Ktorý Glock kúpiť?

friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

Aha tak ako som pochopil spravne nieje to ako o triedu ine a kazda ma svoju vyhodu a nevyhodu...
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

Hektor napísal:Teraz nieco k teme.
mistyq vybera glocka a tam ma na vyber iba plast.
Osobne s G strielat neviem, nie pre hmotnost, telo zbrane alebo ergonomiu, ale pre spust. Proste ju neviem spravne stlacit. Asi by som sa to naucil, ale musel by som sa velmi snazit.
Kazdopadne odporucam kupit starsiu zbran s primerane vybehanou spustou a v mensom kalibri aby si sa naucil spravne drzat zbran a stlacat spust plynule.
Pocul som nieco o vymene spuste pri glocku nemoze to pomoct? Nemylsim teraz tebe myslim vseobecne pri strelbe.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Vseobecne pomoze nejake prelestenie ploch, ale ako presne to funguje pri G netusim.
Strielal som z noveho G19 a drhlo to, potom som skusal starsi, ale nie velmi pouzivany a bolo to o trochu lepsie, ale pre mna stale kockate. Vela strelnic ma zbrane na pozicanie, tak vyuzi tuto moznost, pripadne nejaky zaciatocnicky kurz kde dostanes instruktora a zbran. V takomto pripade je velmi pravdepodobne, ze stretnes instruktora, ktory je G pozitiv a ten ti poradi lepsie a bude sa tocit len okolo G.
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

Skusim sa popytat. Mam jedneho znameho co mi povedal ze mi poukazuje ako strielat nejake zaklady strelby. Celkom sa vyzna ma niekolko desiatok poharov za strelbu. Ale on zase ma HK P30 to je asi zase nieco ine.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Je to sice plast, ale spust je samozrejme ina a zasobnik sa tiez vybera inak + ked ma par poharov, tak asi bude mat aj poladenu spust. Rozhodne to ale treba skusit a uvidis.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Keď chce zbraň na "obranu pred medveďmi a diviakmi" tak streľba na sviňu nie je OT ale hneď prvý nezmysel. Ďalším je veta "sem tam na strelnicu."
Inak povedané chcem zbraň na ležanie v skrini a dlhotrvajúci pocit sucha a bezpečia :roll:
Čokoľvek si s takýmto prístupom kúpi bude slúžiť max na to, aby s tým postrelil radiátor pri čistení alebo koleno pri tasení. XY ľudí mu tu napíše o tréningu a on si melie svoje. Odporúčať mu zbraň je nezodpovedné.
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

Tak sneska som sahal aspon na glock 19 a velmi dobry pocit viem to aj silno uchytit proste mal som z toho velmi dobry pocit. Nakoniec som sa rozhodol ze nejde spekulovat nad 45kou ale zoberem klasiku 9mm. U edomil som si to u aj ja ze neda sa vsetko spojit do jednej zbrane. Ak vsetko dobre bude zajtra objednavam. Dakujem vam za rady a postrehy ci pozitivne alebo ci uz menej.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

aleluja
dufam, ze teraz sa tato megaplodna tema aspon na chvilku utisi
friendly_kepler

Príspevok od používateľa friendly_kepler »

quest1 napísal:Keď chce zbraň na "obranu pred medveďmi a diviakmi" tak streľba na sviňu nie je OT ale hneď prvý nezmysel. Ďalším je veta "sem tam na strelnicu."
Inak povedané chcem zbraň na ležanie v skrini a dlhotrvajúci pocit sucha a bezpečia :roll:
Čokoľvek si s takýmto prístupom kúpi bude slúžiť max na to, aby s tým postrelil radiátor pri čistení alebo koleno pri tasení. XY ľudí mu tu napíše o tréningu a on si melie svoje. Odporúčať mu zbraň je nezodpovedné.
Este ze existuju ludia ako ty ze vedia hned pohotovo reagovat a zistit o cloveku vsetko.
Dakujem za radu a asi si zbran fakt nekupim nechcel by som totizto prestrelit radiator teraz som prerabal byt.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

mistyq napísal:velmi dobry pocit viem to aj silno uchytit proste mal som z toho velmi dobry pocit.
.... toto je pekna perla :lol: No dobre, sprav taku vec ako ti tu uz radili, chod ty pekne na strelnicu, vystrielaj si zopar stovak z roznych zbrani.... tieto teoreticke ...uvahy... su ti na tri veci.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Veril som, že všetky perly na tému krátka zbraň vs. divá zver sa popísali už v príslušnom vlákne. Očividne som sa mýlil. Stáva sa...
:lol:
Včera som ako mod kontroloval túto tému, videl som, že sa zapája aj iný mod, tak som nezasahoval. Teraz neviem, či som nespravil chybu, pretože takmer všetky užitočné rady padli už na stranách 4 a 5 tejto debaty. Odvtedy tu však pribudli haldy písmen. Ale OK, mazať to asi nemá zmysel a niet ani dôvodu, okrem toho, že niektoré príspevky (zvlášť tie mystiqove) sú tu vyložene redundantné a len zahlcujú fórum.
:arrow:
Len vás chcem pekne požiadať, nerozbiehajte tu ďalšie siahodlhé debaty, či je lepšie železo zo železa alebo z plastu, apod. Na to máme iné témy, táto sa volá "Ktorý Glock kúpiť?"
:wink:
Rovnako máme inú tému určenú pre tých, ktorí chcú meditovať, ako spoľahlivo odkrágľovať divú sviňu či maca krátkou. Mňa pobavila už predstava mať na/v chate zbraň, aby sa človek mohol brániť prípadnému útoku zvieraťa. Pri sebe? OK, to nejaký zmysel dáva. Ale uloženú (ešte v zmysle príslušných ustanovení zákona) na/v chate? No nič, len sa úprimne čudujem, ale ďalej radšej nepokračujem, aby som nerozprúdil ďalší flame.
friendly_black

