Kde kúpiť najlacnejšie GLOCK

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ta zlava mala motivovat prislusnikov OZ aby si kupili zbrane, nie aby si zarobili na pivo. A porovnavat trh so zbranami so softwarovym trhom je nezmysel.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja neporovnávam trh, ja poukazujem na rozšírenosť produktu ako marketingový nástroj a dominanciu na trhu.

K tvojej druhej myšlienke sa nevyjadríš?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Glock a CZ su na nasom trhu dominantne aj bez toho aby ich vyrobca rozdaval zadarmo.
A k tej myslienke ohladne evidencie. Ak prislusnici ZVJS, ASP, MVSR... dostanu od vyrobcu zlavu, kupuju zbran za urcitych podmienok ktore tuto zlavu podmienuju. Ak by bol centralny elektronicky register zbrani ako v CZ, nebol by problem aby predajca uviedol pri evidencii predaja do poznamky ze zbran bola nadobudnuta pod podmienkou ze ju bude majitel minimalne dva roky uzivat. V systeme by mohla byt bloknuta pocas toho obdobia. Podobne ako pri leasingu. Spekulant by ju mohol predat bud po dvoch ci x rokoch alebo doplatit predajcovi rozdiel v cene a zbran by sa odblokovala. Tym padom by zoznam predanych zlavnenych zbrani malo MV a nie sukromnik.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

moze niekto z prislusnikov potvrdit, ze pri kupe "na sluzobak" dostal informaciu o tom, ze kupuju zbran za urcitych podmienok?

Lebo pre mna je toto novinka - od zaciatku tejto "akcie" to bolo tak, ze glock predava pre OZ so zlavou. To je vsetko. Jedina podmienka bolo doniest potvrdenie o prac.pomere, o ziadnych inych podmienkach neviem.

A ako som uviedol vyssie - podnikatel sa sam rozhoduje aku cenovu politiku a zlavy stanovi, je to jeho plne pravo.
Ale ak zacne menit podmienky spätne, to je hlupe, a ak zacne zhromazdovat os.udaje osob bez toho aby tie s tym suhlasili, tak porusuje zakon... teraz staci aby jeden uvedomely obcan podal podnet na UOOU a obidu s peknou pokutou a hanbou.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nie je centrálna elektronická evidencia zbraní na ZaS?

Poviem ti čo má zaráža na tvojich nápadoch.
1) že nejaká súkromná osoba (subjekt) by mal mať prístup k registru, ktorý patrí podľa môjho názoru výlučne do štátnych rúk
2) že sa na fóre, kde si (predpokladám) väčšina členov zakladá na právach vyskytne myšlienka obmedzovania (blokovania) majetku, ktorý je zakotvený v ústave.

Tvoje prirovnanie k lízingu je mimo realitu z toho dôvodu, že auto vlastní lízingová spoločnosť, kým ju nezaplatí držiteľ. Obmedzovať vlastnícke práva na základe poskytovania zľavy - uf, to je poriadna šálka kávy.
Naposledy upravil/-a Mesi v 03 Mar 2020, 08:34, upravené celkom 1 krát.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

matus69 napísal:moze niekto z prislusnikov potvrdit, ze pri kupe "na sluzobak" dostal informaciu o tom, ze kupuju zbran za urcitych podmienok?

Lebo pre mna je toto novinka - od zaciatku tejto "akcie" to bolo tak, ze glock predava pre OZ so zlavou. To je vsetko. Jedina podmienka bolo doniest potvrdenie o prac.pomere, o ziadnych inych podmienkach neviem.

A ako som uviedol vyssie - podnikatel sa sam rozhoduje aku cenovu politiku a zlavy stanovi, je to jeho plne pravo.
Ale ak zacne menit podmienky spätne, to je hlupe, a ak zacne zhromazdovat os.udaje osob bez toho aby tie s tym suhlasili, tak porusuje zakon... teraz staci aby jeden uvedomely obcan podal podnet na UOOU a obidu s peknou pokutou a hanbou.
a pri jeho okruhu "kamošov" už možno niekto niečo píše. :cry:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja som v r.2018 kupoval na takúto zľavu. O podmienkach nebola reč. Potom vraj nemenovaný importér Vránsky zaviedol podmienku, že príslušníkovi OZ je zlava poskytnutá každé dva roky. V tomto ja problém nevidím, nakoľko pri Glocku ide o filozofiu pána Gastona, že OZ nakupujú so zľavou.
Druhá rovina je možno špekulatívne nakupovanie a následný predaj u niektorých jedincov. Osobne si však myslím, že príslušník OZ skôr pomôže niekomu lacnejšie kúpiť zbraň(a ten uvedený nákup aj platí). Ja v tom velký biznis nevidím. Čo sa týka zbraní, tak som si kúpil tuším iba dva-tri krát funglovku. Všetky ostatné zánovné alebo jazdenky.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

matus69 napísal: Ak spravne rozumiem, toto pravidlo je nove a ide casovo dozadu - tj z historickych zaznamov niekto robi databazu osob bez toho, aby dany prislusnik dal na to suhlas.
pokial viem, tak to spatne nejde, databazu si robi az od momentu,od kedy sa stal vyhradnym dovozcom, realne si to ani neviem.predstavit, ako by to spravil..
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mesi napísal:Nie je centrálna elektronická evidencia zbraní na ZaS?

