DIY

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

vidiet, ze si sa mi nabural do hlavy :lol: tak to(separator) mam aj ja 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

takze kompresor funguje ku mojej spokojnosti.
Je "tichy" 8 barov - 60l vzdusnik okolo minuty, pricom doplnovy vzdusnik doplnim az na jar po skusobnej prevadzke.
Este si musim nastelungovat spinac, nech mi tlaci 10 barov :-) (zrealizovane na 9barov ak viac zopina poistny ventil :-) )
Akurat si musim kupit novu dusu, lebo cinaci mi poslali cez madarov dusu bez ventilky :x
Vystup si dat cez rychlospojku, lebo tam bola iba koncovna na hadicu (zrealizovane)
Na odkalovac si dat normalny ventil, lebo dodavany je nepouzitelny. (pouzity vystupny ventil, ktory bol nahradeny rychlospojkou :D )
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nema niekto skusenost s rozoberanim PB 10KG flase?
Potrebujem dat dole ventil z flase a neviem ci je tam pravo ci lavotocivy zavit.
Je to zalepene a na fest, tak to nechcem este viac pritiahnut :-)
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ako tak citam tak ma potesilo ze si dal na moju radu a nakoniec stavas ten kompresor doma :) akurat ze pouzivas polotovary.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Jean nenechaj sa pomylit kompresor je doma, akurat si chcem spravit externu plnitelnu tlakovu nadobu (vzdusnik) na ofukovanie lisu, ktory je mimo dosahu kompresoru a preto tento externy projekt :-)

Vysrobujem ventil z PB flase, naplnim flasu vodou cim vytlaci prebytocny plyn, hodim ockom do flase ci nie je extremne skorodovana, napustim ju ozonom na neutralizaciu zapachu po mercaptane , potom ju vyplachnem technickym benzinom a nalejem do nej farbu.
Setrne ju rozlejem po celom vnutrajsku, vylejem cez vypustny otvor a necham dlhooooo schnut :-)
Tym zabijem posledne zvysky smradu nachadzajuceho sa v poroch zeleza a zamedzim dalsej vnutornej korozii nadoby cim predzlim jej zivotnost a moju bezpecnost 8)
Na zaver tam supnem pretlakovy ventil a vystup na ofukovaciu pistol a voala mam za par korun spickovu techniku pre dalsie generacie :-)

PS uz si pripadam ako Gunslinger ked sa tolko rozpisujem :lol:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pouzi dvojzlozkovu polyuretanovu farbu pripadne lak. Nepotrebuje na tvrdnutie odpar.
Postup ok. Namiesto vody sa pouziva dusik.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Pripadne izopropanol, vyhoda je ze aj dobre odmasti a rychlo schne + vytlaca vodu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

CHlapi zabudate na jednu vec, je to garazove kutenie a nie NASA s neobmedzenymi moznostami :-)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Poradime a este sme za kkt. Cely Rastik,kt. vie vsetko najlepsie.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Co si pil, jasne ze si necham poradit, ved preto sa pytam aby som nebol zavysli len na svojich badaniach a skusenostiach.
Nebud ako baba :lol:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

:mrgreen: jak stary mangelia :mrgreen: ale k veci, ja by som tam tu farbu nedaval, kondenzu aj tak nezabranis, podla mna je to len otazkou casu kedy sa zacne lupat, potom ti to zase.. trysku alebo co tam bude. Smard sa da poriesit ale ta farba je buduci problem, tu by som isiel cestou lenivca, menej je viac, ale to uz som zas ja :twisted:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Este mi pride na um pred farbou to vyplachnut odhrdzovacom.
Polyuretan sa lupat nebude. Staci aj slovensky Chemopur. Len spravne natuzit.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

ten odhrdzovac je dobry napad, necham to tam dlhsie posobyt, lebo flasa bude urcite starsieho datumu vydania.
I ked uvidim podla jej vnutorneho stavu, lebo propan je suchy a casto tam byva i olej a podobne nechcene svinstva.
O tom tuzeni som ani nevedel dobre vediet :mrgreen:
Nafotim postup a dam vediet vysledok, popripade dopise zena, ked mi to prdne v rukach :lol:

O tom odlupovani to moze byt pravda, ale nic by sa hrozneho nestalo, leb by sa sprajcla odfukovacia pistol ostatne zariadenia pojdu cez filterm, ale dobry postreh urcite koli tomu tam nikto z vyrobcov nic nedava, ako vravim mozno to len odmastim a prezeniem odhrdzovacom.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Ked chalani odkaluju tlakovu nadobu vzdy ide hrzdava voda ale este sami nestalo aby v odkalovacom filtry bola ina ako cira voda. Ak su tam zvysky oleja kasli na to, oxidacia nebude rychlesia ako tvoje vlastne telesne hodiny, flasa ta skratka prezije.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

kade budes vypustat kondenzat ? urcite budes dorabat novy otvor na ventyl , takze by som na to siel abakanovym napadom (farba) predlzilo by to zivotnost nadoby (o kusok :) )

jedine ze by si ventil nedorabal a kodenzat by si vypustal otocenim bomby ventylom dole = tlakom vzduchu ......(videl som uz aj takeho experta)

ale to mi na teba nesedi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"