AK47 / AKM / AK74

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

hello,

nechcem zakladat nove vlakno...
AMD-65, existuje v nasich koncinach prip. odkaz na web - adapter na M4/AR15 pazbu?
Ide nahodit ten isty adapter co na ak47 alebo je potrebny nejaky specialny?
Foto na nete som videl, cize mozne to je, ale "know-how" mi chyba.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Ante
prispievateľ
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Ante »

Ten (AKM ani AK47) nepasuje, amd má sklopku priamo v tej časti čo je zanitovaná do tela, tam by bolo treba dať vyrobiť redukciu
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Dajú sa na Slovensku zohnať 5/10ranové zásobníky na AKM? NA ČR a DE stránkach majú aj 75ranový "bubon", ale u nás som nič nenašiel :roll:
eager_pare

Príspevok od používateľa eager_pare »

Zdravím fandy Kalašnikovů.

Mám pro Vás na AKS 74 U montáž na kolimátor. Jeden z mála výrobců je snad jen v Americe a potom v Čechách - http://www.navratilarms.cz .
Prílohy
P1060367.jpg
P1060391.jpg
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zalozena, podlepena, upevnena. Zatial na tom visi len fejk kolim, pride tam nieco serioznejsie ale rovnakeho konceptu a velkosti. Montaz prisla z ameriky. Elox dural plus na plechovom kryte, takze nejake vacsie a tazsie veci na to nepojdu. Po nastrele uvidime ako dlho a spolahlivo bude fungovat.

Obrázok Obrázok
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Neviete niekto ake drevo a jeho povrchovka je pouzita na predpazbiach ruskych AKS-74U? Mam tam zopar skrabancov a chcem si to opravit, resp trochu postolarcit a spravit si nejake vlastne, no tak aby drevo a finalna farba boli podobne originalu.
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Ahojte, zaujal ma inzerat na predaj ak47 ddr, vyssie som cital, zevraj to je kvalitnejsie ako ruske. Viete mi prosim vas skusenejsi, rozsiahlejsie rozpisat rozdiely cccp vs ddr?

Este musim prestudovaz rozdiely ak vs vz58, ci sa mi oplati dat dvojnasobok za ak ;)

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

nevrdil by som ze je to kvalitnejsie, vychodny nemec ma lepsie spracovanie v detailoch (coz je u AK nieco ako ucesany tazny kon), ma vyklopne mieridla pre nocnu strelbu a este par nepodstatnych detailov. Ako na rovinu, ak chces nechat povodne prvedenie, zozen origo ZSSR AKM, ak to chces prekapotovat idalne je nemecke AK... aj tak by si sa chcel casom zbavit tych otrasnych dederonskych plastov :mrgreen:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

mozete mi poradit? Myslite, ze ma dnes zmysel kupit vz. 58 alebo Zastavu M70? ceny 58miciek dost rastu, sice to co som videl aj pocul svedci o tom, ze je to lepsie spravena a kontrolovatelna zbran, ale ma to este cenu?

Nova Zastava M70 (AKM klon) stoji 280 € v Dease…
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja mam oba a oba sa mi pacia :) ale u mna na 1. mieste je 58, ma podla mna iste vyhody oproti AK.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zastava nema tvrdochrom, co uz zbrane z ktorej sa budu strielat prevazne CIPovane povodne vojenske s korozivnymi zapalkami neni najlepsie riesenie. Zastava az do tohto tisicrocia tvrdochrom urcit nerobila. Nemali ho ani kratke verzie vyrobene v 1998 co viem.

A pozor, Zastava M70 nie je tak uplne klom AKM, ma to inu geometriu pazby, je to podstatne tazsie. Oproti AKM je to taka nehamatna grca. Upne tomu chyba geometria a vyvazenie AKM-ka.
Naposledy upravil/-a gewehr v 18 Jan 2016, 20:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

vanto napísal:...u mna na 1. mieste je 58, ma podla mna iste vyhody oproti AK...
no mozna tak ten zachyt zaveru, vsetko ostatne je na kalachu riesenie trvacnejsie, kalach ma podla vojskovych skusok vyssiu spolahlivost aj zivotnost. Nie je nahoda ze komplex zbrani Lada ktory mal byt pokracovanim 58ciek je vlastne prerobeny kalach a bolo upustene od 58koveho pristupu. Mam 58 rad, je to elegantna zbran, ale objektivne kalach dosahuje lepsich vojenskych vlastnosti.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ok, ak teda AKM klon, ktory ak nie Zastavu? Nieco, co sa da u nas v pohode kupit.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

gewehr: nehadam, sa hodnotil som hlavne pouzivatelsku stranku veci.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Machead napísal:Ok, ak teda AKM klon, ktory ak nie Zastavu? Nieco, co sa da u nas v pohode kupit.
jo v pohode kupit. Ako som pisal, na nasom trhu bolo kvantum AKM sovietskych - ak to chces ponechat v povodnom stave. Tiez boli na trhu made in DDR licencne AKMka - to ak chces prekapotovavat. Ci su este niekde na pultoch tazko povedat.

Ak chces nieco ok aj s vybavou, tak upusti z konzervatvizmu a kup si AK74M tie su po obchodoch dostupne (minimalne Milata v Novom Meste ma 3 este). Su to uplne funglovky, naboj 5,45x39 dnes stoji tolko co 7,62x39 a strelba je s tym o dva levely vyssie.

http://milata.sk/dlhe-zbrane-na-zp/368- ... 45x39.html
vanto napísal:gewehr: nehadam, sa hodnotil som hlavne pouzivatelsku stranku veci.
vsak ani ja, 58 je 58 :D
Naposledy upravil/-a gewehr v 18 Jan 2016, 21:25, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"