HORNADY bullets

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

HORNADY bullets

Príspevok od používateľa lovec »

Dorazila mi zasielka, ktora okrem ineho obsahuje aj ocakavanu novinku od Hornady a sice 208 a 225 grainove BTHP Match strely s novou technologiou vyroby plasta AMP, ktora ma zabezpecit este vyssiu uniformitu a tym padom aj presnost strely ako tomu bolo doteraz. Predchadzajuce A-Max a BTHP strely sa vyrabali s platom, kde vyrobca zarucoval toleranciu 0,004". Nova technologia AMP (advanced Manufacturing Process) deklaruje presnost v rozmedzi 0,001".

http://www.hornady.com/store/Match-newbullets

Dnesne foto, stary A-Max 208grs. vs. novy BTHP Match 225grs.:

http://album.volny.cz/show_image.php?fi ... 4398_print

Ani samotny web Hornady este presne neudava vsetky udaje, vo videu v odkaze vsak uz BC udane su. 225grs. BTHP by mal mat BC=0.66, cize zase sa balistika tridsiatkovych striel posuva o kusok vpred. Skusenosti uzivatelov popisane na snipershide hovoria o vyssej odolnosti na bocny vietor, ktora je podla nich voci A-Maxu 208grs. citelna. Sam som na to zvedavy, nakolko teraz bude trosku casu laborovat a skusat navazky, tak sa snad za cas bude moznost podelit o ziskane skusenosti. Kazdopadne si myslim,ze okrem A-Maxu je novy BTHP Match 225grs. jedna z najlepsich volieb pre vykonne tridsiatkove kalibre v sucasnosti.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Hornady sú špičkové po každej stránke avšak do papiera som ich prestal používať aspoň mne dosť špinili hlaveň - veľa Cu oteru , mali by podľa mňa dávať viacej Ni .
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Co sa tyka bordelu v hlavni, ja osobne som nejak nebadal rozdiel v tristovke napr. medzi Hornady a Berger.

.....tento tyzden budem mat hotove nejake prve pokusne navazky pre nove 225ky a hor sa testovat.... :P
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Novinka pre majitelov kalibru .338" - s tymto sa bude dat aj lovit na dlhsie vzdialenosti (pri vykone 338Lapua a velkosti nasej zveri to vidim tak od 750m dalej, blizsie by to mohlo byt prilis devastujuce, ale to je zatial len teoria), aj strielat do papiera. Lacnejsie ako Nosler AB, o Berger Hunting ani nehovoriac....

NEW Hornady A-Max .338" 285gr.

BC G1= 0.720

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Ak by si ich niekde videl, zober mi prosim jeden pakel, rad by som ich otestoval.

Ked som skusal tie druhe 285ky (Match), zo Savage mi lietali velmo divne - tahalo ich dolava dole, na 100m cca 3 centi na 8mu, na 300m uz skoro 10 centi na 8mu (akoby ignorovali savagovsky twist/spindrift, pricom tieto nove vraj su tiez relativne 'makke' takze pri rovnakej navazke mozu mat rovnaku ci dokonca nizsiu rychlost nez 300ky :shock:, kazdopadne z AXka by to mohlo byt lepsie, plus tieto nove (uz za pouzitia spicky a AMP) vyzeraju lepsie balisticky aj 'imidzovo' heh :twisted:

Pre porovnanie - Hornady 285ky Match, novy Amax a moja klasika - Sierra 300ka

Obrázok

Gunslinger
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Lovec: žeby sme z Gunsa urobili poľovníka? Vyzeral by zaujímavo s AX na pleci A-max 285gr v komore a pierko za klobúkom :D :D :D
Mimochodom majú ich v predaji, 43eur/50ks + 17eur poštovné. Sú aj na sklade.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Nemáte náhodou niekto k dispozícii strelu ,311 od hornady? Ideálna by bola fmj strela tak okolo 8g /123grs/ chcel by som skúsiť čo by to robilo z 58čky ohľadne presnosti. Kam je schopná sa tá zbraň dostať. Mohla by byť aj z-max alebo sst ak by niekto mal.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Ivan, skus na stranke lovuzdar, tam je vacsia sanca , ale Hornady SST a Z-max pokial ma pamat neklame robia len v diametri .310, .312 nechce sa mi cumiet do "mudrej knihy", davnejsie som ich zhanal aj ja, nakoniec www.grauwolf.net nesklamal a ma tam asi 10 druhov striel. Ak budes chciet objednat, daj vediet, pridam sa, lacnejsie postovne.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Hornady zajtra oficialne predstavi novy rad produktov.

Uvidime cim nas prekvapia...

http://www.hornady.com/
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Novinky od Hornady:
- lovecke strely ELD-X
- strely ELD Match
- strelivo Precision Hunter

http://www.hornady.com/new-products

Vyzera to zaujimavo, som zvedavy, kedy to k nam dorazi.

Obrázok
Obrázok
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Videl už niekto tie nové ELD-X , match v SR , resp. vozí tu tu niekto , dovezie v dohľadnej dobe ?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahojte,
zháňam výkres strely 223Rem. v 55 gr. Nemáte niekto niečo prosím?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Prílohy
65EC0DEF-ED3E-48C0-B28E-6C13C74E44D7.jpeg
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Len ta cena, oci sa nam prevratia ked budu v Europe u predajcov. V USA od 79$....
Nechame sa prekvapit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"