Ako ste nastreľovali svoj Glock?

eloquent_mendeleev

Ako ste nastreľovali svoj Glock?

Príspevok od používateľa eloquent_mendeleev »

Mam Glock 17. Skusal som s nim strielat tak na cca 10-15m na drevenu triesku a prazdu 1,5l flasu. Strela letela tesne pred terc. Ako nastrelit tu zbran? Da sa hybat s mieridlami? Alebo ako vlastne presne mierit? Strielal som c CZ a nestavalo sa mi to. Vdaka
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

G som nenastreloval ,ani vtedy,ked som klasicke mieridla menil za tritia.Mieridla idu posunut /ak mas pevne/ iba do stran.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Aby si sa naucil ovladat Glocka musis mat aspon odbuchane nejakych 500ran,ja som kupil noveho a kym som robil rozptyl ako s CZ75,tak my to trvalo,kamarat co mal Glocka tak ten strielal jednou dierou,daj si 2kg stojinu daj si oporu a zacni od 10m daj si presne zamerny bod na medznarodnom terci spodok cierneho a pomaly spustaj a nehaj sa pomalym stlacanim spuste prekvapit vystrelom.A len trenovat a trenovat ,ja po prechode s CZ na G-17 som si zvykol rychlo za rok tak cca.5000ran,nauc sa ovladat reset spuste,po vystrele len pomaly pustaj spust kym ti pod prstom necvakne a mozes palit dalej.
_____________________________________________________________
CZ858Tactikal,JW-21,HOLEK241,CZ45,GLOCK 17C.
eloquent_mendeleev

Príspevok od používateľa eloquent_mendeleev »

Ja som zatial z nej vystrelil len ubohych 10 nabojov. Ale aj tak sa mi zdalo, ze nesie nejak nizko pod terc na tych 10-15m na plastovu 1.5l flasu.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pravdepodobne strhavas na dol,moj G-17od vyrobi isiel na flek a mam stavitelne mieridla a zatial som nemusel nič prestavovat,chce to len trening,alebo ak mas znameho dobreho strelca z Gečka nech skusi on.
elegant_tu

Príspevok od používateľa elegant_tu »

Ak mas pproblem s tym ze strielas nizsie ako mieris na 99 percent to nieje chyba mieridiel ale neskusenost zo strelby s glockom. odporucam trenovat a mozno ako som urobil aj ja znizit odpor spuste na 2kg stalo ma to 300 sk.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Mam 700ran z G17 za 4 vylety na strelnicu :lol:
Prvych 2x som sa zoznamoval co a ako, v piatok mi IGOR hovoril, ze strhavam dole, takze to nebol len tvoj problem :wink:
Dnes som dal dalsich 150 a daval som si uz na to pozor, snazil som sa o pevnejsi uchop a taktiez viac spevnit ruky a uz to lietalo presnejsie a dole to tak moc neslo, tak to je fakt asi len o cviku a strielat casto.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Dnes som z dlhej chvile isiel zasa na strelnicu T&T zastrielat s G17 :twisted:
Otvaraju o 14:00, tak ze dojdem trochu skor...bol som tam o 13:50 a bol som uplne sam - aspon prvych 20 minut, potom nabehli anglicania :evil: Keby som dosiel neskor - po druhej hodine, tak uz nemam miesto. Takto som si 20 minut strielal sam v klude a skusal glocika.
Terc som si dal zhruba na cca 20 metrov, prvy zasobnik isiel do stredu postavy, druhy takisto, len posledne 2 rany som si isiel skusit dat na hlavu...prvy krat som prestrelil a druhy krat to dostal do ust :D
Neviem cim to je, ale na vacsiu vzdialenost sa mi striela lepsie a tusim som aj presnejsi, ale mozno to je len moj pocit, ale v kazdom pripade to bola zabava strielat trochu dalej :D
Do Glocku som narval zasa 150 MFS 9mm lugerov, tak pocet vystrelov za necely tyzden som zdvihol na 700 kusov :twisted:
Je to asi len o cviku sa naucit triafat presnejsie a nie stale mimo cierneho ako ja :x :?
tu su obrazky na aku vzdialenost to bolo strielane - postava aj kruh zhruba rovnako daleko.
Obrázok
Obrázok
inspiring_hermann