Príspevok od používateľa friendly_black »

zdravím,
potreboval by som poradiť. Pôvodne som si chcel kúpiť ako náhradu za CZ Duo, Glock 26, ale nakoniec som sa rozhodol si CZ Duo nechať, a kúpiť si Glock 19. Lenže mám problém s výberom, a rôzne videorecenzie mi vôbec nepomohli. V obchodoch je stále ešte dostupná Gen3, a samozrejme nová Gen4, plus verzia "C" s kompenzátorom. Pri pudovej streľbe, kde je potrebné páliť viac rán za sebou vyzerá že by bol ten kompenzátor dobrý, ale neviem či sa s ním nespojujú nejaké problémy.

Čo by ste mi teda odporučili, prípadne prečo.

Ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Matrix, na otázku, či Gen III alebo Gen IV sú na WF popísané už desiatky, možno stovky príspevkov. Ak chceš zostať naďalej dezorientovaný, prečítaj si ich.
:lol:
Nie, vážne, na to niet jednoznačnej odpovede. Obe generácie majú nejaké pre aj proti. Prečítaj si názory užívateľov a sám sa rozhodni. Ak ti v tejto veci niekto aj dá jednoznačnú radu, ešte to neznamená, že bude kvalifikovaná.
:?
Pokiaľ ide o kompenzátor, je to hlavne vec zvyku. Nie som mlokár, ale mám vystrieľané rádovo stovky z G17 a G19 a pár desiatok z G19C. Subjektívne som nemal pocit výrazne vyššieho komfortu pri zvládaní zdvihu či spätného rázu pri modeloch bez kompenzátora. Samozrejme, nejaký rozdiel tam bol, ale pocitovo mi prišiel len symbolický. Bavíme sa totiž o strieľaní nábojov 9 mm Luger, ktorých výkon nie je taký veľký, aby ho bolo treba výraznejšie "krotiť" kompenzátorom.
:arrow:
Čo však môže komfort pri streľbe výrazne znížiť, je výšľah horiacich plynov z kompenzátora. Netvrdím, že je to oheň ako z plameňometu. Naopak, nič dramatické, hoci dosť to závisí aj na strelive. Pri zníženej viditeľnosti to ale nikdy nebude príjemné. Detaily ako (rýchlejšie) zapatlanú mušku neriešim. Skôr ide o oči, pre ktoré je to podstatne väčšia zaberačka. A potom, v sebaobrannej situácii sa ti v extrémnom prípade môže stať, že prvú včelu budeš musieť poslať bezprostredne po vytasení so zbraňou niekde vo výške brucha alebo hrude ešte pritisnutou k telu. Vtedy by si ten kompenzátor isto preklínal.
:D
friendly_black

Príspevok od používateľa friendly_black »

ďakujem vám obom za rady. Pozeral som aj nejaké video kde chlapík strieľal v noci s verziou s kompenzátorom, a tie zášlehy boli dosť slušné. Čo by naozaj mohlo v nejakej situácii výrazne zhoršiť videnie na ciel. Takže to bude 19 gen4 bez kompenzátora. Sú aj nejaké rozdielne verzie gen4? Niekde som čítal že výrobca mení tú dvojitú vratnú pružinu v rámci záruky za inú, nejakú novšiu verziu. Dajú sa nejako rozlíšiť?

Ďakujem :)

VÝMENA VRATNÝCH PRUŽÍN Gen4
Pretože pre firmu GLOCK je veľmi dôležité zaistiť, aby jej zbrane podávali výkon zodpovedajúci najvyšším štandardom so stále širším spektrom dostupného streliva, rozhodla sa umožniť dobrovoľnú bezplatnú výmenu zostavy dvojitej vratnej pružiny v pištoliach Gen4, s výnimkou modelov GLOCK 26 a 27, ktorých dvojité vratné pružiny sú zhodné s pružinami použitými v pištoliach tretej generácie.
Spoločnosť GLOCK vyvinula nový typ zostavy dvojitej vratnej pružiny ako náhradu za viacero modifikácií, ktoré sú dnes na trhu. Zároveň GLOCK zdarma poskytne zdokonalený vodiaci blok spúšťového mechanizmu s novým vyhadzovačom. Montáž tohto dielu nechajte urobiť u vyškoleného zbrojára, najlepšie u zbrojára certifikovaného firmou GLOCK podľa postupu uvedeného v manuály zbrojára.
friendly_black

Príspevok od používateľa friendly_black »

OK, ďakujem. Už len pozháňať kde ho predávajú za dobrú cenu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"