Výmena rámu

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

puksem,
Ak si prečítaš skemrov príspevok a pozrieš sa na ten diel z Hermesu lepšie, tak to aj celkom dáva zmysel:
skemro napísal:Glock oznacuje ramom len kovovy kontajner v ktorom je spustak.
Ten plast na okolo vola pazba alebo rucka a ten nieje hlavna cast zbrane ako je ram.
Hermes napísal:Výmenný rám na Glock 19/25 olivovej farby so súčiastkami - komplet
Takže to čo má Hermes na stránke je plastový rám + kovový kontajner. Na základe skemrovho príspevku treba NP kvôli kontajneru, nie plastu.
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 21 Nov 2011, 15:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Síce zatiaľ som tu len za "četujúceho", síce sa to hodí do sekcie o zákone, ale zákon jasne hovorí, že rám (a to bez ohľadu na to, či je označený alebo nie) je súčastou zbrane. Na nadobudnutie súčasti zbrane je nevyhnutné nákupné povolenie, pretože sa na ňu hľadí ako na zbraň. To isté platí podľa mňa aj na kovový kontajner.

S aplikáciou týchto pravidiel v praxi nemám skúsenosti, tak nevylučujem, že sa nepostupuje striktne podľa zákona...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tak este raz ,ktore cislo oznacuje diel ,ako hlavnu cast zbrane /okrem,zaveru a hlavne/

Obrázok
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

dirty kasli na to chalan tu moze chatovat ako my ale pokial sa nezastavi na svojom PZ odelenie zbrani a nebude to konzultovat tam(dobre vieme ze kazde oddelenie ma na "vec" odlisny nazor) jedna vec je co sa domieva/vysvetluje si strelecka verejnost druha co si o tom mysli prislusne PZ pod ktore spada .......

su/ma moznosti

1 nic sa nestane pretoze budu mat pravdu strelci ze je to len plastova rucka(ak vybere kontajner)

2 dopusti sa priestupku na useku zbrani a streliva + sankcie z toho vyplivajuce .......

o vsetkom rozhodne uradny simel na PZ ....
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

pani citujem zakon:
C. Súčasti zbrane, iné ako hlavné časti zbrane
a) rám zbrane je súčasť revolvera, v ktorej sú uložené alebo sú na nej upevnené ostatné súčasti zbrane,
b) telo zbrane je súčasť zbrane inej ako revolver, v ktorej sú uložené alebo sú na nej upevnené ostatné súčasti zbrane,
c) puzdro záveru je súčasť zbrane, v ktorej je uložený záver,
d) závorník je súčasť záveru, ktorá bezprostredne uzatvára nábojovú komoru.
Ram ma teda revolver a telo pistol.

Pojmy mi hovoria o sucastiach zbrane, ktorymi su hlavne casti zbrane a sucasti ine ako hlavne casti zbrane. NP sa vydava ma zbran alebo hlavnu cast. Ja to chapem takto. Takze telo zbrane nie je hlavna cast a NP sa nevydava.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

electron: prolém je súčasť zbrane a nie hlavná časť

Marek Z: NP sa vydáva na zbran, za ktoru sa povazuje nielen hlavna cast, ale aj sucast zbrane ! pozeraj aj § 2 zakona.
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

berserker:
zabudol som este napisat ze ja som chcel len holí ram bez akejkolvek suciastky, po dohovore mi ho vedeli objednat ale stale len s NP takze tak... :?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

dirty.harry:

Článok III, odstavec 4, písmeno a)

4. V sadzobníku správnych poplatkov položke 31 písmená a) až e) znejú:
"a) Žiadosť o vydanie nákupného povolenia na každú zbraň alebo jej hlavnú časť
500 Sk

Tiež sa mi zdá, že platný by mal byť ten Marekov výklad.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

...
Naposledy upravil/-a Yuri the GUN NUT v 21 Nov 2011, 18:35, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

máš problém s čítaním ???

ve'd sa tu na 2 strany rozoberá že NP a vydáva na HLAVNÚ ČASŤ zbrane...
to čo uvádzaš NIE JE hlavná časť.

a tak dookola ako v tej rozprávke o zelenej svini
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

V tomto prípade sa naozaj jedná o súčasť zbrane, ktorá je iná ako je hlavná časť zbrane a teda na jej nákup nie je nutné nákupné povolenie. Podľa logiky niektorých "prispievateľov" by sme potrebovali nákupné povolenie aj na zakúpenie novej spúšte, zásobníka a pod...

S výkladom zákonov je to však u nás všelijaké ...
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Myslim ze Marek Z to popisuje jasne. Zaver zbrane (v tomto pripade ta velka hranata kovova krabicka co beha dopredu a dozadu) a hlaven zbrane (ta kovova rurka pod nou co trci dopredu) su komponenty na ktore potrebujem NP inak je vsetko len nahradny diel.

puksem:
myslim ze napr. jeden internetovy oobchod v Roznave predava komple ram na G19 s komplet prislusenstvom...G19 zeleny.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Práve som dokončil výmenu rámu mal som gen 3 bez railu , vymenil som za gen 3 s railom . Kúpil som v RV barlov , super prístup , rýchlosť aj cena . V skratke po konzultáciách na OSS kde to tiež konzultovali vyššie, sa nejedná o hl. časť zbrane , dovozca mal na to iný názor , nakoniec z toho vyšlo , že plastový rám sa označuje kvoli USA kde ich nezaujíma hlaveň a záver ale plast :shock: , dovozca naďalej považuje rám osadený súčiastkami za hlavnú časť zbrane ale samotný plast -rúčka je náhradný diel. Otázka prehodenia súčiastok 5 mim . :D
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

to je od dovozcu pekne, ze si vyklada zakon podla svojho :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

medonos
gen3 sa robila aj bez railu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"