Sa.vz.61 škorpion

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Sa.vz.61 škorpion

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mate niekto skusenosti so samopalom vz. 68 alebo SA-361? Obe su v razi 9mm Luger. Pripadne, kde by sa dali zohnat v semi prevedeni? Zaujimal by som sa aj o semi SA vz.61, pripadne Scarabeus v 7,65Br(Len obe su trocha zadrzkove a naboj je slabsi a aj dost drahy, nato co ponuka). Myslim, ze na sport a rekreacnu strelbu na strelnici, by bol Skorpion v razi 9mm Luger, zaujimavou volbou. A tak isto aj na pripadnu domacu ochranu :twisted:.

Obrázok
SA 361
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

co8r4
ja by som povedal ze zbran celkom vydarena . u nas ho mame pri prevozoch financii. po vzajomnej diskusii s klientom/mi je mozne vykonat prevozy ozbrojeny automatikou SA.vz.61 (udelena vynimka) .... moj nazor je . proste vydareny kusok. maly , prenosny , ucinny docela na tych 30m aj vcelku presny...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

COBRA: Mna osobne skorpiky moc neoslovuju (prilis ostry sklon pazbicky, moc dobre sa nedrzia, os zamernej vysoko nad hlavnou, atd. - a tiez ma nebavi paskovanie ich zasobnikov :lol: ale zbrane su to relativne dobre/spolahlive. Len neviem na aky sport by si ich chcel vyuzit ?!? :roll: :lol: :twisted:

Semi-auto verzie (aj fullauto na vynimku) predava u nas viacero predajcov, napr. :
http://www.grandpower.eu/infoSAv61.htm

A na strelnici v Castej kedysi mali jeden full-auto aj na pozicaj - ak to nemas daleko a chces sa vyblaznit skus to prechecknut :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

SA.vz.58 napísal:co8r4
ja by som povedal ze zbran celkom vydarena . u nas ho mame pri prevozoch financii. po vzajomnej diskusii s klientom/mi je mozne vykonat prevozy ozbrojeny automatikou SA.vz.61 (udelena vynimka) .... moj nazor je . proste vydareny kusok. maly , prenosny , ucinny docela na tych 30m aj vcelku presny...
Povedal by som skôr , že dosť presný ....záleží od strelca :wink:
Strieľal som z neho X-krát .
Keď si dáš jednotlivé rany , ide pekne , tam kde mieriš .
Dávkami je to o uchytení zbrane , nie je síce potrebné držať pevne a kŕčovite , ale vytrieskal som v začiatkoch na skúšku celý zásobník na tých 25-30 m a všetko krásne v terči . :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Gunslinger:
Sak preto som skorpion dal do sekcie vojenske-samonabijacie a nie sportove. Ja za sport povazujem aj navstevu strelnice :lol:. Jasne, ze v ziadnej sutazi to nenajde uplatnenie. Len ja by som na tom skor videl radsej napis 9x19 nez 7,65Br a dobre sa s tym vyblbnut na strelnici :lol:. Aj ked v semi je to len taka velka pistol s pazbou.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

9 luger stoji okolo 30000,- Sk teda asi 1000 EUR, aj to neviem, ci nie je fullauto a v CR a ci sa este vobec da kupit - dodava.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, kedysi byvalo sutazi pre skorpionov viac, teraz su skor vynimkou a aj to zvycajne len u bratov Cechov. Ale najst 9mm semi-auto je hodne tazke (naposledy boli tusim nejake na predaj v CR u Rehaka za 32 ceskych a tie boli predane bleskovo), cize musel by si mat ozaj velke stastie najst ho niekde v komisii alebo na inzerat. Nove sa robia tusim uz len 61E a Scarabeus (semi-auto 7.65).

Na druhej strane za Scarabea das 10 litrov a ked tych zvysnych 25 (rozdiel v cene medzi 7.65 a 9mm) das do municie, bude Ti stacit na hooodne dlho...

Inak, ak by si chcel silou mocou 9mm semi-auto a nemas hlboko do vrecka, tak to uz by som skor odporucil MKE T94 (semi-auto klon HK MP5 vyrabany pod licenciou), ktory Kerberos Trade tusim ponukal za cca 38 ceskych.



Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No rovnako nemozne je zohnat semi skorpik na Luger :D.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Skarabeusa v 7, 65 maju v Deas Arms za 390 €, celkom pekna hracka... len to strelivo :roll:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Povodne som chcel kupit skorpik 9mm browning, ale kedze ho nikto na Slovensko nedovaza, rozhodol som sa kupit 7,65 mm. Na niektorych forach som sa ale docital, ze skorpik od PPK Hradec Kralove { Scarabeus 06 } ma problemy s novym strelivom, ze robi vela zadrziek. Pri starom strelive, co bolo balene po 25 ks , ze vraj zadrzky nerobi.
Mozte sa niektory z majitelov Scarabea vyjadrit k tomutu problemu ? Scarabeus 06 od vyrobcu PPK je uplne nova zbran alebo len prerobena zo samocinnej ? Este som videl Sa vz.61, predpokladam, ze to je ulozenka. Aj ten robi zadrzky ?
Poprosil by som, aby sa vyjadrili len terajsi alebo byvali majitelia skorpika, ktori s nim maju prakticke skusenosti, dakujem.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja mam vojensku semi verziu, teda nie skarabeus a zatial islo ok vsetko. Osobne skarabeusu vlemi neverim, je tam vraj ina uprava, tak vrelo doporucujem vojenske prerobene, dokonca je to aj lacnejsie ako skarabeus. Fakt je, ze som stirelal zatial iba tie 25 ks balenia SB.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

moj sa.61 strielal doteraz 4 druhy streliva od roznych vyrobcov-vystrelene cca 500ks- bez jedninej zavady.Strielal z roznych pozicii a uhlov.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Da sa nastavit vyska muchy ? Ak niekto vie, poradte, ako na to. Ked strielam na 25m, musim mierit na osmicku na siestej hodine, aby zasahy boli v desiatke.
EDIT : kluc na nastavenie musky mam, trocha ju aj pootocim, ale akoby bola niecim zaistena.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Bol nejaký rozdiel v kvalite výroby SA vz. 61 prvotne vyrobených v r. 63-66 (čierne) a neskoršie vyrobené v r. 73-79 (šedý lak)????

Prípadne nejaké iné rozdiely medzi nimi?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

v prvom rade v kvalite zeleza :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"