Poviem ti čo má zaráža na tvojich nápadoch.
1) že nejaká súkromná osoba (subjekt) by mal mať prístup k registru, ktorý patrí podľa môjho názoru výlučne do štátnych rúk
2) že sa na fóre, kde si (predpokladám) väčšina členov zakladá na právach vyskytne myšlienka obmedzovania (blokovania) majetku, ktorý je zakotvený v ústave.

Tvoje prirovnanie k lízingu je mimo realitu z toho dôvodu, že auto vlastní lízingová spoločnosť, kým ju nezaplatí držiteľ. Obmedzovať vlastnícke práva na základe poskytovania zľavy - uf, to je poriadna šálka kávy.
Skus citat co pisem
-Centralni registr zbrani v CZ spravuje PCR, drzitelia zbrojnej licencie tam len vkladaju udaje, a pristup maju umozneny len v rozsahu potrebnom na administrativne ukony vyplivajuce z ich cinnosti. Nikdy som neobhajoval vytvaranie nejakych databaz sukromnymi osobami. A to nie len vo sfere zbrani.
-Ak je nejaka vyhoda podmiena urcitym obmedzenim, mas moznost ju bud odmietnut alebo akceptovat. Ved nikto nenuti tych prislusnikov OZ aby zlavu vyuzivali. A blokovanie najetku je bezne. Napriklad na katastri, ked je na nehnutelnosti vecne bremeno, u mobilneho operatora pocas viazanosti, pri uvere na auto sa blokuje. Tak neviem co tu pises o nejakych myslienkach obmedzovania. Nikto ta predsa nenuti brat uver, mobil v akcii..., subjekt ktory ti nieco ponuka sa tiez potrebuje niecim istit.
Teraz uz ani nie, ale ked zacal Glock a CZ s akciou pre OZ, tak bolo bezne ze sa chalani chvalili ako im kamos policajt kupil lacnu pistol. Ak by nebola snaha tieto vyhody zneuzivat, urcite by to nikto neriesil.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Teraz ale popisuješ trochu iný model ako tvoje prvotné blokovanie predaja. Auto - ako som spomenul - pri lízingu nie si vlastník, len držiteľ, pri mobiloch u operátorov môžeš mobil spokojne predať, kopec ľudí to aj robí, pri hypotékach sa jedná o pôžičku zabezpečenú nehnuteľnosťou... To si všetko absolútne iné modely, neviem či teraz tomu nerozumieš alebo sa snažíš tvrdohlavo stáť si za svojím.

Tiež nerozumiem prečo by štát mal spolupracovať so súkromníkmi pri poskytovaní zliav a ich nasledovnej regulácii pri takej záležitosti ako je poskytnutie zľavy.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

To skor ty silou mocou mas potrebu oponovat. Netvrdim ze model leasingu, blokovania telefonou ci blomby na nehnutelnosti je to iste. Tvrdim ze podnikatel sa ma moznost roznymi sposobmi poistit proti spekulantom.
A preco by sa Vnutro, Spravodlivost ci Obrana nemohli dohodnut importermi, vyrobcami ohladne zliav pre ich prislusnikov? Ved aj moznost kupit si lacnejsie zbran je jeden z motivacnych prvkov pre sluzbu u tychto zloziek. Ja to mam u riti, ja kupujem za plnu cenu, ale presne taketo hladanie "problemov" povedie k zruseniu zliav.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Prečo by sa štátne ozbrojené sily mali montovať do biznisu súkromných predajcov :?: :?: :?:
Výrobca má stratégiu podsúvania svojej produkcie radovým príslušníkom OS tam, kde nie je dostatočne preniknutý po oficiálnej línii.
Dovozca resp. predajca má zrejme zmluvnú povinnosť poskytnúť zľavu pre príslušníkov OS pre zakúpenie súkromnej zbrane. Predpokladám, že dôsledkom je pre neho nižší čistý zisk za cenu nejakých výhod - napr. exkluzivity dovozu.
Ale dofrasa tí hnusní predajcovia nie a nie to seno žrať, oni chcú furt peňeži!!!
A pretože vedia, že jeden OSilák jednu takú pištoľ za polrok či rok či neostrieľa do bezcieľnosti, chápu že tomu ide o kšeft pre kamošov. Takže dajú aspoň zákonnú dobu záruky dva roky... ostrieľaš, skapala či nevyhovuje, nereklamuješ ale predal si a ideš kúpiť novú - OK. Prídeš skôr - tak buď reklamuj nekvalitu alebo si priznaj farbu...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Len odkial ten predajca ma zistit ci ten prislusnik nieje tento tyzden uz v piatej predajni a nekupuje na zlavu pre OZ?
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

uz som to pisal, predajca musi najskor kupujuceho telefonicky preverit v databaze dodavatela...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

amen. Myslím, že už sa vyčerpávajúco popísalo o evidovaní nákupu na zľavu pre OZ takmer všetko.
Dajte niečo nové :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"