Záhada nábojnice

inspiring_banzai

Záhada nábojnice

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Zdravím, rád by som vyriešil záhadu tejto nábojnice: Našiel som ju pri potulke lesom. Je to americká nábojnica 30-06 Springfield od S&B. Mam tušáka, že je z 2. svetovej, ak je tak čo tu robí? Ved´ nás oslobodzovali Sovieti. Ak nie je, Tak patrí nejkému poľovníkovi. Tak či tak diki za postrehy a komentáre. :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

polovkáš...
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

čo tým myslíš? :?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

R, mysli,ze je to polovnik a mysli dobre :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

mna by zaujimalo kde si vzal tusaka ze S&B pocas II.svetovej vyrabalo patrony cal 30-06spr . Netvrdim ze to nie je mozne, ale neviem o tom ze by nemci mali tento kaliber vo vyzbroji a ceske fabriky pocas protektoratu vyrabali pre nemcov....

a hlavne odkial mas tusaka ze je zrovna z vojny... pytliaci a legalni polovnici toho u nas v horach asi za poslednych 60rokov vybuchali tiez dost nabojov, nie kazda hilzna v lese musi byt z vojny
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Nevravím, že to musí byť práve z vojny. A nevravím ani že to mal vo výzbroji vermacht. Je síce pravda že dajakú zbraňovú pomoc dostávali Sovieti od Amíkov, ale len v menšom množstve. Tiež neviem odkiaľ je. Je to len moja teória. Aj tak diki.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ak rus dostával od amíkov springfieldy, tak americkú výrobu, značenie tam boli rôzne , ( FA, LC, SL atď.) Je tam S&B a bombičky alebo iba SB ? SB bez loga je španielska Santa Barbara...
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Klasika: S&B 30-06 Springfield. A ešte je na tej nábojnici symbol omegy či čo to je :wink: . Ak vieš ešte daj odpoved´ diki
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

tak to bude nabetón povojnový polovkáš, ako dlho ležala v zemi by sa dalo približne určiť aj podla stavu oxidácie.
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Sranda je, že som ju našiel na strome. Vieš ako stromy rastú do Y a ja som ju našiel v tej medzere. K tej oxidacii, nábojnica je len troch ošúchaná, nič viac. :wink:
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

Teoria o dobre zachovanej nabojnici .30-06 Springfield z druhej svetovej vojny vyrobenej ceskou firmou S&B pocas nemeckej okupacie a pouzivanej Cervenou armadou...

Silna kava :lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Revino: zabudol si tam zaradiť, že je to typický americký kaliber, inak krásne zhrnutie :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"