Glock 29 10 AUTO

inspiring_lamport

Glock 29 10 AUTO

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

Mám záujem kúpiť malú, spoľahlivú zbraň so silným strelivom
má niekto skúsenosti s malou 29 :?:
Obrana pri prchádzkach lesom, medveď, žiarlivý manžel......
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Cyro-nauč sa strielat bude ti dobra potom hocijaka zbran :twisted:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Cyro myslim si, ze najnebezpecnejsi bude ten ziarlivy manzel.
Na to je najlepsi kaliber fikat radsej mlade nezadane baby.
Ja som sa toho drzal a nemal som nikdy problemy, lepsie povedane ani ma to tym smerom nikdy netahalo :-)
Ked potrebujes adrenalin "behaj" radsej po diskotekach, tam je adrenalinu dost :-)
Bacha ale na tkzv. "spáčov" to su teraz taki moderni bitkari, nezarypnu prvi ale ked sa im chytis na udicu "zprijemnia" ti vecer 8)
inspiring_lamport

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

A čo tak glock 27 40 S & W
postači na medveda :?: /takého menšieho/
a čo slnko neškodí tomu plastu

neviem prečo balistik prešiel na železo :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Nehal som glocka na okne v lete v aute a mal som banan na rame :wink:
inspiring_lamport

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

S takým banánom sa dobre strieľa z výklonu :lol:
a čo tie glocky veľkých kalibrov, žiadna skúsenosť :?:

všetci prášia CZ - ty a iné železá, alebo susedy....
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa jurokraken »

podla mna je to dobry vyber a ked tam das ten nadstavec na zasobnik tak sa to paradne drzi.vacsiu silu pistolovych razi nenajdes.samozrejme myslim co sa tyka velkosti pistolky.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

skoro trojročná mŕtvola :)
jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11 years

Príspevok od používateľa jurokraken »

neva, dal som tam len svoj nazor. chlap uz asi davno striela s lugrom,ten je bezkonkurencny v razi. :D
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Mám G29SF, +trítiové mieridlá, +svetlo GTL10, 3 veľkosti zásobníkov, z toho 2 s nástavcami Pearce grip. S G29SF je naozaj fajn strieľanie. Som z okresu PD, mám prístup na strelnicu, môžem dať vyskúšať (ale nepredám). A tá pištoľ nie je malá, je akurát! Akurát!
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

outdoorman: obcas chodim cez PD , mozem priniest na porovnanie Glock 36
outdoorman
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa outdoorman »

Roman!

Mám aj G36, tak ju na porovnanie nemusíš nosiť, stačí keď prídeš :D .
eloquent_villani

Príspevok od používateľa eloquent_villani »

Zdravím chalani...

Ako čerstvý držiteľ zbrojného preukazu by som si chcel kúpiť krátku zbraň, na nosenie s výkonným kalibrom. Uvažoval som o kalibri 357. sig ale nakoniec som sa rozhodol pre 10 mm Auto a to konkrétne Glock 29 Auto.

Samozrejme viem že ma niečo bude stáť tréning, keďže uznávam, že moje nielen návyky, ale aj streľba bude vyžadovať veľa času(a nábojov), no s tým som zmierený a niekde musím začať, tak sa nechcem pliesť s niečím, čo nevyužijem a keďže to budem aj nosiť, nechcem to zbytočne komplikovať a teda stránku ceny neriešim.

Chcem sa spýtať, aký výkon majú bežne dostupné náboje ( CCI 10mmAuto 12,95g./200gr. TMJ Blazer, hliník.nábojnica,). Zbraň uvažujem nosiť najmä do lesa, preto volím ten kaliber( viem, prečítal som niekoľko diskusií na téma krátka zbraň a lesné zviera ale jednoducho chcem tento kaliber)

Zbraň som držal v ruke, ale zdala sa mi dosť nestabilná, ten úchyt, napr. oproti Glocku 32, ktorý sa mi držal fakt perfektne. Dá sa na to kúpiť ten predlžený zásobník, prípadne gripy keďže v obchode o ničom takom nepočuli.

Ak by ste mali nejaké skúsenosti, rady a podobne, bol by som vďačný, keďže nákup plánujem uskutočniť tak do dvoch týždňov.
Za informácie ďakujem,...
eloquent_villani

Príspevok od používateľa eloquent_villani »

Dík za pripomienku, a prečo práve tento kaliber?

Chápem, medveďa ani diviaka neporiešim so žiadnou krátkou zbraňou, to mi je jasné aj vzhľadom na to že som začiatočník....

V mojom prípade som chvíľu uvažoval aj o tomto kalibri, cenovo to vychádza tiež prijateľnejšie, len som si nenašiel žiaden dôvod prečo do neho ísť...

Aké sú to "lepšie" náboje? myslíš výkonnejšie a legálne?
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

berco44... Tak ako uz si kupil? Ja osobne mam glock 27 (40S&W) a myslim, ze je to dobra raz na obranu do mesta. Nema az taku velku prieraznost a energiu ako 10mm AUTO a ma dobry zastavovaci ucinok... Do lesa ale 10mm AUTO plne schvalujem. Na zver potrebujes raz ktora dokaze prerazit hrubu kozu a tuk a este aj potom napachat skodu. V lese sa taktiez nemusis az tak zaujimat o nezucastnene osoby nakolko ich v smere z ktoreho utoci napr medved az tak vela nepostava :lol: Ked aj trafis maca kamsi do labky a gula leti dalej v najhorsom pripade zranis daky stromcek.
Celkom by ma zaujimalo ako sa pozdava silnejsi spatny raz tejto raze jej majitelom??? G27 kope sice viac ako napr. G26, ale nie je to az take hrozne a da sa to v pohode zvladnut a myslim, ze to stoji za to :roll:
Zacinam ale cim dalej tym viac pokukovat po 10mm AUTO je to proste riadny naboj a nasiel som laboraciu az na 1040J ustovu energiu :shock:
Skusali ste tieto naboje niekto strielat z glocku cez chrono???
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"