Odlievanie striel, kalibrovanie, voskovanie

inspiring_mirzakhani

Odlievanie striel, kalibrovanie, voskovanie

Príspevok od používateľa inspiring_mirzakhani »

V jednej téme som videl že píšete aj o vlastnej výrobe striel. Chcel by som si začať aj ja odlievať strely ale mám pár otázok. Zohnal som si literatúru ktorá mi bola doporučená (Prebijení streliva od Leitnera).

Všetkému ako tak chápem len jednej veci nie. Ako je to s tým kalibrovaním a mazaním už odliatej strely. Píše sa tam o tuhých voskoch a aj o tekutých od LEE napr.

Na youtube som našiel rôzne videá ako napr. toto.

http://www.youtube.com/watch?v=V_vYYoArHtE

alebo toto kde sa to robí za pomoci LEE tekutého vosku

http://www.youtube.com/watch?v=u2iiu3KwB1g

Mne sa viac pozdáva ten prvý z tým tuhým voskom len neviem že či keď mám tie strely už navoskované a potom ich kalibrujem nezotrie sa mi ten vosk z bokov? Alebo ich treba ešte raz potom namazať alebo stačí že ten vosk ostane iba v tej medzierke?

Ktorý spôsob je lepší?

A je vôbec potrebné kalibrovať strely lebo v knižke (Leitner) je napísané že niektoré kokily od LEE robia strely ktoré netreba kalibrovať. Viete poslať link ako také vyzerajú?

Podľa toho akým spôsobom sa to navoskuje treba vyberať aj kliešte? Hovoríme tu o kalibroch 9L a .45 ACP.

Posledná a potom už nebudem otravovať je akú ťažkú strelu a akého tvaru si vybrať ak by to mali byť náboje pre IPSC. Môžete poslať linky z www.zbrane-ke.sk aby som videl tvar.

ďakujem
[/url]
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

O mazaní sa mudruje napr. tu: http://www.strelectvi.cz/forum/mazani-strel-t1323.html.

Bez nutnosti kalibrácie by mali byť takéto http://www.zbrane-ke.sk/product_info.ph ... ts_id=2170 , ktoré majú množstvo jemných drážok.
Ale určite ešte odpovie nejaký odlievač praktik
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ja by som si najprv asi spocital naklady, ci ma vyznam odievat.. rataj material, naradie , cas, jedna strela u mongela stoji nieco vyse 1 sk starej ceny , ma to vyznam doma robit?? co ta vyjde taka strela home made a aka je uspora?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

a kolko casu stravis pri tom ?? do olova idu aj prisady nie ???
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Odlievanie striel sa jednoznacne oplati, vid Mongel (musi z niecoho zit ;-) )
Ja sa chystam odlievat ked opadne sneh a stupne teplota na cca 20C nech sa mi dobre rozohreje olovo.
Vyclenim si na to jeden den a planujem si spravit strely na cely rok, pricom sa budem z toho min 2 tyzdne detoxikovat :-)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Presne ako pises, tiez si chcem najprv spravit ciste polotovary a potom uz len prikladat a topit :-)
Uz som si kupil 5 roliek papiera na pecenie, dufam, ze bude na rok pokoj :-)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Si robis kozy :lol:
Ved ked ich namazem s Lee, a mi na nom schnu na balkove.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:35, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

Ako kalibrujete, alebo lejete tie strely ktoré netreba kalibrovať?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:35, upravené celkom 1 krát.
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Ahojte,ako rozoznam klieste po ktorych netreba kalibrovat strely od ostatnych?a aky je rozdiel medzi kliestami na 2 strely a 6 striel?myslim presnost odliatkov,zivotnost kliesti a praca snimi.ktore su lepsie?
dik za vysvetlenie
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"