Roztrhnutá nábojnica.

robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Roztrhnutá nábojnica.

Príspevok od používateľa robusta »

mam jednu otazku na skusenych. Môze roztrhnuta nabojnica - v oblasti vybratia pre vytahovac, /priamo v tom zliabku nabojnice/,resp. na dne v oblasti zapalky poskodit zbran? mam na mysli u raze 9mm luger

dufam ze sa to uz neriesilo v nejakom vlakne ak ano ospravedlnujem sa
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pri prehnani navazky (pri prebijani) dochadza k poskodeniu glockov prasknutim nabojnice prave na tom mieste ako popisujes.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ak je slabá nábojnica 9l už viac ako 5grs no2 utrhne dno nábojnice ,v kovovej zbrani sa mi zatiaľ nikdy nič nestalo,stačilo prstom vydlabnuť zbytok nábojnice a pokračoval som ďalej. Vystrel nebol ostrý rana bola vždy taka dutá a zo záveru sa zadymilo,

Ked mi utrhlo dno v 22lr v margoline vyrazilo von vyťahovač stačilo ho pohľadať založiť, vydlabať nábojnicu amohol som strieľať ďalej.

V revolvery mi ešte dno nábojnice nikdy neurvalo a to boli niektoré poriadne nadupane
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

ako sa poskodi glock?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

v lepšom prípade iba vyrazí zásobník, v horšom praskne plastový rám, v najhoršom povolí aj komora. daj si do gúglu "glock kb" a prepni na obrázky.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

To ze ti praskla nabojnica este nemusi znamenat nejaku extra navazku, byt tebou sa neznepokojujem., ak nevidis viditelne poskodenie.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Jasne ze to nic nemusi znamenat ale... Podla mojich skusenosti, teda aspon v .40-tke praskaju oslabene, velakrat prebite nabojnice pozdlznou prasklinou po celom tele nabojnice, pripadne nie po celom tele, ale prasklina zacina v miestach zaskrtenia strely. Ked sa urve nabojnica v drazke pre vytahovac nieco tam asi nebolo s kostolnym poriadkom.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Praskliny po dĺžke nábojnice sú z iného dôvodu ako utrhnuté dno .Utrhnuté dno je najčastejšie na zbrani ktorá nemá úplne podopretú komoru .Niekde vznikajú na nábojnici bruška niekde utrhne dno,to že ti praskla po dĺžke pri výstrele nezbadáš .
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

bum: to ze praskla podlzke zbadas :) iny zvuk pri vystrele, viac dymu zo zaveru.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

38special MFS ktore predava ZVS takto pozdlzne dost pravidelne praskaju.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

cubitko napísal:bum: to ze praskla podlzke zbadas :) iny zvuk pri vystrele, viac dymu zo zaveru.
Jedine čo som zaregistroval bol taky plechový zvuk keď dopadla na betón .Dobra nábojnica cinkne. Zrejme zaleži na akej dĺžke pukne . Mne pukajú tak do polovice
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

ja som zatial zrejme vzdy zistil ze sa s nabojom nieco stalo. Kedze nabojnice zbieram, tak viem cca kedy praskla a naozaj aspon v 40-tke Glocku to inak znie aj dymi. Mne vetsinou praskne minimalne dopolky, ale vetsinou pozdlz celej az po vybratie pre vytahovac.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Tak už sa dohodni sám so sebou, či väčšinou do polky alebo väčšinou pozdĺž celej :lol:.
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

myslel som presne ten pripad prasknutia nabojnice - obrazok z odkazu, kde je zasobnik a vedla neho styri nabojnice,
Pôvodne som sa pytal pre to, lebo som sa s takymto niecim este nikdy nestretol, ladujem svojho glocka 19 prebijanymi a dostal som o neho trosku strach, ked som sa dozvedel, ze aj prasknuta nabojnica môze narobit taku skodu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strely, nábojnice, prach a iné"