Ako ste nastreľovali svoj Glock?

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hari tym ti chcel Duso naznacit, ze si buran :-) a pokial sa nebudes drzat zakladnych navykov spomenutych vyssie, tak sa nikam nedostanes ci uz v obrannej alebo mierenej strelbe.
V podstate pri oboch robis to iste, ale v inej rychlosti.
Ked zle chytis zbran, tak nemozes dobre nastrielat a to iste plati o spustani ...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

2Hari: OK je len na tebe ako sa k tomu postavis. Hlavne, ze ta to bavi. Ja ti len chcem povedat, ze vyrok: "Chce to len prax". Neplati. Primerana znalost teorie je nenahraditelna. Praxou mozes prist na niektore veci sam. Ale naco vynachadzat teplu vodu, ked ju uz davno vymyslel niekto iny. Dalsia nevyhoda, ze ucit sa takto je strasne drahe. A keby si aj bol na strelnici od rana do vecera urcite sa ti nepodari prist na vsetko na co prisli generacie strelcov pred tebou.

To zo mna hovori moja viac ako 23 rocna prax v sportovej strelbe :wink: .
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

2Rasto. Clovece, mas dnes nejaku jedovitu naladu 8) .
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Seru ma v robote :-)
Este ze idem zajtra na strelnicu s Glockom a Roni konverziou :-)

PS hari je tusim z muzstva a poddostojnikov a tym sa niekedy neodvdacis ani dobra rada nepadne na urodnu podu :D :?
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

A ja som chcel naznacit,ze uz mozno zakladne navyky mam ale si to ani neuvedomujem lebo som k nim neprisiel tak,ze som studoval nejaku teoriu ale som dostal pistol rovno do ruky a musel som strielat,nemal som to stastie aby mi niekto vysvetlil co a ako,no myslim si,ze viem strielat minimalne preto lebo ak zo 100 ludi co streli na terc,minimalne 30 netrafi papier meter x meter,na 25m.,40 ho trafi jednou-dvoma ranami a z ostatnych co ho trafia 3x z troch ran je najlepsie hodnotenie 29,niekolky maju tak od 21.do 29 a ja mam tak 27,znamena to ,ze nieco predsa len viem,nie?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Hej pochopil som to uz pred niekolkymi prispevkami. Len ked som uz zacal pisat tak som to chcel dotiahnut do konca. Hlavne koli inym co citaju a chapu :wink: .

Uzi si zajtra tu strelnicu. Dufam, ze az sa zas niekedy ocitnes u nas na strelnici, prinnesies ukazat aj Roniho.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Dakujem za rady,nebudem vynachadz teplu vodu lebo by to bolo fakt drahe ani sa nevyserem na vase rady,niesom az taky blby ze by som ignoroval skusenejsich strelcov,ak to tak vyznelo tak sorry.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

co presne je "presna strelba"? bavime sa o schopnosti strelca zasiahnut kam mieri, alebo o sportovej discipline, ked je bokom otoceny k tercu a s prekrytym okom striela na desiatky?

ozaj si neviem predstavit ako sa vonku nieco zomelie, a ja idem zaujimat nejaky nadrilovany postoj, a rozpatie ruk, pripadne sa este ist prezut ako tu bolo napisane.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

luke keby som to nevidel cierne na modrom, neuverim, ze prave Ty si schopny napisat nieco taketo.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Dal si tomu novy uhol pohladu,pre mna je presna strelba ak pustim napr.3.rany a je z toho 3x10. Ale na druhej strane som tie desiny aj trafit chcel,ci ako si to myslel.?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

a comu konkretne nemozes uverit?
preto som sa pytal ci presnou strelbou myslis mierenku, alebo schopnost zasahovat pozadovany ciel, lebo to sa da aj bez postoja a mieridiel.
urcite to ako pomocne kolieska na zaciatku pomaha, ale luger proste nie je slug.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

luke, harimu sa jedna o to aby ziskal svalovu pamat a dokazal pudovo trafit pachosa do nohy na 10m.
Duso samozrejme zabrdol do mierenkoveho sveta, v ktorom je doma, ale snazime sa to sklbit co je "IPSC".
Takze hari ak budes mat chut a cas ukaz sa niekedy na dakej sutazi a daj sa do squadu s niekym skusenym a budes mat dost casu sa pozerat ako sa to robi i pytat sa ako to dokazal :-)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

pokial viem, tak svalovu pamat ziskavas susenim a strielanim, s tym podla mojho nazoru nema postoj ani strelba cez mieridla nic spolocne.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

luke vidim, ze nemas o strelbe ani paru. Zda sa, ze si len teoretik od pocitaca co si niekde na nete obcas nieco precita alebo porzirie video, potom da dvesto vystrelov na strelnici a na zaklade toho struha mudreho. Ak niekto struha mudreho a v problematike je zbehly, OK v tom nevidim problem. Ty si myslis, ze nadobudnes schopnost presne strielat ked zakazdym chytis zbran inac ?! Alebo ti prida na presnosti ked blbo spustas, strhavas pretoze zakazdym spustas inou castou prsta alebo lovis desiatky ?! Alebo si myslis ze pri obrannej situacii budes strielat zakazdym len na dva metre ?! Ci si snad myslis, ze presnost je pri akejkolvek (i obrannej ) strelbe zbytocny prepych ?!
No ak ano, fajn. Mne na tom nezalezi. Kludne v tom omyle zi dalej. Ale v tom pripade si nebezpecny pre nezucastnenych, ked sa budes musiet niekde branit. Okrem ineho.

V ziadnom pripade nemam potrebu poucovat ludi co vedia vsetko na svete a vsade boli. Poviem rovno Truhlikov.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dusan i ty si dnes nabruseny :P

Tento komunikacny problem poznam a pri pive by sa vyriesil druhou vetou, ale to bohuzial, diky bohu webforum neumoznuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"