Ktorý Glock kúpiť?

friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

To je uzitocna rada. Lebo ked to nieje to iste a strelba z mensej zbrane je narocnejsia na techniku tak sa nebudem vydavat tym smerom ale radsej niecim z coho sa striela lepsie.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Moja rada g19. Ľahko ju predas ak nebudeš spokojný a kúpiš potom 45ku.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

mistyq napísal:To je uzitocna rada. Lebo ked to nieje to iste a strelba z mensej zbrane je narocnejsia na techniku tak sa nebudem vydavat tym smerom ale radsej niecim z coho sa striela lepsie.
No vidíš a sme pri G41 8) .
Ale vážne. Určite si zbraň kúp. Možno je však dobré ešte vyčkať. Pokiaľ uvažuješ nad kalibrom 45 ACP a s predpokladaným účelom využitia ako píšeš, kompaktné prevedenia ti fakt nebudú veľa platné. Potenciál skvelého kalibru zbytočne degraduješ voľbou krátkej hlavne (mám na mysli najmä nezanedbateľný pokles výkonu). Potrebuješ min. "full size" prevedenie, "competetion" je ideálne. A nosiť sa dá aj to, ver tomu. No a potom samozrejme cena nábojov. Výkonné náboje 45 ACP na našom trhu štartujú od 63 centov/kus a končia pri cca 1.30 €/kus. Náboje na tréning sú ale samozrejme oveľa lacnejšie, lenže trénovať treba často aj s tým, s čím sa budeš jedného dňa možno brániť...Tak si to všetko zváž a správne sa rozhodni.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

canis lupus napísal:Moja rada g19. Ľahko ju predas ak nebudeš spokojný a kúpiš potom 45ku.
Kupuje si zbran pre seba, nie pre druheho.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

SperkyB napísal:Potenciál skvelého kalibru zbytočne degraduješ voľbou krátkej hlavne
Rozhodne tu nechcem rozbiehať "caliber wars", ale nebolo by dobré aby tu napr. mistyq podľahol nejakým ideálom o pištoľových kalibroch (ak už nepodľahol).

.45ACP nie je skvelý kaliber, určite nie v kontexte obrany a už vôbec nie v kontexte spomínaných medveďov a diviakov. Rovnako tiež .40SW či 9Luger. Všetko sú to slabé pištoľové náboje s veľmi podobnou účinnosťou, resp. neúčinnosťou. Hlavný dôvod prečo ich nosíme na obranu je ten, že nosiť v krátkej .308W či 30-06Spr a účinne s tým strieľať je trocha problém.

Skôr než vyberať kaliber podľa jeho (ne)účinnosti by som sa zameral na výber podľa toho, nakoľko s ním daný strelec zvláda strieľať a zasahovať cieľ. Pokiaľ možno rýchlo, opakovane a presne. A to sa dá zistiť len na strelnici.

Informácia ako dobre s danou zbraňou/rážou strieľa Internet je len ... informácia. :?
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Abakan. Keď je taky nerozhodný tak to je najlepšia rada. A povedz, ty si ostal pri jednej zbraní? Preto som mu to poradil, ľahšie predá 9mm glock ako 45. No nič. Radte mu ďalej každý niečo iné. Určite sa ľahšie rozhodne :lol:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

O ucinnosti .45 na divu zver je na tomto fore popisany cely roman - skus si to najprv poprecitovat. Ak ti naozaj ide o obranu pred zverou, zvaz revolver. Uz bezny 357 mag zo 4 palcovej hlavne dava vyrazne vacsi vykon ako drviva vacsina pistolovych kalibrov. Vynimkou je snad len 10mm auto (v tomto kalibri sa da zohnat aj glock v troch standardnych velkostiach), ale tato raz sa tazsie zhana a je draha ak neprebijas (zase je tu na fore tema o 10mm auto strelive - popytaj sa uzivatelov).

Pri revolveroch mozes ist aj dalej, napr. standardny 44 mag. uz vykonom neprestriela asi ziadny pistolovy naboj.
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

Necakal som ze kazdy bude radit len jedno to by som bol az prilis velky optimista ale aspon viem posudit a pouvazovat co bude pre mna najlepsie. Podla uz napisanych komentov by som sa skor priklonil ku kalibru 9mm. (lacnejsie strelivo, vacsie moznosti, lahsi predaj zbrane ak by bolo treba zmenu, atd atd. ) obrana proti zvery je taktiez asi o inom ako strelba s pistolou na oproti utekajucu zver. Taktiez som to spomenul len koli nehnutelnosti ktoru vlastnim a viem o vyskyte. Zatial nebol utok nakolko ludia vacsinou plasia uz len ustami. Detsky plac silnejsi kaliber ako 45 ACP :D len tak mimo temu :)
Glock chcem preto lebo co som sa aj rozpraval s ludmi tak ze je to spolahliva zbran lahsia manipulacia, doplny siroke spektrum atd atd.
Ale zase nikdy netvrdim ze casom nevyskusam ine a neprejdem na ine ale ako som uz pisal je to prva zbran s ktorou sa chcem zoznamit a naucit sa strielat aspon na tyk 5-10-15-20 m
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Ako prvu zbran si kup nieco velke zelezne v Lugri.
Ked sa naucis s tym strielat, tak potom mozes ist do plastaka.
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

Preco zelezne? V com je nieco zelezne lepsie ako plastak?
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Trochu zamiesam karty ešte :D asi 5 r dozadu som videl na zabijacke ako strelil panko 9mm lugerom svinku. Bola to stará sviňa a ustala 5 rán do hlavy. Panko starý, skúsený mäsiar povedal ze to za 30 rokov nevidel. Vtedy som ZP nemal, takže som nevedel ze sa to nemôže :roll: koniec OT
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

No som pocul ze vseobecne svine maju tvrdu lebku ze tazko sa to prestreli hocicim. Ale zase ked sa dobre trafi tak to ide... Len treba dobre trafit a to asi nieje az take jednoduche.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ja som bol svedkom toho ako chlap sadol na svinu, strelil ju zo zadu do hlavy a svina si veselo hopsala az kym nedostala druhu a potom aj tretiu gulu. Vsetky tri gule jej preleteli hlavou ako papierom.
Ak netrafis mozgovy kmen(alebo ine dolezite centrum), tak sa mozes dockat nasraneho a vystraseneho zvierata.
Edit: bolo to 9mm
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Držme sa témy, zabíjačka prasaťa je OT.


Železné nie je lepšie, je len iné. Hlavne tým, že je železné :wink:

Ale vážne - obe koncepcie majú svoje výhody a nevýhody. Celokovová zbraň býva obvykle ťažšia a tým pádom kľudnejšia pri streľbe a menej náchylná na chyby strelca.
Plastový rám zase lepšie tlmí vibrácie, zbraň je ľahšia a obvykle aj lacnejšia.

Ale strieľať sa človek pri troche snahy naučí s oboma, i keď s tým kovom bývajú začiatky pokiaľ viem o niečo jednoduchšie.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Teraz nieco k teme.
mistyq vybera glocka a tam ma na vyber iba plast.
Osobne s G strielat neviem, nie pre hmotnost, telo zbrane alebo ergonomiu, ale pre spust. Proste ju neviem spravne stlacit. Asi by som sa to naucil, ale musel by som sa velmi snazit.
Kazdopadne odporucam kupit starsiu zbran s primerane vybehanou spustou a v mensom kalibri aby si sa naucil spravne drzat zbran a stlacat spust plynule.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"