Ktorý Glock kúpiť?

inspiring_kare

Ktorý Glock kúpiť?

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať vás znalcov, ktorý glock by ste mi odporúčali si vybrať? mam rozpočet max 800 euro. Poprosim aj odovodnenie. A este jedna otazka - su glocky spolahlive? myslim z hladiska poruchovosti (akejkolvek - ci uz zbran alebo zaseknutie naboja atd...) a su presne? Je to vela otazok, ale pomozte prosim ak sa vyznate. dakujem
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

niesom tu najvacsi odbornik, ale jedna z mojich zbrani je glock 17, tak skusim poradit.

co sa tyka poruchovosti tak nie je ziadna, zatial (cca 8000 ran), zerie vsetko.

co sa tyka typu tak najlepsie je si z kazdeho strelit ak je moznost alebo aspon min. chytit do ruky ako bude sediet. tiez zalezi na tom ci to chces na kazdodenne skryte nosenie, mensia zbran sa predsa len lepsie nosi.

co sa tyka kalibru, tak na velke strielanie jednoznacne 9 luger, ak chces menej strielat a vykonnejsiu raz, to ti budu musiet poradit ostatní co maju skusenost, ale strelivo bude cenovo inde.

este doplnim..

glock nie je zrovna zbran na mierenku, ma dost hrube mieridla, ktore si ale mozes vymenit. presnost je hlavne o strelcovi. videl som raz na jednom wfc preteku chalana s G 26 a mu to padalo jedna radost.. by som neveril ze sa so subkompaktom da tak presne strielat. na velikosti teda nezalezi ked to clovek vie.. :lol:
Naposledy upravil/-a mab v 02 Máj 2013, 20:45, upravené celkom 1 krát.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

za 400 E G19 (17,26) podľa preferovaného použitia, za druhých 400 E náboje.
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

no na kazdodenne nosenia zas nie, cez tyzden som v skole tak zbytocne by som nosil, max tak raz do tyzdna na strelnicu... no jo, zajtra sa idem pozriet co maju v ke, pochodim obchody, ale este ak ma niekto nazor, sem s nim, rad si necham aj tuna kus poradit, a pridavam dalsiu otazku - ak je niekto z ke, poradte predajnu, nasiel som ich asi 6, ze ktora je dobra, mne sa paci celkom trigonus, ze maju zlavy pre ozbrjene zlozky, len na internete pomaly nic nemaju, ziadna ponuka, tak neviem
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

tak zlavu na nakup Glocka (ak si prislusnikom ozbrojenych zloziek) ti da ktorykolvek predajca, kedze tu zlavu poskytuje samotny vyrobca. no ked davaju zlavy aj na municiu, vybavu a pod, tak to znie zaujimavo...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Miro389 napísal:za 400 E G19 (17,26) podľa preferovaného použitia, za druhých 400 E náboje.
kde kupim noveho G19(17,26) za 400E?...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

V ramci KE doporucujem GDU, na KVP. www.zbrane-ke.sk
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

sirdo, okrem teba nikto nespomínal nového, a ked máš trosicku filipa tak moju odpoved pochopís.
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

ide o to, ze ja chcem novuave preto mam tak viac penazivymedzenych
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Miro389 napísal:sirdo, okrem teba nikto nespomínal nového, a ked máš trosicku filipa tak moju odpoved pochopís.
okrem teba, praveze kazdy pochopil, ze NOVEHO chce (no offence)...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

:D nechaj tak
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ondrej186 napísal:Je to vela otazok, ...
Veľa otázok nevadí, ale dal si k nim len málo faktov. Ťažko potom radiť.

Na čo tú zbraň chceš?
Raz za týždeň-dva na strelnicu a naučiť sa pomaly základy streľby?
Máš s ňou po čase aj konkrétne súťažné plány? Ak áno, v akej disciplíne a na akej úrovni?
Má slúžiť aj na obranu? Primárne na obranu obydlia alebo aj osoby (=potreba nosenia zbrane)?
Atď.


Ak ťa dobre tipujem ako začiatočníka, čo chce prvú zbraň a s ňou sa postupne naučiť strieľať, videl by som to takto:
- kaliber 9 Luger kvôli pomeru výkon/cena a príp. neskoršiemu predaju zbrane
- Glock 17 alebo 19 za 500+ EUR, zvyšok rozpočtu by som investoval do trochy nábojov a slušného inštruktora
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

tak som kadet, ak vies co to znamna, studujem na aos, a obcas chodime na strelby a nemal som problem nastrielat nad 90 bodov, hoci sme vela krat nestrielali
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

90? hmmm, mne sa vacsinou nepodari s troma nabojmi nastrielat ani tych 30 :D...
inspiring_kare

Príspevok od používateľa inspiring_kare »

pockaj nechapem ako to myslis, strielame s 10 nabojmi na terc kde mozes ziskat maximalne 10 bodov..
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"