AK-47 /typ I, II, III

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ak dobre rozumiem, ak si chcem aj zastrieľať a nielen držať v skrini, tak radšej Zastavu za cca 450€ ako origoš AK 47 za 700+€?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

pár fotiek mojho nového mazlíčka. Úsťovka je už moje dielo, zbraň bola ukončená klasickou ochranou závitu ako je bežné u tohto typu zbrane. Všetko má čísla, ešte aj súčiastky vo vnútri. Mám z nej radosť. Asi urobím ako vravíte.
konzervácia a občasné prevetranie na strelnici.
Prílohy
AK47.6.jpg
AK47.5.jpg
AK47.4.jpg
AK47.3.jpg
AK47.2.jpg
AK47.1.jpg
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Pekny typ 2 a vychytal si ho aj s originalnymi zasobnikmi, ja uz mam k podstate rovnakemu kusku tie novsie, s prelismi, ale po pravde sa mi pacia viac, tak serem na originalitu...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

scandium
pekny kusok,setri ho
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

na fotke č. 4 je veľa nejakých značiek. To sú nejaké revízie v opravárenskom podniku, ako bolo spomínané vyššie?
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

Neviem dosť dobre anglicky a Google prekladač sa mi pri týchto slovách zasekol.
Nebiros napísal: ... upgread nehrozí ...
Nebiros napísal: ... lebo ergonómia and "shit" .....
Vykašli sa na angličtinu.
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

scandium napísal:na fotke č. 4 je veľa nejakých značiek. To sú nejaké revízie v opravárenskom podniku, ako bolo spomínané vyššie?
Pozri si v tomto vlákne príspevky od str. 3.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

to Scandium štvorček je značka 7. remontného závodu zbraní a delostrecletva v Rige. Je to ekvivalent She X na vz. 58, neznamená to nutne že boli opravované.
ostatné značky sú väčšinou z výroby: kontrola kvality- otk/k, a ďalšie kontrolné značky y/y3 = kontrola hlavne, výrobné značky, tolerancie spasovanie atď... (otk pečiatka je aj na popruhoch a sumkáchn).
... upgread nehrozí .../... lebo ergonómia and "shit" .....
máš typII tj. atypické uchytenie pažby, takže bez nevratného zásahu ju nevymeníš a origo pažba nie je v osi s hlavňou preto zlá ergonómia + grip o ničom + zbytočná váha ak47. ( nepreložilo to lebo som to napísal zle :twisted: )

Aparapi
Ak dobre rozumiem, ak si chcem aj zastrieľať a nielen držať v skrini, tak radšej Zastavu za cca 450€ ako origoš AK 47 za 700
Však kúp si čo chceš a narábaj podľa uváženia, ale dookola sa tu opakujú nevýhody AK47 oproti AKM/AK74.
M70 má v porovnaní s AKM/AK74 podľa mňa tie isté nevýhody ako 47 + pár naviac (absencia chrómu, váha na viac na "čumáku", nekompatibilita niektorých dielov)
Keď boli za 200€ tak fajn, ale 450 je už dosť, hlavne keď za to zoženieš AKM/74.
Skoč si do obchodu ktorý má na výber (deas, hilzna, kolarms) ošahaj si a vyber čo Ti sadne.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Prílohy
značky niektorých remontných závodov zssr
značky niektorých remontných závodov zssr
ergonómia Ak47/AKM/AK74
ergonómia Ak47/AKM/AK74
Štefan252
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Štefan252 »

Nebiros napísal:зачем буквы все ясно
....
Большое спасибо за эту информацию
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

V jednom prispevku vyssie sa spomina absencia chromu. Mysli sa v hlavni? Ci ako? Ja zijem v tom ze nieje na svete Kalašnikov s hlavňou bez tvrdochromu. Mohok by si to vysvetlit?
Používateľov profilový obrázok
thorvald
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa thorvald »

ano, tvrdochrom v hlavni tym myslel
zastavy nemaju tvrdochromovanu hlaven, neviem ako je to u novych modelov ale tieto M70 urcite nie, dokonca ani PAP nema tvrdochrom ale nitridovany vyvrt

vseobecne akekolvek povlakovanie dlhych dutin je problem z hladiska narocnosti a ceny celeho procesu..v zavislosti na technologii...ci to riesis plynom, praskom alebo elektrolyticky
u chromu je zvlast ten problem ze pri tvorbe vrstvy robi na miestach ostrejsich hran velke pridavky s ktorymi treba pocitat a tomu prisposobit tvar vyvrtu aby po chromovani mal rozmer aky ma mat. pretoze tvrdochrom je prilis tvrdy na nejake dodatocne dolestovanie + este su tam dalsie faktory takze je u toho dost velka zmetkovitost a pre niekoho co neovlada potrebnu technologiu a know-how je to neefektivne. preto niektori vyrobcovia tvrdochrom nepouzivali(nepouzivaju).

naproti tomu sa velmi rozsirila za poslednych 20-30 rokov nitridacia hlavni...je to jednoduchsie, lacnejsie oproti chromu a pri normalnej udrzbe je aj zivotnost dostatocna. v sucasnosti vela zbrojoviek na nej funguje, vratane zastavy
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Zaujímalo by ma či sa to vôbec dá, vyčísliť nejaká budúca historicko-technická (očakávaná) hodnota konkrétneho modelu kt. je v top stave a mám v pláne ho v takom aj ponechať. Dal som za ňu včítane príslušenstva z fotky 600 EUR.
Zaujímalo by ma čo si myslíte o vývoji hodnoty tejto zbrane v budúcnosti. Ja viem, môžu nám to euromagori pobrať bez náhrady a je koniec. Dúfajme že sa tak nestane a zbrane ktoré máme budú okrem zábavy poskytovať aj určitú finančnú rezervu
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

600e?? to si velmi dobre kupil... Ja som dal za moj 750. Cena bude isto stupat, ale tazko predpovedat kam az. Je aj otazne ako to bude vobec s predajom.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

presne tak, ako to bude do budúcna s predajom....

preto by som sa nespoliehal nato, že by v budúcnosti mali tieto archívne kúsky stúpať na cene, mam obavu aby to bolo vôbec komu predať a potom môže nastať ten problém, že budeš rád ak to predáš aspoň za polovicu ceny čo si zato dal :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"