RONI-G1 Conversion Kit for Glock by CAA

Aky konverzny kit pre Glocka preferujete?

Roni-G1
38
54%
KPOS
7
10%
HERA
0
Žiadne hlasovania
TDI
1
1%
Magpul FMG9
2
3%
Iny
1
1%
Ziadny
22
31%
 
Celkom hlasov: 71

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

RONI-G1 Conversion Kit for Glock by CAA

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Aby sme Roni-dzi nemiesali do inych tem hodil som to sem ako samostatnu temu a pridal aj hlasovanie, nech je to zaujimavejsie :twisted:

Zatial som na neho nemal moc cas, ale uz mozem napisat aj nejake prakticke skusenosti a negativa. Kedze je to pokracovanie z inej temy kde sme to preberali, zopakujem tie pozitiva kvoli ktorym som do Roni-ho siel ja (a opakujem ze toto vsetko su len moje osobne nazory, pocity a dojmy :wink:

Vnimane pozitiva (odpisoval som vtedy tusim luke-mu preco neist radsej do daleko lacnejsej kratkej 58my):

1. Kaliber - 9mm - dostupne strelivo, klasicke Glock zasobniky, neprestreli bezne poppre ani gongy, vela strelnic u nas je obmedzenych len na 'pistolove kalibre', atd. A ak hovorime o 'obrane domu', 58ma prestreli niekolko klasickych tehlovych alebo kvadrovych stien za sebou, zatial co napr. 9mm subsonic bude mat dostatocnu ucinnost na pachosa, pritom neohrozi nikoho v inej izbe ci susednom dome, a zaroven neprides o sluch ak nebudes mat na sebe sluchatka pri strelbe v izbe (clovek si ich zvycajne v noci nenasadza ked pocuje podozrive zasuchotanie... :Wink:

2. Ergonomia - MP5 mi moc nesedi (aj s navlekom na rukoviatke sa do velkych ruk moc nehodi), navyse ma dost krepu spust a nie najstastnejsie riesenu natahovaciu paku, detto skorpik alebo MP7 s ich kolmymi rukoviatkami, atd. Vid (MP5K a MP7 vs. RoniG1):
(porovnavacie foto vynechane)
Roni-G1 vyzera velmi podobne MP7, ale ma lepsiu ergonomiu - lepsi sklon rukoviatky, licnicu nastavitelnu vyskovo aj pozdlzne, vacsie/vyssie vybratie pre chrbat palca/ruky, atd.

Mimochodom - vymena zasobniku MP5 potme je o dost tazsia v porovnani s MP7, skorpikom, alebo beznou kratkou zbranou - ide tam o podvedomu fyziologicku koordinaciu pohybov - aj v uplnej tme vies podvedome uplne presne kde je spod tvojej ruky (cize kde je sachta pre zasobnik), ale bleskova vymena MP5koveho zasobniku ktory je o cosi vpredu a navyse pod uhlom vyzaduje hodne cviku a drilovania...

Opat, ak hovorime o 'obrane domu' - neviem ci si si niekedy skusal/trenoval ako by si sa potme pohyboval po dome/byte, kontroloval uhly, presuval sa bokom cez dvere, atd. - ak nie skus si to a budes prekvapeny. S dlhou zbranou je vacsina takychto veci dost komplikovanych alebo nemoznych (napr. ak si zapries do pleca aj relativne kratku 58mu ktora ma vpredu kompik a vzadu len sklopku, neda sa s nou 'bokom vykuknut' z beznych dveri v byte - musis ju trochu sklopit a potom zasa narovnat, ak by si sa ale potreboval rychlo uhnut tak zavadis o zarubne, atd.), brokovnica detto.

Mozno tiez budes musiet strielat len jednou rukou a pod roznymi zvlastnymi uhlami alebo v neobvyklych poziciach - skus dat par ran z 58my pricom ju budes drzat lavou rukou a strielat spoza rohu na tvojej 'slabej strane', a hned pochopis preco CQB 'operatori' zvycajne nosia MP5/MP7/G36C a pod.

Detto napr. pouzitie v aute - opriet si 58mu 'bananom' o palubovku vo vacsine modernych aut ide len tazko, navyse minimalne jednu ruku potrebujes na soferovanie, o horucich nabojniciach co 58ma hadze hore a sa odrazaju od strechy a padaju ti za krk a podobnych 'detailoch' ani rozpisovat nebudem... :roll: :lol:

A ano, aj moj nazor je ze pre bezneho cloveka na sebaobranu alebo 'obranu domu' teoreticky uplne staci akakolvek dobra kratka zbran, pretoze naprosta vacsina moznych kritickych situacii pre neho predstavuje vzdialenost par metrov a potrebu max. par ran, ale ak clovek zvazuje aj teoreticke 'co ak' a chce byt pripraveny na vsetko, musi zvazit aj potrebu ci nutnost strelby na viac nez len par metrov alebo viac nez len par ran.

