Udrzba Glocka

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

z mojich skusenosti mi to vychadza tak, ze glocku to je uplne jedno.
ano, wd rychlo vysycha a karbonizuje a teraz po rokoch som mudrejsi a pouzivam na mazanie a konzervovanie iny pripravok, ale faktom zostava, ze dovtedy to tomu glocku bolo uplne jedno a siel rovnako bezzavadovo ako chodi dnes.
Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

to me2dik: na mazanie zaveru(styk s ramom) pouzivam PTFE sprej..
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ja mam brunox :) uplna spokojnost
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Doteraz som stale pouzival len konkor, co sa ukazalo ako dost naprd. Aj po znacne intenzivnom kefovani zostavali jemne stopy az som si zacal myslet, ze trpim akutnym vypadavanim vyvrtu. Tak som sa rozhodol, ze tam flaknem daco silnejsie, konkretne tetra gun copper solvent. Prosim, z predtym cistenej hlavne vyslo tolko humusu ze som az cumel. Momentalne este chvilu marinujem v balistole, ale pohlad do hlavne ma prijemne prekvapil, bordel nakomplet zmizol. Len ten smrad by zobudil aj mrtvolu….

Otazka je, cim cistit zaver. Tam sa ten zazrak bojim naflakat, aby sa mi to nerozpadlo pod rukami(a hlavne neviem co mam pouzit na rozotretie). Nejake tipy a triky na tuto cast?
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

hlavne co byva zasrate na zavere je okolie udernika, to cistim zubnou kefkou nasiaknutou v denaturovanom liehu - takto cistim v podstate vsetky hrube spiny. Velke kovove casti zaveru tiez prejdem balistolm (prebytocny utriet, nech tam ostane len mikrofilm), pekne sa to po nom ligoce a voni to :lol:

ziadny olej na udernik!

to je take zakladne cistenie po strelbe, samozrejme raz za cas to treba rozobrat
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Odvazil som sa nakoniec aj na ten zaver, okolie udernika je humusarina sama o sebe. Sa mi podarilo odtial vytiahnut este vianocneho kapra a to navonok vyzeralo uplne do pohody. Taktiez sa znacne zadrbava poistka udernika a to fest po kazdej jednej strelbe. O vytahovaci sa hadam zmienovat netreba, ten by si svoj tvar udrzal aj bez kovu.

Samotny udernik mam zatial vo vybornom stave, skor by ma trapil jeho kanal, len na to bude treba asi nejaky kutilsky nastroj.
Používateľov profilový obrázok
50lv
občasný prispievateľ
Príspevky: 43
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa 50lv »

Strašnu vedu tu z toho robíte...vyčistiť s wd-čkom, ale kludne aj z tech.benzínom, to je uplne jedno a namazat konkorom 101-tkou, alebo aj strojovým olejom... hlavne si treba pred strelbou vytret hlaven do sucha... 8)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

vie mi niekto poradit, kde by som zohnal srobovak na montovanie prednych mieridiel? cize hladam 3/16" Hex Nut Tool.
nejak mi nie je po chuti zan dat 40usd, aj ked nie uplne typicky cca 5mm srobovak musi byt niekde zohnatelny.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

luke tiez som to niekde hladal a skoncilo to upravou ( odfrezovanim) z obycajneho kluca, aby sa tam zmestil.
inspiring_franklin

Príspevok od používateľa inspiring_franklin »

Ashley instruktazne video.
http://goo.gl/EQBB0
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

strielal som zo svojho G naboje s olovenymi strelami. Hlaven mam teraz za....tu od olova. Cimt to cistite? Ja som to skusal tou prilozenou kefkou ale mam pocit, ze to nie je ono, stale tam nieco ostane
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

je vseobecne zname ze Glock sa nema strielat s olovom kvoli polygonalnej hlavni. Myslim ze je to aj v manuale. Napis uzivatelovi GPI (alebo sa on ozve). Tiez striela z Gcka olovo a pokial viem mu slape :)
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Chlapi a keď budem čistiť hlaveň mosadznou kefkou, nepoškriabem alebo nezničím takýmto častým čistením povrchovú úpravu vývrtu hlavne?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Bez obav,moj prvy glock mal cez 10tis ran,casto olovom a to som mal C model,a po vela drhnutiach je hlaven ako nova a sluzi nadalej dalsiemu majitelovi.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Vova napísal:Chlapi a keď budem čistiť hlaveň mosadznou kefkou, nepoškriabem alebo nezničím takýmto častým čistením povrchovú úpravu vývrtu hlavne?
neboj, tvoj glok je upraveny tymto sposobom, mosadznou kefkou ho isto neposkodis http://en.wikipedia.org/wiki/Ferritic_nitrocarburizing
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"