PPŠ-41 9mm Luger

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 7 years 7 months

PPŠ-41 9mm Luger

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Ma niekto skusenost s poloautomatickym Spaginom v kalibri 9x19? Zaujima ma najma spolahlivost oproti povodnemu kalibru, kapacita zasobnikov (a tiez ci je mozne pouzivat zasobniky povodne na 7,62).
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Mal som v ruke jeden, uprava Kolarms, uz je to cca 5r , vraj bol totalne nespolahlivy. Zasobniky sa pouzivali povodne.
Viac neviem, netusim kde skoncil
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Prave to by som potreboval nejako s urcitostou vediet, lebo Kolarms ho ma v ponuke, a uz mam pistol v tomto kalibri a nerad by som bral samopal s inou municiou ako 9mm.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Tipujem, že sa bude správať ako "pumpička" s Lugrovou hlavňou - sem tam nepodá alebo zaguľometí.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Som zvedavý aká bude spoľahlivosť :) tipujem problemy pri podávaní, predsa len pôvodne ony zasobnik na dlhší naboj, dlhšia drahá zasuvania, vyššie šanca vzpriecenia etc. Ale pri tej váhe to bude ako malorazka.
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

Bujny: "zagulometenie" mi spominal aj predajca, udajne to robi niekedy aj v povodnom kalibri. Cim to moze byt sposobene? Nie je to len zalezitost stlacenia spuste? Lebo ako priklad uvediem skusenost zo strelnice tuto sobotu, kamarat strielal z mojej dvojky a podarilo sa mu vystrelit obe hlavne naraz, a to hned dvakrat.

Co sa tyka vzpriecenia naboja, tak ak to nebude robit pri nejakej kazdej desiatej-dvadsiatej rane, nejako velmi to za problem nepovazujem, nebudem ho kupovat na sportovu strelbu, len na relaxacne pukanie na strelnici. Dolezite je, ci sa pri tomto neopotrebovavaju / nenicia diely, a teda ci to neznizuje zivotnost dielov.

EDIT: Gewehr: Nie si Ty nahodou ten isty Gewehr, s ktorym som si kedysi pisal o nemeckych militariach na wargames.sk?
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

OT. Fraňo sľúbil doviesť UZI cca o 3 mes. To by mohla byť spoľahlivejšia a lacnejšia alternatíva.
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

V Nitre mame momentalne skladom UZI u jedneho predajcu, alebo aspon urcite donedavna boli, ale o tie nemam zaujem, Spagin sa mi paci viac.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Mohol by som byť.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Guľometenie u Pumpičky robila silná vratná pružina. Záver nedobehol do zadnej úvrati a nebol zachytený ale pritom bol dostatočne vzadu aby podal náboj zo zásobníka.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

bujny napísal:Guľometenie u Pumpičky robila silná vratná pružin.
Stavalo sa to aj pri slabsich nabojoch, prehriatej znecistenej zbrani atd...
Rovnaka diagnoza u vacsiny samopalov strielajucich zo zadnej polohy zaveru
x-SCYTHE
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa x-SCYTHE »

x-SCYTHE napísal:Co sa tyka vzpriecenia naboja, tak ak to nebude robit pri nejakej kazdej desiatej-dvadsiatej rane, nejako velmi to za problem nepovazujem, nebudem ho kupovat na sportovu strelbu, len na relaxacne pukanie na strelnici. Dolezite je, ci sa pri tomto neopotrebovavaju / nenicia diely, a teda ci to neznizuje zivotnost dielov.
Rad by som sa ale vratil aj k tejto otazke. Neplati to samozrejme len konkretne pre PPŠ, ale asi vseobecne.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Otázka znie čo si predstavuješ pod pojmom relaxačné strieľanie. Či streľbu na gongy bez nejakého extrémneho nárok na presnosť, alebo streľbu na gongy bez nejakého extrémneho nároku na presnosť a súčasne časté riešenie závad. Svojho času som to tiež zvažoval, môj pohľad sa upieral na pumpičku s lugrovou hlavňou, potom dokonca na Suomi automat M/31 (mal ho Zelený šport), nakoniec to cele vyfučalo do prázdna, ale aj dnes ma občas popadne túžba po Škorpione alebo RAK-u. Ak chceš luger na relaxačné strieľanie investuj do niektorej karabíny, alebo dotiahni z čiech pakistánca MP5 - budeš strieľať a nie riešiť závady.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

nedavno som strielal s PPS v 9 Lugeri a vystrielali sme cely bubnovy zasobnik bez jedinej zavady. Chlapik co ich predava nas ale upozornil ze moze sa stat ze niekedy sekne naboj. Strelba bola ale velmi prijemna a presna. Segmentovy zasobnik sme neskusali, ale vravel, ze ak prideme nabuduce tak skusime aj ten. Spagatov maju tam niekolko kusov a aj nejake UZIny som videl ze maju v ponuke.
rkka
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa rkka »

Vážení, treba si uvedomiť, že náckovia cez vojnu prerážovali kopu ukoristených PPŠ a chceli využívať ich spoľahlivosť a účinok so svojim nábojom. Pokiaľ viem, veľmi sa to neujalo. Čo sa týka používania pôvodných zásobníkov, možno sa dá na začiatok vychádzať z expanzov na 9x19 - drhne to, zle vyhadzuje atď. Možno natrafíš na dobrý kus, ale skôr by som čakal, že ťa budú otravovať neustále závady. Uvedom si, že okrem komory v tej zbrani nie je veľmi čo upravovať, okrem komory. Ako malorážka to nebude, pretože tam lieta ten záver z monolitu železa, čo váž hádam cez kilogram. Naviac by som pýtal, či bude mať deviatka dosť sily na obtiahnutie záveru.
Za seba poradím: Ak chceš špagáta, ber ho takého, aký je. Je to špecifická zbraň, lepšou ju neurobíš, nech sa snažíš, ako chceš. Ak ho nechceš v pôvodnom stave, ber niečo iné. Musíš ho ľúbiť, inak mu nedokážeš odpustiť jeho nedostatky.


A áno, je to ten istý Gewehr. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"