Príspevok od používateľa inspiring_hermann »

Glock ma sice inu spust ako ine zbrane ale da sa na to zvyknut a potom zbadas aka presna je ta zbran. Zvykni si na reset ako to tu uz pisali a budes spokojny.A samozrejme vela,vela,vela trenovat!!! 8)
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Stanco07
Skor ako prestavovanie mieridiel by som sa skusil zamerat na uchop zbrane. Mozno to nie je tvoj problem ale mne to pomohlo :wink:
Používateľov profilový obrázok
TouchHD
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa TouchHD »

S mojím novučkým Glockom 17 som bol zatiaľ dva krát na strelnici, vystrelených 200 nábojov. Prvých 100 som si myslel, že mierim zle, totiž všetky išli približne do čierneho, z 10 aj 25 metrov rozptyl približne 20 respektíve 35 cm, pekné zhluky dier. Ale čo ma dosť prekvapilo je, že takmer každá z nich skončila na 9tich hodinách 20-30 cm od stredu. Hanba nehanba, dal som z nej strieľať správcovi strelnice, konštatoval to, čo som si myslel aj ja, zbraň strieľa doľava. Po ňom skúsil ešte jeden biatlonista, rovnaký výsledok. V pondelok idem Fraňovi, kde som zbraň kúpil, ale aj tak sa spýtam, či existuje spôsob, ako doma posunúť mieridlá. Mám tam originál továrenské Glock. Budem ich síce meniť za trítiové, ale zatiaľ by som chcel mať tieto riadne nastavené.
Inak stojinu som po prvej návšteve strelnice vymenil za 2 kg, rozdiel v plynulosti je markantný, ale aj tak všetko lieta doľava. Stále beriem do úvahy moju omylnosť začínajúceho strelca, ale keď ďaľší dvaja skúsení nastrieľali v podstate rovnaký výsledok, prikláňam sa k možnosti zle nastavených mieridiel.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tazko povedat či je to mieridlami,ja ked som mal noveho mal som ten isty problem,tiež som cvakal vlavo,vpravo,pokial nestrielal kamarat skuseny Glockar,jemu to šlo jednou dierou.Tak pekne krasne som dal mieridla do polohy naspat.Naučil som sa spustat a bolo,ale to je len moja skusenost,mozno ti to treba nastelovat :wink: Navrhujem dones 200nabojov a nastelujem :twisted:
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

tiez sa priklanam k nazoru zlej techniky strelby,hlavne ak si nauceny na CZ,Glock ma lahky ram a tazky zaver ,tak ze ma inde tazisko ako CZ,treba len trenovat a upravit spust.ja ju mam tiez odlahcenu a este som skratil udernikovu pruzinu na vzdial. 13 m.vystrielam s jednym zasobnikom jednu dieru.
Používateľov profilový obrázok
TouchHD
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa TouchHD »

Tiež si myslím, že je to moja chyba pri mierení, len ma zmiatla streľba skúsenejších. Najmä 10 dier chlapíka, ktorý strieľa každý deň, z 10m všetky s rozptylom 5cm, ibaže 15cm vľavo od stredu. Obetujem ešte 300 kusov a uvidím, či sa niečo zmení.
BALISTIK napísal:Navrhujem dones 200nabojov a nastelujem :twisted:
Obetujem 20 :P
Ale vážne, najradšej by som vyskúšal niekoho 17stku, aby som zistil, či budú výsledky porovnateľné. Tuším oslovím duros-a, ten je z Nitry a má ju. Vymeníme, vyskúšame. Ak sa niekto chce pridať, nech dá vedieť.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak do NR to mam 100km ale ak chceš mozeš dobehnut aj u nas si vítany,ale 20nabojov neber,to mam len na rozcvik prsta :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"