Páči sa vám Glock17

Pá?i sa vám Glock17

Áno
149
67%
Nie
74
33%
 
Celkom hlasov: 223

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

agger napísal:ak by som mal popisat veci co sa mi nepacia pri noseni, to by bolo na esej :D V kratkosti: jedine SA/DA :wink:
No daj, aspoň osnovu tej eseje :wink:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

:lol:

ok yarco, takze:
- moznost puzdrenia s palcom na vonkajsom kohute mi dava vacsiu istotu, ze sa nedeje nejaka divocina v oblasti spuste (nedavno prihodene video o spusteni pri puzdreni mi to potvrdilo)
- nepritomnost vonkajsej manualnej poistky
- ked uz nie vonkajsia manualna poistka aspon dlanova poistka ako ma HS pri predpatom/napnutom uderniku aspon nieco co ochrani pred nechcenym stlacenim spuste

"There is no such thing as safety overkill!" :wink:
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Odkedy som glocka vlozil do Roniho a uz ho nevyberam, tak je fakt pekny... ;-)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

No agger tu dlanovu poistku by som ti este uznal ako + pre ine zbrane ako Glock ale uz nic viac :wink: .
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

naco ti je manualna poistka ? Aby si v krizovej situacii zabudol, ze ju mas zaistenu a nestrelis ?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Glock sa mi na vzhľad nepáči. Možno je to chyba Glocku, že je hnusný, možno je to moja chyba, že nie som schopný tolerovať hnusné veci. Toľko k vzhľadu. S nábojom v komore by som sa ho bál nosiť. Toľko celkovo k negatívam. K pozitívam: uznávam množstvo a ceny príslušenstva na tieto zbrane a takisto strieľa sa mi z neho obstojne (možno až na mieridla).

TomasARN: jj je úplne bežné, že keď trénuješ tasenie s odisťovaním ako jeden pohyb sa ti môže stať, že v krízovej situácii zabudneš odistiť... ale takí ľudia zrejme aj zabudnú v krízovej situácii stlačiť spúšť, takže ani Glock im nepomôže... :)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Pomerne casto nosim v ruke Gcko s nabojom v hlavni a nechcem mysliet nato, ze este by som mal manualne odistit. Mam prst mimo spuste, to musi stacit a ked treba, viem hned strielat. Na druhej som mal poistku, ale nikdy som ju nepouzil
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Tato tema sa zvrtava na starodavny principialny boj dobra a zla - aspon co sa tyka naboja v komore :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:jj je úplne bežné, že keď trénuješ tasenie s odisťovaním ako jeden pohyb sa ti môže stať, že v krízovej situácii zabudneš odistiť... ale takí ľudia zrejme aj zabudnú v krízovej situácii stlačiť spúšť, takže ani Glock im nepomôže... :)
Na strelnici bez stresu a vo vzpriamenom postoji trénovaný asi nezaváha, ale ...
Poistku predpokladám dávaš dolu, až keď ústie smeruje k cieľu, t.j. minimálne na úrovni brucha, možno až po spojení rúk, možno až počas zápichu.
Čo keď bude treba strieľať okamžite "od boku", príp. aj tasiť v kľaku/ľahu/sede, príp. iná komplikácia? Nehovorím, že je problém v takej situácii to odistiť, ale imho u väčšiny ľudí to hlava a ruky nadrilované nemajú. Nehovoriac o streľbe slabou rukou.
Takže riziko zlyhania by som nevidel len u tých, čo "zabudnú stlačiť spúšť".

agger napísal:"There is no such thing as safety overkill!"
Dobre vieš, že je.
Prečo by si inak nenosil v kondícii 4, príp. aj so zbraňou uzamknutou nejakým interným/externým zámkom? :D



Ako správne podotkol Deputy, sme tu OT.
Takže sa vráťme k téme alebo sa presuňme inde. Ale nič nové asi nevymyslíme :wink:
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Vonkajsia poistka na pistoli je blbost,revolver tiez nema poistku(nechcem tu teraz rozppisovat chod apuste,odpor...)napriklad vela pistoli sa da zaistit len ked maju kohut v zadnej polohe,no naco mi je obtiahnuta zbran s kohutom vzadu zaistena v ruke?Alebo ju dam taku do puzdra?Kto nosi naboj v komore,nech nosi,je zviknuty tak nech to tak ma,ja nenosim,takze ak bude problem,obtiahnem=mierim na "problem"a ci strelim alebo nie je len na rozume co da prstu mimo spust signal"stlac"
Používateľov profilový obrázok
miro_sk
prispievateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa miro_sk »

ja sa vyjadrim, k teme: ano, paci sa mi G17 :wink: a hlavne 4gen, ta mi sedi v ruke uplne perfektne, tak ako moja G19 4gen. . . .
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ano, G17 je pekna, preco by nebola, je to Glock, jak sa hovori, tak skareda, az je krasna. Ale G19 je podla mna krajsia, lepsie rozmery, G17 je podla mna dost velka
friendly_margulis

Príspevok od používateľa friendly_margulis »

ano paci sa mi mam ho uz neviem kolko rokov asi 4 a som rad ze ho mam mal som CZ 75 B super zbran len tazka na nosenie prvy glock som mal v ruke 19tku ta na mna neurobila daky velky dojem zle sa mi drzala a potom mi kolega podal do ruky svoju 17 tku a hne som vedel ze si ho kupim a do 6 mesiacov uz bol doma
elegant_lichterman

Príspevok od používateľa elegant_lichterman »

áno, páči s mi... :)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Samozrejme, že sa mi nepáči. Uznávam jeho prednosti, aj sa mi z neho dobre strieľalo ale vizuálne ma absolútne neláka. Ale keby sa náhodou pritrafila stará Gen.I v slušnom stave a cene ... To by som neváhal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"