Puškové zápalky

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Puškové zápalky

Príspevok od používateľa lovec »

Predávajú sa niekde u nás zápalky MUROM?
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Ak sa nemýlim, tak su to ruske zapalky...takze pochybujem - sankcie EU?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

V Nemecku, alebo v Rakúsku ich majú. Akurát sa mi to nechce patrične riešiť kvôli pár tisíc zápalkám. Nemecky mluvíci soudruzi asi nie sú na zozname... :twisted:
Keby ich mal aspoň niekto v CZ... :roll:
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

skús tu: http://www.pressburgwestern.sk/language/sk/
najlepšie info cez telefon...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Od minulého roku, keď som zápalky Murom zháňal na všetky strany, sa situácia priebežne vyvíjala.
Kúpil som na testovanie pôvodné KVB-7, čo je veľká pušková zápalka, ktorá je ekvivalentom CCI BR-2, alebo Federal 210 Gold Medal. Testovanie nie je z hľadiska objemu a rozmanitosti štatisticky významné, skúšal som to v mojich troch zbraniach - custom varmintka Howa M1500 7mm-08 Remington (650mm lauf, 9" twist), "taktická" opacha Remington 700 300 Win Mag (715mm lauf, 10" twist) a F-Class špeciál Barnard P-Action 260 Remington (813mm lauf, 8" twist). Pri mojich testoch rôznych laborácií som bol v závere schopný rozlíšiť zlepšenie rozptylov vo vzťahu ku konkrétnym navážkam pri použití KVB-7 oproti Fed 210GM a CCI BR-2. Treba to brať ako prísne subjektívnu záležitosť ovplyvnenú mnohými ďalšími faktormi, takže neviem nikomu zaručiť, že to tak bude aj v jeho prípade.
Každopádne, rozdiely v rozptyloch tam boli, takže som pri KVB-čkach zostal.

Toto je pôvodné balenie, ktoré som kúpil:

Obrázok

Pre tento rok je pre slovenský trh nové balenie, ktoré je dizajnované na dovozcu:

Obrázok

Obrázok

Tieto "Match" zápalky sú teraz v Murome vyrábané extra, na menšej linke v oddelenej prevádzke s vyššou mierou presnosti a kontroly.
Podľa výsledkov môjho testovania som s KVB-7 dosahoval buď rovnaké, alebo máličko vyššie rýchlosti (+2-4 m/s) ako s Federalom a CCI, takže žiadna strata výkonu oproti známym značkám. Je možné, že KVB-7 majú mierne jemnejší a rovnomernejší vývin zápalu, avšak to je môj subjektívny pohľad.
V 7mm-08 Rem a 260 Rem používam KVB-7 (5,3 Large Rifle) s prachmi Hodgdon H4350 a Reload Swiss RS62, v tristovke som s pomalým prachom Norma MRP-2 skúšal KVB-7 Magnum (5,3 Large Rifle Magnum) a neskôr s rýchlejším prachom Reload Swiss RS62 som to skombinoval s KVB-7 (5,3 Large Rifle).
Malé zápalky - KVB 223 Magnum (4,4 Small Rifle Magnum) plánujem vyskúšať v 6,5x47 Lapua. Tieto sú ekvivalentom CCI 450 Magnum.

Kto by mal o ne záujem, nech sa páči tu: http://www.pressburgwestern.sk/language/sk/kontakt/
Všetky typy zápaliek, ktoré sú na fotke, sú aj momentálne na sklade.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"