Roztrhnutá nábojnica.

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Efekt primeraný tvrdosti zápalky, PPU horko-ťažko aspoň dajaká jamka :P
Hektor má trochu viac zrazenú hranu otvoru pre zápalník v čele záveru. Nemá to vplyv "na funkci rostlináře" takže kľudne strieľaj...
viking286
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa viking286 »

PPU som mal len jedno jedine :-)
Ale aspon strelilo na prvy krat na rozdiel od S&B s tou na cerveno lakovanou zapalkou kde mi zo 100ks cca 15 strelilo az na druhy krat...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Update k príspevku o zdutej nábojnici z predchadzajúcej strany: Nakoniec to nieje ani moja zbraň ani moje strelivo. Je to karabina HiPoint a prebijané neznáme strelivo. Otázka je či je to zmrvené strelivo alebo HiPoint odpáli aj pri nedovretom závere. Strelivo asi nezistím ale HiPointa skúsim preveriť.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Prinasam dalsie roztrhnute nabojnice :D
Nasiel som ich pri kurkovani a su to 9x18 MFS.
Podla mojho nazoru nedoslo k uplnemu dovretiu zaveru, spodny okraj nabojnice praskol a dno druhej odletelo uplne.
Prílohy
WP_20160327_07_11_16_Pro.jpg
WP_20160327_07_10_59_Pro.jpg
elegant_bell

Príspevok od používateľa elegant_bell »

ako z mojho podlahu si tiez myslim ze to bude spojene s tymi zapalkami
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Všimol som si jednu zaujimavú vec. Lapua nábojnice a moja Imbelka sa nemajú radi. Raz prebitá nábojnica a po výstrele vyzerá takto:
Obrázok
Mal som nejakých 6-7 kusov, jednej som urval krčok pri prebíjaní, jednu prepálilo v krčku a zvyšok skončil takýto roztrhaný. Iné nábojnice normálne držia, Magtechy mám možno aj desať krát prebité a v pohode, zápalky držia, krčky OK ...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Bujny : a su urcite len raz pouzite??? Ten krcok vyzera opotrebovany opakovanym prebijanim....
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Erebos: nemôžem to tvrdiť na 100% ale na 99% určite len raz. Mám ich z poľovníckeho zdroja kde sa určite neprebíja. Zarazilo ma že mi takto kur.í len Lapua nábojnice. Mám smesku S&B, MFS, Magtech aj SAKO, RWS, Federal či Hornady sa nájde a tie nemajú problém. Nábojnice rotujem pri prebíjaní aby som neprebíjal stále tie isté, zatiaľ som ich vyradil možno 10, z toho väčšina Lapua. Ak som vyradzoval inú tak pre "pokrčenie" po vyhodení. Niekedy ju proste tak švácne že praskne ústie nábojnice a nedá sa prebiť. Ale Lapui sú rozpraskané strašným spôsobom.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Skus ich vyzihat na makko (popustit). Lapuacke nabojnice su niekedy tensie ako nabojnice ostatnych vyrobcov a teoreticky by aj toto mohlo byt pricinou toho co je na fotke. Ak strely crimpujes dost silno tak tiez moze pri vystrele dojst k podobnemu roztrhnutiu. Este by tam mohla zohrat rolu aj dlzka a profil vystrelenej nabojnice, ktory je iny ako nabojova komora v Tvojej zbrani a pri rekalibracii to tiez nemusi matrica urobit tak ako treba. Ine ma momentalne nenapada. :|
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Popravde už nemám čo popustit, Lapui už v portfoliu nemám, táto bola posledná. Patrón Factory Crimp matricou necrimpujem, patrony robím na spotrebu len na RGB matriciach. Tam sú len dve - celokalibračná s expanderom na vypichovacom trni a osadzovacia. Osadzovacia robí aj rollcrimp, ale nastavenú ju mám papierovo, aby nezatláčalo strely v zásobníku pri výstrele alebo podaní do komory ale na strele nevidno žiadne otlačenie. Tá tenšia nábojnica mi pripadá najpravdepodobnejšia. Každopádne Lapua nábojnice už niesu - problém vyriešený.
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Našiel som v skrini pri upratovaní, prebíjaná nábojnica GFL 9mm, strieľané pravdepodobne z MP5.
Prílohy
a.JPG
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

quest1: z MP5 to nebude - nejsu tam stopy po Rewelliho drazkach co je pri MP5 spolahlivy identifikator....
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Mas pravdu drazky chybaju :wink:
Používateľov profilový obrázok
StrelnicaPodRoháčkou
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 9 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa StrelnicaPodRoháčkou »

Roztrhnuté nábojnice zo STRIBOG - a https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3838677766
Používateľov profilový obrázok
JaBr
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa JaBr »

Zdravím

Mám problém s 357MAG S&B. Mám Uberti 1873 pákovú opakovačku v kal. 357MAG a bez najmenšieho problému som vystrieľal 1200 nábojov. Naraz v priebehu jedného mesiaca sa mi roztrhli dve nábojnice. Jeden Winschester ( asi 8 rokov starý náboj zo zásob ) a dnes znova S&B. (celkom nový kúpený pred troma dňami). S kalibrom 357Mag strieľam z revolverov už viac ako 25 rokov a nikdy sa mi nič podobné nestalo. U toho starého by som povedal, dobre bola to preležanina, ale o mesiac znova u inej značky........ Teraz ma napadlo či nie je problém v komore, lebo je čudné, že sa mi to stalo iba u jednej zbrane (pušky) a u iných ( revolveroch ) nikdy.
Prikladám pár obrázkov kde je jednak ten ulomený spodok a vedľa je nábojnica ďalšia ktorá má očividne prasklinu na presne rovnakom mieste. Ostatne vystrelené čo som pozbieral nejavia až nejakú tú drobnú výduť žiadne poškodenie. Zaujímalo by ma či to je strelivo, alebo sa niečo deje s komorou.
Prílohy
Zvláštna krezba pod prasklinou asi od plynov
Zvláštna krezba pod prasklinou asi od plynov
Odlomený spodok a iná prasknutá nábojnica na rovnakom mieste
Odlomený spodok a iná prasknutá nábojnica na rovnakom mieste
nabojnica_ulomena02.jpg
ulomený spodok
ulomený spodok
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"