M70 ZASTAVA 7,62X39

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

V Piatok idem poň a rovno s nezaschnutou farbou na ňom rovno do obchodu, prečo by nedali? Veď ešte neplatí tá bruselká ch******.. Ušlo mi niečo?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

No pochval sa potom, ako si dopadol
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

jasnéé.. :wink:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Drobec je už doma :D všetko prebehlo uplne v pohode, nákupné som dostal na počkanie, vrátanie vystavenia preukazu zbrane.. Sapik je z roku 83 na pažbe je vidno že prežil nejeden vojnový konflikt. Bola to uloženka bez jediného korozívneho flaku. Pekne zakonzervovaná kylom vazeliny a bohvie čoho všetkého..
Skôr ma znepokojujú detaily ohľadne toho čo nás čaká, pri vypisovaní papierov som pokecal s príslušníkmi o novom zákone ktorý je už údajne na svete. Tada aspoň v minimálne rozpracovanej podobe. Máme sa na čo "tešiť". dokonca mi bolo povedané že dementi zašli až tak ďaleko že je v pláne registrácia vzduchoviek flobertiek a podobných hračiek.. :( :( Vznikla tam aj úvaha o tom že prečo dáke organizácie angažujúce sa v tom paškvile neporozposielali na všetky dostupné Oddelenia zbraní a streliva v SR dáke petičné hárky s tým že každý kto by tam prišiel by to podpísal. Tých ľudí tam denne zomelie teda dosť.. Ale to už je do inej támy..
Chcel by som sa vám poďakovať za rady dosť to pomohlo pri kúpe a následnej rozborke na mieste... Zložiť som to už nevedel tak ľahko..
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Takže predlžovanie lehoty vydania nákupka asi nebude centrálnou inštrukciou, jedine že by to niekde ignorovali alebo ešte neprečítali :wink:
Pre úplných oneskorencov to môže byť dobrá správa.

Inak na oddeleniach sa človek vždy dozvie kopu "zaručených" info, treba to brať s odstupom.

A čo sa týka registrácie flobertiek a spol., tá by prišla bez ohľadu na EU novelu.
To je tuto naše lokálne maslo na hlave, podobnosť so situáciou okolo expanzov čisto náhodná ...
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Newviem to posúdiť každopádne dotyčný pán za priehradkou sa v tom orientoval dobre. Bollo vidno že smernicu si dobre naštudoval.. bavili sme sa aj o grandfatheringu, s najväčšou pravdepodobnosťou všetky dlhé zbrane spadajúce do kat. triedy B sa preklasifikujú na A. To bude znamenať, aspoň podla tohto pána, všetci ktorí máme takéto zbrane budeme predvolávaní na oddelenia kde ich budeme musieť odovzdať do úschovy. Pokiaľ MV neudelí na tieto zbrane výnimky. Ak to tak bude tak budem trvať na tom aby som si 70 mohol dať prerobiť na samočinnú, už keď bude treba vyhadzovať ďalšie peniaze a zabíjať čas.. Dúfam že sa to bude tak dať spraviť, keď výnimka tak nech to stojí za to..
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

tomas120 napísal:s najväčšou pravdepodobnosťou všetky dlhé zbrane spadajúce do kat. triedy B sa preklasifikujú na A. To bude znamenať, aspoň podla tohto pána, všetci ktorí máme takéto zbrane budeme predvolávaní na oddelenia kde ich budeme musieť odovzdať do úschovy. Pokiaľ MV neudelí na tieto zbrane výnimky.
co je samo o sebe dokazom, ze pan sa v tom vobec ale VOBEC neorientuje ale siri totalne nezmysly. :|
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tomas120 napísal:...dotyčný pán za priehradkou sa v tom orientoval dobre. Bollo vidno že smernicu si dobre naštudoval...
nechcem sa nikoho dotknut, ale ked vidim co pises tak sa v tom zjavne neorientoval vobec dobre
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Uz vidim ako vsetkym co maju doma 58ku vydavaju hromadne vynimku na Acko len kvoli grandfatheringu...
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ja len píšem čo mi bolo povedané. OSobne si myslím že len pár tajtrlíkov tam hore už dobre vie ako celá šikana organizovane prebehne, tak aby "ovce" moc nekňučali a vlci sa mohli v Brusely vyťahovať ako pekne a poslušne vedia plniť rozkazy..
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

grandfathering bude vynimka dana priamo zo zakona na zaklade smernice, ergo bez nutnosti o nu osobitne ziadat.

tomas - mozem ta ubezpecit ze nikto nevie ako to cele prebehne.

navrhujem aby sme toto vlakno nevenovali bludom "zasvateneho" mudrlanta spoza prepazky. iba som sa zbytocne nasral... :roll:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Áno, ale ak grandfathering nebude akceptovaný novým zákonom, alebo dôjde k jeho zmenám, tak zrejme to čo mi bolo povedané sa stane realitou. ja fakt neviem.. Ok neriešme to..
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

kristepane to su drzitelia ZP napriek skuskam fakt pravni analfabeti? kurva ked tomu nerozumiem, tak sa k tomu nevyjadrujem, je to take tazke toto pravidlo dodrzat?

tento narod nejak mentalne nazaregistroval ze poddanstvo bolo zrusene v 1848om
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

.. ale zasa, mozno vdaka tomu, ze dotycny pan za prepazkou bol taky mimon dostal tomas120 nakupko na pockanie :) co v poslednej dobe nebyva standard na niektorych okresoch :(
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Ja som bol tiež tento týždeň pre nákupné a netrvalo to viac ako 5 minút... Niečo mi ušlo?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"