Strely

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

BALISTIK, ten email prisšiel aj mne, ale kedže som dosť nedoverčivý, tak som si spoločnosť pozrel na nete. Bohužial (našťastie) som o nich nenašiel ani zmienku, nie to ešte aby boli uvedený niekde ako v Obchodnom registry. Tak som sa im poďakoval za "nič", kedže vystupujú ako firma ktorá má mať okrem ŽL aj ZL a nemajú ani jedno ani druhé. Na druhej strane mi to pripadá ako prieskum trhu, či sa oplatí a hlavne čo.

"Ide o strely s velkou presnosťou výroby,spracovaných na ručných lisoch v kombinácii s odlievaním."

pochybujem že budú lacné :-(

takze tak, keď už velmi chcete, mate taliana vo Vlkanovej čo robí liate gule. (9, 40 a 45)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tiez ich berem s rezervou :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Kolega skusal 148gr Wad Cutter od slovinskeho vyrobcu LOS (nahrubo pomedeny):
https://www.los.si/en/copper-plated-bullets/
- podsypal to 3,0gr D-032 v 38mickovej nabojnici - ustovka z Ruger GP100 vraj okolo 250m/s (GP100vka je .357mag comu zodpoveda aj stupanie)

= elektroliticky nanasany plášť sa pravdepodobne este pri prechode cez vyvrt oddeloval od oloveneho jadra (vid foto strely i dierky ktoru zanechala v terci)
Prílohy
DSC02466-518x389.JPG
DSC02465-518x389.JPG
DSC02470-518x389.JPG
DSC02468-518x389.JPG
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Hmm zaujímavé, ja os nich používam 123gr FP alebo HP a nemal som snimi žiaden problém zatiaľ
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Los som mal .356, .357 aj .401 strely (luger, 38spc a 400CB) a bol som veľmi spokojný. Všetko však boli RN alebo FN žiadne Wadcuttre. Nebude problem v .38-čkovej nábojnici a .357 revojveri? Skusil by som ich prebiť do normalnej .357 nábojnice či ich bude tak okusovať.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Vo svojom okoli mam viacero strelcov ktori bezne strielaju tovarensky 38Spc s olovenou WC strelou z 6" 357Mag revolverov.
Tovarenske WC byvaju laborovane na nejakych 190-210m/s, no 357micka ma oproti 38micke pomalsie stupanie co uz mozno nemusi stacit na maximalnu stabilizaciu tejto strely pri tejto ustovke. Preto byva zvykom ten WC pri laboraciach do 357mag malinko viac podsypat (napr 3,0gr vs 2,7gr D-032). Pri takto nizkych navazkach vsak prach vyplna len velmi maly objem v nabojnici a niektori prebijaci teda uprednostnuju pouzivat 38mickove nabojnice z dovodu ze oproti 357me ponukaju mensi pociatocny spalovaci priestor (=ktory male mnozstvo prachu vyplni efektivnejsie).
- s Pb strelami to zatial vsetkym funguje, nestrhavaju sa a kedze pomedene by mali byt na povrchu tvrdsie nemali by sa ani tie..

Ale ako pises, tie kratsie nabojnice sa vsak nedaju uplne vyvinit..
Kolega mi spominal ze v 357 nabojnici to zatial neskusal, ak vyskusa dam vediet..
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Keď sme pri LOS strelách, kde sa dajú aktuálne zohnať? .356 147grs ideálne? Alebo aj .401 180grs. Mal, som dobre boli, len už dochádzajú.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

theplaky: nepatrí to síce sem ale prečo kolegovia neusadia ten wc hlbšie do 357 hilzne keď chcú menší priestor ? Tak či onak pôjde projektil do vývrtu s rovnakým skokom, až na to že pri hilzni z 357 bude celú dĺžku vedený.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Zasunut tu WC strelu do nabojnice hlbsie je sice dobry napad (budem to kolegom tlmocit), ale niesom si isty ci je mozne strelu zasunut hlbsie nez po okraj, nakolko steny nabojnic .38Spc aj .357Mag sa v dolnej casti nepatrne rozsiruju = vnutorny priemer nabojnice sa zmensuje.
Celkom dobre je to vidno napriklad na obrazkoch tu: http://www.taurusarmed.net/forums/reloa ... brass.html
- CIP norma tento rozmer neupravuje a tak je mozne ze sa moze u roznych vyrobcov nepatrne lisit

Ja s LOS strelami vlastnu skusenost nemam, ale tu aj koho som sa pytal ich chvalia. Tazko povedat kde nastala chyba aby sa ten plast odlupoval, moj nicim nepodlozeny tip je ze strela az po okraj zasunuta do kratsej (38) nabojnice ktora je nabita v (dlhsej) komore 357 valca musi prekonat dlhsiu drahu (vpred) nez sa zahryzne do vyvrtu ktory jej zacne udelovat rotaciu okolo pozdlznej osi. Za tuto dlhsiu drahu (kedy v podstate nieje vedena a nicim brzdena) sa dokaze rozbehnut viac nez v kratsom (38) valci co v konecnom dosledku zapricini ze sa do drazok vyvrtu zahryzne razantnejsie co asi staci k tomu aby drazky pri rotacii potrhali plast.. Mozno je chyba aj to ze kolega hnal ten WC pomerne rychlo (250ms)..tovarenske SB chodia 190-210ms (podla serie) - ja si do 38micky WC laborujem na cca 230ms.

Revolver v 357 zatial nemam, takze tuto raz nemam "osahanu" a nemozem si veci ani overit (ale nepotrva dlho a chcem si zadovazit SP-101 v 3"). Kazdopadne ja by som to skusil s 357 nabojnicami (aby sa strela dostala blizsie k drazkam vyvrtu) v kombinacii s pomalsim prachom (d-036) aby tlak rastol pomalsie a rozbeh strely bol plynulejsi = do drazok sa strela zacne zarezavat pri nizsej rychlosti. Navyse D-036tka ma starting load tusim na 3,5gr (co je o 0,8gr viac nez sypem D-032) takze aj tomu efektivnemu vyplneniu nabojnice by to mohlo pomoct (a to pri zachovani rovnakej ustovej rychlosti).
..ale to su len dohady, pravda moze byt uplne ina.
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

bujny napísal:Keď sme pri LOS strelách, kde sa dajú aktuálne zohnať? .356 147grs ideálne? Alebo aj .401 180grs. Mal, som dobre boli, len už dochádzajú.
ja ich kupujem na http://www.topstrely.cz/kategorie/olove ... ne-strely/
tak isto treba pripočítať poštovne cena balíku do 30kg posielajú za 10eur .. takže buď to zobrať plný balík, kde to poštovne už nie je také tragické .. alebo poslať na kamaráta v CR, ktorý ti to donesie na SK .. alebo sa snimi dohodnúť a vedia ti doniesť na SK na niektoré preteky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"