Heckler & Koch M27 IAR pre US Marine Corps

Samopaly, guľomety a iné.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Heckler & Koch M27 IAR pre US Marine Corps

Príspevok od používateľa lovec »

Uspech HK v konkurze na novu zbran pre marinakov, ktora ma nahradit M249 SAW:

USMC Awards Infantry Automatic Rifle Contract to HK

Obrázok

"Heckler & Koch was awarded a competitive contract to produce the U.S. Marine Corps’ new Infantry Automatic Rifle (IAR). The formal “Full Rate Production” announcement by the Marines caps a competition that began more than three years ago.

Designated the M27 Infantry Automatic Rifle, the lightweight, 11.62 pounds weapon with ancillary equipment, is a variant of the highly successful Heckler & Koch HK416 used by military, law enforcement, and special operations units in the U.S. and throughout the world.

The M27 IAR replaces the heavier, M249 SAW (Squad Automatic Weapon) which has been used by the Marines in Infantry Squads since the mid-1980s in the automatic rifle role. Both weapons fire the 5.56 mm NATO cartridge.

The five-year, indefinite delivery, indefinite quantity contract calls for possible delivery orders up to $23,600,000 for the production, delivery, and associated support of the Marines’ Infantry Automatic Rifle program.

The Marine Corps approved the full rate production and fielding of the M27 Infantry Automatic Rifle during the summer of 2011. There will be one M27 IAR per four-man fire team, with three M27 IARs per squad, 28 per company and more than 4,000 across the entire Marine Corps.

“After a rigorous testing process, both in garrison and deployed environments, and in-depth consultation with weapons experts through the Corps, the commandant approved the fielding of the M27 Infantry Automatic Rifle,” said Marine spokesman Major Joseph Plenzler in a press statement in June.

“The fielding of the IAR will significantly enhance the ability of our infantrymen to gain and maintain fire superiority, reduce their fighting load and provide them a more ergonomic and accurate weapons system that can keep up during the assault.”

“Winning the Marine’s IAR competition is another milestone for our HK416,” said Wayne Weber, President of Heckler & Koch USA.

“Developed at no cost to the U.S. taxpayer and with U.S. military input in the aftermath of the September 11th attacks on America, the HK416 competed against-and beat many worthy challengers. This contract award is a direct testament to the superior performance of the HK416 and it is an honor for Heckler & Koch to equip the Marines with such a fine rifle.”
Naposledy upravil/-a lovec v 16 Feb 2012, 12:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja som prečítal "HK v konkurze" a až ma oblial studený pot...

Aký je tam rozdiel oproti klasickej HK416?
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

Myslim, ze M27 je len HK416 z tazkou hlavnou nic viac nic menej.... V tom tendry boli aj lepsie zbrane Ultimax 100 alebo LWRCI M6 IAR ktora striela v automatickom rezime zo zadnej pozicie zaveru.... :wink:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Najhorsie na tom je ze pre nas to neznamena vobec nic. 416ky koli tomu lacnejsie nebudu a pristup HK managementu sa tiez nezmeni. Skor ocakavam opacny pristup a to zredukovanie vyroby pre civilny trh aby stihaly pokryt tuto neobmedzenu objednavku...

"Because you suck and we hate you"
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Tak ani ma to nesere bo tie nekrestanske prachy by som za 416tku isto nedal... Aj ked je to velmi elegatna flinta nam civilom to moze byt u prdele, pretoze pre nas civilov piest nema ziaden prinos...situacia by sa rapidne zmenila ak by ruger tu niekde pobliz zacal predavat SR556.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Duros neviem, neviem. Piest mi pride daleko lepsi ako priamy ofuk. Ked budem kupovat AR15 tak jedine s piestom :roll:
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

Pokial viem tak BAE systems (s ktorou sa spomina velke mnoztvo korupcin kauz a to nie len Slovensky mokys) je majitelom HK - tym padom je HK schopne pretlacit do ozbrojenych zborov vo svete svoje vyrobnky aj ked nie vzdy ich vyrobky su v danej kategorii to najlepsie... potom je jasne ze sa moze na civilistov viete co a ked aj nieco pusti na civilny trh, da si take ceny ake dava .... :wink:

Co sa tyka AR-15 na sportovu strelbu staci priamy ofuk...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Vopred sa ospravedlnujem za moj cisto subjektivny splech, ale neda mi bo sa z piestu robi asi viac nez si v skutocnosti zasluzi. Podstatne vacsou slabinou tychto flint je uz z principu slabsi bici mechanizmus tam by som videl priestor na zlepsovanie.

