Komponenty na prebíjanie

glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 8 months

Komponenty na prebíjanie

Príspevok od používateľa glocker »

Ahojte chcem začať prebíjať 9mm luger no neviem celkom odkiaľ brať komponenty na prebíjanie. Máte nejaké tipy? Ja som konkrétne našiel toto:


FMJ strely ares za 5centov kus
Zápalky S&B (zároveň mi eviete povedať či sú dostatočne spoľahlivé?) za 2 centy ks
Prach tam chcem používať lovex (je to dobrá značka?) za 30€ pol kg. Ktorý konkrétne by bol najvhodnejší?

Ešte spomeniem lis ktorý chcem kúpiť a to LEE LOADMASTER za 340€

Toto všetko chcem objednávať z českej stránky (vraj nemajú problém doručiť ani prach a zápalky čo je mi trošku divné ale netrápi ma to) neviete prosím nejakú alternatívu na Slovensku aby som nemusel potom riešiť prípadné reklamácie v CZ?

Viem že budem potrebovať ešte pračku na nábojnice a pod. ale tam to už nie je tak dôležité pár eur hore dole..

Vopred Vám ďakujem za každú dobrú radu.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Nazdar FMJ Ares? Za 5 centov ??? To ti gratulujem ku cene vedel by si dat ne link?
Nevedel som že Ares ma aj FMJ....
SB zapalky su OK a cena 2 centy je tiež skvela.
Maš to preratane v spravnom kurze a aj s cenou dopravy?
To zaslanie no ja ti nevim Karle :)
Ten prach , 60 euro za kilo je teda dost.Bežne prachy na Luger su S020 cca 35 /kg. Vectan BA9 40-50 euro za KG.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Licko je plne plastu. Rovno nakup do zasoby ND.
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

S tou strelou som sa sekol nie je to ares ale ALSA PRO konkrétne táto http://www.naboje-prebijanie.sk/strela-9mm-fmj-115gr

keďže budem robiť väčší nákup tak bude poštovné v cene.

Abakan: plánujem prebiť okolo 5-8 tisíc nevydrží mi to lee ani toľko? Máš s ním skúsenosti?

Peter Elektro: vieš mi prosim poradiť kde by som kupil prach 1kg za 40€

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

A po tych par tisicoch uz prestanes strielat? Lis je vec dlhodobej spotreby.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Glocker: prach s020/2 1kg 35€ v GDU u Šuťáka
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

Mesi: jasné máš pravdu.. nedopísal som tam že toľko približne plánujem prebiť do roka. Kúpil by som aj do dillona ale ten je raz tak drahý ako lee.. Konkrétne na tom lee loadmaster som čítal že je zlý zápalkovač a tiež otáčanie lenže to je niekoľko rokov starý lis.. za tie roky lee nerobilo nejaký upgrade aby ostránili známe chyby?
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

Potom ešte premýšľam či je lepšie kúpiť lee loadmaster alebo lee PRO 1000. Tá tisícka má síce len tri pozície ale vypadá byť pevnejšia a kvalitenejšia.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Abakan ma na bazosi inzerat na dillon 550, je to sice 4operak ale iste vydrzi. Tusim za 350 € ho predaval.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Glocker uprimne povedane kašli na LEE. :!: Ta 550-ka za 350 evri sa ti stokrat viacej vyplati
a keby si začal ozaj valit mesačne tisice nabojov tak ju predaš možno aj bez straty a kupiš si 650 :D
550 je super lis vhodny aj na puškove a do sveta som ho konkretne ja ,tak ako stopro aj Abakan pustil len preto
že nam bolo cca 250 nabojov za hodinu moc pomale :D
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

Ďakujem za rady. Viete mi ešte prosím poradiť aká pračka na nábojnice je lepšia a prečo? Teda ultrazvuková alebo vibračná?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Mas to v sekcii Prebijanie. Skusenejsi ale hlavne netrpezlivejsi ale uz peru na mokro s telieskami. :idea:
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

na sucho nejde moc dobře vyčistit vnitřek od spalin, u krátkých to nevadí u puškových by mohlo za určitých podmínek.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Alsa Pro strely nekupuj! Ja som sa v nich sklamal. Niekedy o nich založím samostatnú tému.
ZVS v dubnici má kvalitné strely. Napríklad 7,5g FMJ za 0,063,-

Inak o čom má byť táto téma. O strelách, lisoch, zápalkách, prachoch, pračkách alebo o všetkom ostatnom okolo prebíjania? Mal si sa pýtať na jednotlivé veci v samostatných už existujúcich témach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"