AK 74 5,45x39

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

AK 74 5,45x39

Príspevok od používateľa podes »

Všetko okolo AK 74, ale hlavne kde a za koľko sa dá na Slovensku kúpiť AK 74 v cal.5,45x39.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja som to svojho casu zistoval, problem je ze nikto nato nedovaza patrony. Nejake 74 mali byt v Kollarmse, ale jedine asi len doviezt z ciech napr. Milata nosi zo zeleneho sportu tak skusil by som tam.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ak 74 sa zohnat daju bez vacsich problemov. V CR hlavne Zeleny sport / individualny dovoz nie je ziadny problem, nieco planuje doviezt aj Milata Zbrane strelivo. Zial ako pisu kolegovia vyssie, neni to cim krmit a ak nahodou aj je, su to take cenove palky ze cloveka aj radost zo strelby prejde. V tomto malorazovom ohlade je bezkonkurencna .223 Rem, kde ceny streliva oproti 5,45mm su na urovni zhruba 20% ceny
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

gewehr napísal:Ak 74 sa zohnat daju bez vacsich problemov. V CR hlavne Zeleny sport / individualny dovoz nie je ziadny problem, nieco planuje doviezt aj Milata Zbrane strelivo.
1. uz aspon rok to neplati, zelenysport je sice ustretovy, kamos minuly rok skusal doviezt semiauto AKSU prave odtial, ale ceska policia nedala ZPL, ani v odvolacom konani nebol uspesny. (vraj v podstate na vsetko, co nebolo povodne vyrobene ako semiauto, nedaju ZPL)
2. Taktiez parkrat oslovil ohladom toho Milatu, niekolkokrat - ziadna reakcia.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

To je pravda, da sa to doniest iba cez licencovaneho dovozcu.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zvlastne, ja som nedavno individualne doviezol Sig552 ale teraz rozmyslam, ze ten dodatok nazvu bol verzia vyrobena pre civil. Je pravda, ze v CR robia problem s individualnym vyvozom vo vsetkom co ma vojensky povod po WWII, nemusi to byt ani povodne automaticke. Kolegovi zamietli aj SVD.
lz
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa lz »

OT: možno varím z vody, ale mám subjektívne pocit, že "problémom" by mohol byť samotný ZS (pár rokov dozadu bola aférka so scivilneným strelivom, ktorú ZS ustál/vyhral - tzv "kremlíky" a môže byť tým pádom v nemilosti úradov - teoreticky by to nemalo byť, ale relaita je iná, bez ohľadu na to či ide o zbrane alebo o samostatnú kotolňu pre činžák :-) ). myslím si to preto, lebo predvlani som doviezol z ČR PM (síce od súkromného majiteľa a nie od obchodníka), a žiadny problém (komunikácia s ČR bez problémov, dokonca aj chyba výrobného čísla - majiteľ mi pôvodne dodal s číslo s preklepom - promptne sa mi ozvali, a následná operatívna telefonická komunikácia medzi oddeleniami oboch krajín to hladko poriešila). Inak, asi zoprá rokov dozadu som telefonoval so ZS ohľadne možného dovozu K98k, a na rovinu som bol varovaný, že by mohol byť problém práve so ZPL....
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Eviduju to ako vojensky material a znemoznia vyviest.
Ked som si bol pre Norinco CQ-A1, tak operovaly s tym "A" v nazve = army a doviezol som to len tak tak.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

V dease su 74, treba pozriet. Je tam aj RPK 74...
40sw
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa 40sw »

AK74 je bezne dostupna u pana Klauca na hilzna.sk za 500€ s komplet prislusenstvom. Naco tu riesite dovoz z CZ?
Patrony ma po 27 centov.


Dovi......
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

KolArms ju ma za 350,- bez DPH
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Gewehr: A za koľko majú aksu a strelivo 5,45x39 aj s dph náhodou nevieš?

Ďakujem
Naposledy upravil/-a Nebiros v 18 Aug 2014, 23:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Fuuuu, len márne si spomínam, AKSU 74 niekde nad 660 eur, celoplaste od barnaulu niekde okolo 0,27 eura kus. Ale istotu nemám.
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

40sw napísal:AK74 je bezne dostupna u pana Klauca na hilzna.sk za 500€ s komplet prislusenstvom. Naco tu riesite dovoz z CZ?
Patrony ma po 27 centov.


Dovi......

V case pisania prispevkov v marci v SR nebol ziadny AK74. teraz je situacia ina.
40sw
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa 40sw »

Predava ich uz 2 roky.....
ozon napísal:
40sw napísal:AK74 je bezne dostupna u pana Klauca na hilzna.sk za 500€ s komplet prislusenstvom. Naco tu riesite dovoz z CZ?
Patrony ma po 27 centov.


Dovi......

V case pisania prispevkov v marci v SR nebol ziadny AK74. teraz je situacia ina.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"