Garand M1

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Garand M1

Príspevok od používateľa gewehr »

Vie mi niekto povedat, ci do talianskych Garandov - licencne vyrabanych v Breda a Beretta v kalibri .308win/7,62NATO idu pouzit povodne zasobnikove ramiky?
lz
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa lz »

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Zrejme hej, porovnaval som rozmery 30-06 springfield a .308win a rozmery spodku nabojnice su prakticky zhodne, u ramika celkova dlzka naboja nehra rolu, takze zrejme hej. Uz len zohnat nejake za rozumnu cenu, skusim z USA, otazka je, ci sa to da normalne prepravit v batozine lietadlo, alebo ci uz vyklestenie v USA dospelo tak daleko, ze budu robit problemy.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

mne z usa pohoda. Mojich 80pasikou do Mosinky bolo v dolnej batozine a nikto nic nevravel.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pasiky + ramiky + zasobniky poslite z USA balikom. Do popisu dajte ze ide o spojovaci material alebo nieco podobne.Poslite to lodou lebo ta sa tak nekontroluje. Mozno Vas to vyjde drahsie ale riziko ze to zachytia je ovela mensie. Nechcite vediet co Vas vcaka ak vam to objavia v kufri. O balik len pridete, ale ak to mate v batozine tak Vas vyvlecu z lietadla, pocas vysluchov Vam prepadne letenka.

Je mi jasne, ze sa tu najde kopec ludi co podobny material doniesol v batozine, ale odkedy kamarata chytili s nocnym videnim v NY a vypocuvali ho 48 hod tak to nedoporucujem.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nieco pribudlo do trezoru - prvotna obhliadka a cistenie - par postrehov...

1. Zbran putovala z talianskeho skladu s najvacsou pravdepodobnostou cez Nemecko (plus nemecka skusobna) do CR a odtial k slovenskemu obchodnikovi. Tych par oderkov na pazbeni co ma pochadzaju z tejto cesty.
2. Cena u nas porovnatelna s tou v talianskom obchode co som nasiel, dokonca ja ceny v USA su podobne. Clovek by si povedal ze ked to prejde cez viacero obchodnikov bude to vyrazne drahsie.
3. Zbran bola cela od konzervacnej vazeliny ako zvnutra, tak aj zvonka. Po par hodinach cistnia mam pocit, ze ta talianka vazelina dzri na flinte lepsie ako ciernenie na CZ97 co som mal :)
4. Stav 60 rocnej zbrane lepsi ako u niektorych fungloviek od renomovanych zbrojoviek, ktore mozno vidiet dnes bezne na pultoch.
5. Povojnova vyroba na zjavne zrepasovanej linke od Springfieldu u Bredy a Beretty, vyrobne tolerancie su tak male, ze niekedy sposobuju problem pri rozoberani zbrane. Celkovo je kvalita obrobenia jednotlivych casti prekvapivo dobra, porovnatelna napriklad s kuskami od H&K co mam doma
6. Ziadne opotrebenie, ani na materiale ani na povrchovej uprave, zbran bola zjavne vyrobena a hned poctivo zakonzervovana. Taliani mozzarellou a konzervacnou vazelinou nesetria. Keby sa na nu nechytal hruby bordel, tak sa na to cistenie vykaslem.

Par fotiek:
Prosto je to zbran talianskeho povodu je nestrielana a neotlcena. Keby slo o francuza tak je nestrielany ale otlceny od hadzania na zem. :)

Obrázokkopa casti, vsetky detailne obrobene so vzornou povrchovkou

Obrázokdetaily obrobenia a upravy zaveroveho bloku

Obrázoktalianska vazelina vsade a vela, detail hran nadpazbia - drevo na zbrani je v kvalite talianskeho nabytku

Obrázokpazbenie, u garandu masivne a obrobene nielen na vojensku zbran spickovo. Hrany, povrch vsetko bez chyby.

Obrázokcelo piestu, bez akehokolvek opotrebenia, hrana ziletkovo ostra

Obrázok
Obrázokjediny rozdiel medzi .30-06 a 7,62NATO je okrem vrtania hlavne a komory v zbrani tento vlozeny blok, ktory skracuje priestor nabojovej schranky

ObrázokA Lubed gun is Happy gun

Celkovo som velmi prekvapeny z urovne kvality tejto pusky. Kedze nie som zberatel ale mam zbrane na strelbu, myslim ze taliansky povojnovy garand je na sportove vyzitie lepsie volba ako vojnove americke originaly a to aj z dovodu pouziteho naboja 7,62NATO. Paradoxne za cenu novej pistole od HaK alebo SIG :o) Uvidim ako to dopadne na strelnici, ale zatial vsetko nasvedcuje tomu, ze to bol good deal.
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Mám toho krásavca doma. Aké strelivo máš vyskúšané??? Presnosť???
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Nemecke, predpokladam armadne, presnost (rozptyl) je zjavne limitovana tym strelivom. Vcelku som velmi prekvapeny presnostou tejto vojenskej zbrane.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Chcem sa opytat, za kolko sa da zohnat ta flinta? diky
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Veru dobra otazka, hlavne ta, ze kde... Resp. z kade importovat.
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

Jedna je aj u mňa na predajni v SNV.
Ináč tá moja má rozptyl cca 5-8cm na 100m. (Barnaul a tiež prebíjané) Už aj na poľovačke som ju pokrstil. Takže ja som s nou velmi spokojný. Akurát váha zbrane ma na začiatku prekvapila. Je to proste macek ale pekný. Furt vyzerá ako flinta. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"