Ja nemam nic proti aby niekto vydrbal 70litrov (SKK) za nieco co mi bude dokonca vadit, vacsina flint AR15 v bojovom nasadeni je s gastubou, no mozno v postapo ked nebude cim cistit a nabijat sa bude vselico bude piest mozno vyhodou :))

Za piest to vychadza doplatit okolo 30 tacok, za to budem mat v skrini este dve norinca cq.

Vsetky nestandardne dlzky mensie ako 14,5" su s gastubou viac ci menej problematicke tam uz by to mohla byt ina kava.
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

Alebo opacne ak chces zbran s piestom tak si kup saigu to je kovarina ako sa patri ale spolahliva.... tuningovych dielov je do bludu ci v USA alebo Europe (uz som videl aj nieco v Rusku). A ked pride semi auto AK-12 za tie peniaze co sa teraz predava saiga ::twisted: budem si musiet takeho pracanta zaobstarat...

Pri tych kratkych pod (14,5") AR-15 je problem ale pokial viem len pri full auto islo vlastne o problem s ciklikou preto napr. Ferfrans vlozili do spustoveho mechanizmu nieco ako spomalovac kadencie a tym padom doslo k napraveniu tohoto problemu tu je o tom video...

http://www.youtube.com/watch?v=3FDWqCXn ... re=related

Problem celeho konceptu AR je v tom, ze nikdy nebol koncipovany na pohon mechaniky piestom a ked ho tam chcete dat tak si to vyzaduje zasadne konstrukcne zmeny vratane zosilenia ramu atd a inych klucovych uzlov...

Preto tak u AR-15 s piestom narasta cena...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

a tym padom aj spolahlivost, nie? Mensia pravdepodobnost KB a pod. O rusku plecharinu nestojim. Ked uz si raz kupujem zbran tak chcem aby stala za to aj kvalitativne. Ako z tej reklamy na Jar nie som tak bohaty aby som si kupoval lacne veci ;)
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Ja sa v tejto problematike síce vôbec nevyznám ale len tak pre info to sem dám.
V aktuálnom čísle Z&N píšu, že Britská armáda robila výber na full-auto v 308-me. Tam sa do konečného výberu dostalo HK (piest) a LMT (priamy ofuk).
A vybrali LMT, niečo takéto: http://www.lmtstore.com/complete-weapon ... ystem.html
Nemám ten časák pri sebe, tak píšem iba čo si pamätám.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Ale to je zbran pre marksmanov, cize nie pre kazdeho vojaka. Je to nieco medzi pesiakom a sniperom. Takze pocet vystrelenych ran by mal byt podla predpokladov vyrazne nizsi ako u vojaka s m4. Takze im stacil aj gas system. Inak to je .308 len pre info. A civilovi staci podla mojho nazoru tiez gas system. Kedy sa dostane do situacie, ze musi vypraskat 10 a viac zasobnikov naraz bez cistenia? Ak sa dostane, je lepsia kosa :D
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

No samozrejme "kosa" je najlepsia nad tu neni... Toto chybalo v diskusii o AR 15 s piestom alebo bez...
klingy
častý prispievateľ
Príspevky: 1588
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa klingy »

to erebos: ano narasta ale neprimerane....
Ked nie Rusku plecharinu tak Polsku asi jeden z najkvalitnejsich alebo ak chces aby to bolo trieskovo obrabane tak Bulharsku....

U AK je pomer cena kvalita uzitkova hodnota velmy vysoka...
Co je na AK kvalitativne zle.... :?:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

klingy asi si to pisal mne, ale neva.

AK family ma neoslovuje dizajnovo a modularne. Jedine ako zbierkovy kus pre mna prichadza do uvahy AK-74U.
Nejdem rozpisovat ake zbrane a preco kupujem, len poviem ze krasa stonerovho dizajnu, modularita M4 family so spolahlivostou piestoveho systemu je to, preco chcem AR15. Mimochodom vsetky moje samonabijacie dlhe gulove su/budu s piestom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samočinné"