3. Rychlost strelby - fyzicky (kvoli hmotnosti zaveru, lock-time spuste, atd.) je Glock schopny davat dvojrany, alebo rychlo opakovane rany, daleko rychejsie nez semi-auto 58ma a spol., spust je daleko lepsia a lahko upravitelna, rovnako spatny raz je daleko mensi, vymena zasobnikov je o hodne rychlejsia, atd.

4. Spolahlivost - to asi ani nemusim dalej rozoberat, rozsirenost G17ky a jej testy a porovnavania asi pozna kazdy Glock-positive na tomto fore, a nevravim ze Glock je najlepsia zbran na svete (aj ja mam voci nej par vyhrad), ale co sa tyka spolahlivosti tak je u mna jednoznacne #1

5. Presnost strelby - zalezi od strelca, ale ak hovorime o beznom cloveku, s klasickym Glockom alebo akoukolvek kratkou zbranou sa zvycajne daju rychlo riesit krizove situacie do max 15 - 20 metrov (teraz nehovorime o pohodovej mierenke na strelnici, ale krizovej situacii - ked tak si skus navodit nejaku stresovu situaciu, alebo zabehnut par koleciek ci hodit 100 klikov, a potom bleskovo ries poppra na 30m - uvidis ze to nie je nic lahkeho). S takymto konverznym kitom so zbranou opretou do pleca a s dobrym optickym zameriavacom nemas problem presne strielat aj na dvojnasobnu ci mnohonasobne vacsiu vzdialenost. A jasne, nebudes asi strielat na chrbat utekajuceho pachosa, ale ak odchadza na aute tak trafit mu zozadu pneu si za specifickych okolnosti trufnut mozes, atd.

6. Dostupnost - zohnat/vybavit aj len semi-auto 9mm skorpik, alebo MP5/MP7 a pod. je sci-fi, navyse je to ozaj riadna palka, tento Roni-G1 bude casom u nas bezne dostupny v obchodoch (napr. do ciech uz par kusov tusim doviezol ProArms). Momentalne ma sice CAA dost dlhe dodacie lehoty lebo zaujem o Roni je obrovsky a vyroba to nestiha pokryt (a to je uz co povedat, vzhladom na to ze predaj v USA - najvacsom zbrojnom trhu - bude znacne obmedzeny - v statoch je takato konverzia znacne problematicka - zbran zacne spadat pod Title II NFA, cize je povazovana za SBRko, podlieha $200 dani a vyzaduje povolenie ATF, atd. a co viem tak CAA zatial nema nan ani len vybavenu dovoznu licenciu kedze argumentovat 'sportovym ucelom' tam moc nejde :lol:

7. Nosenie - ak povedzme robis v SBSke, 58mu tazko schovas pod kabat alebo das do puzdra z ktoreho by si ju mohol lahko/rychlo tasit, Roni-G1 je mala/skladna, a predpokladam ze vojde do podpaznych puzdier pre MP5/MP7cky.

8. Kapacita zasobnikov - na obycajnej kratkej zbrani mas povedzme od 8 do 19 nabojov v zasobniku, na tuto mozes nasadit 33ranovy, a dalsie dva v svorke zasunut do toho drziaku vpredu na pazbe = cca 100 ran k okamzitej dispozicii. Stale to budes mat relativne malu/kompaktnu zbran ktoru mozes mat na sedadle spolujazdca ked budes viezt firemnu trzbu do banky, a nebudes pritom posobit ako Rambo (s 58mou a 3mi zasobnikmi v 'bandolieri' :twisted:

Glockove zasobniky (aj dlhe) su bezne dostupne, su plastove/lahke, a nie su extremne drahe, su vzajomne kompatibilne (ak mas zaloznu zbran G26 a pod., v pripade zlyhania 'hlavnej zbrane' mozes vsetky klasicke ci dlhe zasobniky pouzit aj do nej).


9. Legislativa - bezny civil u nas na klasicke Acko/nosenie dlhu zbran nedostane.


No, a teraz k tym negativam (tie ktore som zistil doteraz :roll: :lol:

-1. Pouzit dlhsiu hlaven je problem (moj povodny plan bol dat tam 7,5'' alebo 10'' carbine kit od IGB). Lenze ta kovova objimka/doraz ktory je vpredu v Ronim neumozni pouzit dlhsiu hlaven kvoli systemu zaveru (pri zasuvani naboja do komory je hlaven pod uhlom). Cize pri dlhsej hlavni by sa muselo vyfrezovat lozko pre hlaven hore do tej kovovej objimky, a ak by sa pouzil kit od IGB (ktory ma ten ich 'impulzny' recoil system ktory sa opiera o ustie zaveru) tak by sa musel upravovat aj ten kit, aj vstupny otvor tej objimky, aj ta objimka samotna...

