NOSLER bullets

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

NOSLER bullets

Príspevok od používateľa lovec »

Zaujimava novinka (nielen) pre uzivatelov 338 Lapua Magnum, ktory s tymto kalibrom aj poluju - Nosler ma medzi novymi produktmi strelu Accubond 300grs. v kal. .338". Okrem osvedcenych vlastnosti, dolezitych pri love, ma novinka vysoky bal. koeficient BC G1= 0.720, co je medzi loveckymi strelami doteraz nevidane cislo - guns., neskusis aspon stovku, ze co by to urobilo na kilo?! :twisted: :lol:
Chvalabohu, ze nemam vhodny kaliber, zase by som musel spekulovat.... :twisted: :lol:

Ale ani my tridsiatkari nemusime byt celkom smutni, Accubond 200grs., ktory uz je istu dobu v ponuke ma velmi, velmi slusny BC G1= 0.588.

A ako novopeceny 9,3jkar k plnej spokojnosti pouzivam Accubond 250grs. s BC G1= 0.494, co je v tomto kalibri tiez mimoriadne uspokojive ciselko.

Som rad, ze Nosler aj napriek istym problemom (vyhorel im zavod v juni 2010, Bend - Oregon, klik sem ) napreduje a pocuva hlas trhu, z coho v malickej miere profitujem/e aj ja/my.

http://www.nosler.com/bullets/accubond.aspx
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Musím povedať že accubond je aj super presný , s loveckou laboráciou som dosiahol rovnaký rozptyl ako lapua scenar , presnejšiu loveckú strelu som ešte nemal.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Dalsia lovecka bomba od Nosleru - nova linia Accubond Long Range:

http://www.nosler.com/Bullets/AccuBond_LongRange.aspx

Vyrazne znizena dopadova rychlost pre este postacujucu deformaciu strely 369m/s (oproti 549m/s pri beznom Accubonde) a tie BC su na lovecke strely uzasne, v podstate vsetky prekonavaju Berger VLD.....mam taky divny pocit, ze si budem musiet dokupit nejaku hlaven vo vhodnom kalibri do R8. :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Fuha, tie cisla vyzeraju az neuveritelne, napohlad ten 300grain nevyzera ze by mohol mat BC cez .7, ale zjavne vedia co robia a nejako k tomu cislu dosli. A jo, myslim ze ta Tvoja R8 by novu hlaven potrebovala ako sol :wink:

Skoda ze v tej Long-Range serii este strelu pre 338mu nemaju :roll: ale ten novy 210 grain v .30ke je uplna mnamka, aj keby skutocne BCcko bolo o kus horsie, stale bude lepsie nez 99% alternativ - nechajme sa prekvapit ci/ako zareaguje konkurencia (v balistickej teorii by sa v regione 200-220 grainov pre .30 cal mali vyskytovat ozajstne klenoty).

Nevies nahodou po com by sa u nas dali zohnat tie 300 grainy? Ja zrovna idem spekulovat opat s tymi Hornady 285kami, a ked uz to budem testovat, pohral by som sa aj s nimi :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Dam ti vediet....
sniper68
prispievateľ
Príspevky: 258
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa sniper68 »

Lovec ahoj,
nemas info o cene 210 Gr/30...?

Skus prosim zistit.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Objavil som u Noslera dve novinky z rady Custom Competition, prvou je HPBT 220grs. v kal. .30" s BC G1=0,690 a druhou je HPBT 300grs. v kal. .338" s BC G1=0,800.
V porovnani s tymto noslerackym HPBT 220grs. vyznieva novy Scenar-L 220grs. od Lapui ako - nerad to pisem - uplny vysmech. Lapua sa nehanbi uviest na trh strelu, ktora nedosahuje ani parametre starej osvedcenej Sierra HPBT MK 220grs. (ktora ma BC G1= ~0.629). To si moc namahy v Lapue teda nedali, viac-menej sa len dalej vezu na vlne svojej reputacie a som zvedavy s akymi datami vyrukuju pri novych 7mm Scenaroch.

Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tak nakoniec sa aj u Noslera vrátili nohami na pevnú zem a konečne zreálnili svoje balistické koeficienty, ktoré už budú aj prakticky použiteľné.
Newly Updated BC'S
New for 2018, we have had the Ballistic Coefficients (BC’s) of our AccuBond-Long Range (ABLR) bullets tested and verified with Doppler radar. This has resulted in a revision of our published BC numbers to more accurately match real-world flight characteristics. Using Doppler radar to verify our BC’s allows us to provide the most accurate BC numbers to our customers while increasing the accuracy of long range ballistics calculations. To perform this critical testing, we selected the Energetic Materials Research and Testing Center (EMRTC) at the New Mexico Institute of Mining and Technology. EMRTC is the largest privately owned ordnance and ballistic test facility outside the government, encompassing 40 square miles and over 30 test ranges. EMRTC is internationally recognized as a center for excellence in energetics and ballistics research and testing. We are pleased to provide these highly accurate BC numbers and feel confident that they will bring a new degree of precision to your long-range ballistics calculations. For the utmost accuracy, we recommend using the G7 BC when calculating trajectories with the ABLR bullet line
.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"