-2. Baterka alebo nieco ineho zavesene na 9tej hodine moze blokovat predny zaistovaci kolik pre rozborku (su len dva - predny a zadny). Niekto kto glocka tak casto necisti by toto mozno nemusel riesit (raz za cas ked by robil rozborku by proste zhodil dole aj baterku), ale ak clovek chce z akehokolvek dovodu robit rozborku v poli bez nastrojov, musi na to mysliet. Ja som to vyriesil tak ze som baterku zavesil trochu viac dopredu, kde je stale este palcom zatlacitelna/spustitelna, ale nezavadzia rozborke. Niekto s kratsimi prstami/palcami by ale musel zvolit ine riesenie (iny uchyt alebo tlakovy spinac a pod.).

-3. Integrovany (zadny) drziak rezervneho zasobnika nie je uplne idealny, v nudzi je samozrejme pouzitelny ale ta ergonomia je daleko od dobrej. 33ranovy je v nom navyse prilis dlhy (je pod uhlom smerom na telo).

-4. Nastavitelna licnica je viacmenej zbytocna, neviem si predstavit co (a ako vysoko) by tam clovek musel mat posadene na to aby ju musel zvysovat. Uz v zakladnej (nezvysenej) polohe je akuratna na posadenie eotecha, aimpointov a pod., a ak by clovek chcel pouzit micro-reddot typu Docter musel by ho posadit na nejaku vyvysenu listu.

-5. Weaver listy - vsetky - mohli by kludne byt o cosi dlhsie, tie predne/bocne by vobec nemuseli mat to dizajnerske zaoblenie, pripadne aj na nom mohli porobit zarezy az pokial by sa dalo. Detto vrchna lista, ak clovek pouzije BUIS, v strede zostane malo miesta - vojde tam potom len jedna optika (ci uz eotech, aimpoint, atd.), a na cokolvek ineho uz miesto nie je (ci uz vyklopny zvacsovac, NVG, termal, a pod.).

-6. Manualna poistka - nie najlepsie vyriesena, chcelo by to ju predlzit aby lucik spuste prekryvala uplne, zaroven ju spravit s vacsim odporom (spring-loaded) - aby zaskocila alebo vyskocila, tak ako je robena teraz nema prilisnu funkcnost (vraj sa da vcelku lahko odstranit ak ju majitel/strelec nechce pouzivat, ale zatial som ju tam nechal).

- 7. Lapac nabojnic by tiez potreboval vacsiu tuhost alebo pruzinu, ked sa zaplni tak pri rychlom presune/pohybe sa niekedy odklopi ci naopak zaklopi, takze nateraz som ho zhodil (myslim ze nebude problem ho upravit aj doma, a mozno v seriovej vyrobe uz to bude bezproblematicke - ja mam jeden z ich prvych kusov/prototypov).

-8. Presnost - zatial som v tomto ohlade ju nemal moc prilezitosti otestovat, ale co som len tak skusal na 50m tak mi v 5ranovych rozptyloch vzdy aspon jedna ci dve usli (povedzme rozptyl styroch ran bol 8 centi, ale rozptyl aj s tou piatou ranou uz 15 centi). Je mozne ze to boli len chyby strelca, pripadne ulozenia zbrane (strielal som len s opretim sa), musim este skusit ju dat pevne na sandbagy a skusit 50 aj 100m (ale predbezne mam skor podozrenie ze tie flyers su sposobene plastovou/kompozitnou 'konstrukciou' Roniho, kde predsa len ma malicku moznost pohybu). Mam nachystane aj nejake lahke/rychle (SeCa/RUAG), a chcem to pomerat aj chronom (a vylucit ze flyers su sposobene strelivom), uz len si na to najst cas :roll:

Tolko teda k negativam (zatial :-), kazdopadne kolem a kolem ak by som este raz zvazoval konverzny kit (Roni vs. KPOS vs. TDI vs. ...) tak ja by som asi opat siel do Roniho.

Este par fotiek (klik na vacsie verzie) so swarom pre tanga (po otestovani presnosti pojde samozrejme naspat eotech, kedze swaro a podobne optiky sa kvoli eye-reliefu nedaju nastavit na zasunutu a vysunutu pazbu naraz):

Obrázok

Obrázok


Gunslinger
inspiring_perlman

Príspevok od používateľa inspiring_perlman »

velmi pekne, co to stoji taka sranda a aky je cas dodania ? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

najs, akurat vcera som rozmyslal ze ti napisem a opytam sa ci ta ochutnavka, na ktoru som sa sam pozval stale plati.

nie som si isty ci som to cital pri roni alebo kpos teraz na rychlo..
ako rychlo je mozne zabalit glock do roni? treba mat nejake predom nainstalovane adaptery ako ma tusim kpos, alebo len plugnplay?
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Je to vhodné pre G19?
inspiring_perlman

Príspevok od používateľa inspiring_perlman »

na tych videach na youtube pisu ze aj na 19 je to, a bali sa to do toho celkom rychle a lahko, len to obtahovanie mi nie je celkom jasne.
http://www.youtube.com/watch?v=jgc2CWxM ... re=related
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

MadDog

http://www.caatactical.com/viewProduct.asp?ID=267

je tam v ponuke aj G19, takže Roni pasuje aj na neho :-)
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Ďakujem za odpovede :D, čo sa týka obťahovania, na nejakom videu som videl, že sa "niečo" nasunie na drážky v závere a trčí to do strany.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

jj, je tam také "udělátko", na obrázku A, ako je vidno na obrázku C, trčí to potom zo strany


Obrázok
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

podla http://www.caatactical.com/viewProduct.asp?ID=267
je cena 420€ co je cca 12600skk.
12900czk je pri sucasnom kurze 24.674 522€, takze...
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

ok breiem spet :oops:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Aspon rychly update k tej mojej minirecenzii hore:

1. Zatial stale maximalna spokojnost.

2. Ten zadny/integrovany drziak zasobnika som zhodil dole (je na dvoch sroboch aj s protikusom), nepouzival som ho a navyse trochu zavadzal pri rychlom prebijani a prehadzovani z ruky do ruky

3. Riesenie zavad (kominikov/FTF/FTE/...) chce dost treningu, na rozdiel od Glocku samotneho kde staci klasicky tap-rack-bang, s Ronim treba zaroven alebo 'bokom zatriast' (vytriast nabojnicu von cez to bocne vyhadzovacie okienko), alebo pri zavade automaticky vyhadzovat zasobnik

4. Zadne zalozne mieridla/BUIS (Troy tritium) som posunul maximalne dozadu - precnievaju nad pazbu ale vobec tam nevadia, a vymenil som Eotecha za verziu EXPS 3-0 ktory tam sadne este lepsie (vdaka bocnemu zapinaniu sa da dat na listu tesne pred BUIS = vacsie zorne pole + co-witness so zaloznymi mieridlami sa posunul do spodnej tretiny).

5. Vymenil som baterku (za Fenix PD20/1xCR123/190 lumen), poloha sa ukazala ako dobra (palec prirodzene zcasti spociva na tlacidle, ale nezapina ju nahodne), takze nateraz zostava tam kde je (chvilu som skusal mensi/slim-line drziak, ale napodiv ergonomiu to skor zhorsilo).

6. Musel som dotiahnut srob drziaci aretaciu prednej rukoviatky, mozno casom bude treba Loctite ale zatial sa to nezopakovalo.

7. Samotna (predna) rukoviatka ma stale malu volu (malicko sa po vyklopeni 'vikla'), ale nie natolko aby to bol problem (mozno cez dlhe zimne vecery najdem nejaky sposob ako ju 'zpevnit', aj ked pri strelbe mi to zatial vobec nevadilo). Skusal som aj ine rukoviatky nez je tato origos, ale aj ked tie drzali pevne, nebolo to ono, navyse ziadna z nich sa neda sklopit tak ako ta originalna. (pre zaujimavost, neviem preco ale v poslednej dobe automaticky ked Roniho pravou rukou/ukazovakom zaistim, lavou rukou zaroven sklopim rukoviatku - tak nejak to ide logicky/fyziologicky dohromady, pricom fakt je ze s tou rukoviatkou sklopenou je Roni o dost kompaktnejsi - lepsie sedi pod pazuchou ked clovek striela z kratkej a nebrnka do vesty/vystroja, atd.).

Jedno foto z predvcera (strelba spoza krytu):

Obrázok



Ziadne dalsie vylepsenia/upravy ma momentalne nenapadaju/neplanujem, jedine co tam este teraz dorabam je quick-detach 'corner-shot' (pre strelbu 'za roh' - kamera je za firepointom na pravom boku a displej mam na hodinkach), ale to uz je len take hranie sa :roll: :lol: :twisted:


Gunslinger
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Pocuj Gunslinger. Kolko si do toho celeho zatial investoval penazi? Nech viem s cim mam pocitat, ked sa rozhodnem ist podobnym smerom.
taktikZA
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa taktikZA »

paradna recenzia....slintam ako maly Pejo!!!
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

pekna a zaujimava hracka, len sa pytam sam seba, naco by mi to bolo, mne na nic. Ale isto sa to niekomu zide
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"