Komponenty na přebíjení

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ultimatne krmivo do 308cky, Secant ULD in 175gr/.308", BC=0,644 :shock: :!: - vyrobcu neviem (videl som na hide)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Mhm, je to mnamka, na ten swagerovsky kit s hlinikovymi spickami som uz pozeral, skoda len ze do zasobniku by som ich narval asi len ak by som ich usadzal do nabojnice bez prachu... :shock: :lol:

Tieto konkretne som ale este nevidel a trochu sa mi to B.C. nezda (vzhladom na ten atypicky boattail), ale kym to clovek nevyskusa... :roll: :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

:lol: Je pravda, ze ten zadok vyzera ako na starych FMJ od Lapui....nuz ktovie.
Ale viac zaujima toto:

http://www.hornady.com/store/30-Cal-.30 ... BTHP-Match

Obrázok

Vraj to ma mat BC medzi 0,660-0,670 aj ked prve teoreticke vypocty uvadzali hodnotu 0,7. Dobra konkurencia pre 240grs. Sierru, kedze tento Hornady je lahsi, tak asi tazky MatchKing v oblastiach rychlosti pod 600 m/s predci.
A idem to skusit zohnat, nech je sranda. A-Maxu sa sice nevzdam, len ho raz-dvakrat podvediem.... :lol: :lol: :lol:

Ale aj toto bude zaujimave pre 338ckarov:

http://www.hornady.com/store/338-Cal-.3 ... THP-Match/

Samozrejme lepsie ako 250grs. Scenar, ale stale sa to da strielat rychlejsie ako uz dost tazky 300grs. Scenar.

Celkovo ma Hornady u mna palec hore - nespia a napreduju.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

to lovec:
krasne monolitne strelivo, mas link?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tak tak, spusta strelcov dlhe roky hucalo do Sierry aj Lapuy aby zacali robit 225ky a 275 alebo 285ky, ale bolo to ako kricat do hluchej hory... Berger bol jediny kto aspon ako tak nacuval, ale i ked ich VLDcka sice dosahuju pekne hodnoty BC, do seriovej vyroby sa nehodia kedze nevlezu do zasobnikov (nasledne aj pocty/predane kusy su niekde uplne inde). Aj u mna ma Hornady velke plus za to ze sa snazi najst zlatu strednu cestu a nespi na vavrinoch.

Inak, nevidel si niekde dlzkove porovnanie VLDciek plus 208Amax plus tato nova 225ka? Ako sme tu pred casom preberali, teoria vravi ze 220-225grn strela by mala byt pre 308my idealna, teraz uz len pockat az sa objavia prachy ktore by ju aj z malej 308ovej nabojnice vydurili dostatocne rychlo a budeme tu vysmiati viaceri... :wink: :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

AKI: link nemam, natrafil som na to, ked som cital s-hide.

Guns.: Porovnania dlzok som este nevidel, ked na nieco natrafim, tak to sem supnem. Pokusim sa tie 225ky cim skor dotiahnut a vyskusat. Velmi zaujimava gula je to nielen pre beznych tridsiatkarov a klasicke magnumy, ale najma pre nove generacie ultra magnumov, ktore vyuziju vysoky BC a nemusia palit lahke strely sialenymi rychlostami.

Pokial ide o oten 285grs. 338ckovy BTHP, tiez vyborny krok, pretoze existuje jeden balisticky nazor (cital som ho myslim v nejakom clanku o kalibri 9,5x70 ELR, ktory vychadza prave z hilzne 338Lapua. Inak ta 9,5mm je mimoriadne zaujimava, pretoze nakladmi na prevadzku je este stale dost vyrazne pod styridsiatkovymi magnumami - stacia hilzne 338L, daju sa kupit velmi zaujimave 350grs. Sierry HPBT (tie zase pochadzaju z cias vyvoja .375CheyTac), a v Nemecku su bezne dostupne monolity s vahami okolo 330grs. a s BC= viac ako 0,94, matrice su tiez dostupne, zaverove systemy, do ktorych sa zmesti 338L a klony sa tiez daju relativne dobre obstarat. Uz len dokupit to 3km udolie,kde sa to bude dat "rozbalit"), kde sa pisalo o tom, ze z hladiska optimalneho vyuzitia potencialu prachovej naplne pri 338 Lapua je 250grs. strela trosku lahka a naopak 300grs. je uz trosku pritazka (neberte to dogmaticky,338ckari....) a preto by optimum lezalo niekde medzi tymito hmotnostami - presne tam zapada nova hornadacka strela.
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

ahojte kto vie zohnat strely hornady SST 150gr. v 30-ke ?
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Ak by bol zaujem o nejake zapalky tak CCI BR2 volnych je 4000 ks viem kde piste PM
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Zapalky su uz off ak bude nieco zase dam vediet ;)
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

zdravim chlapi, vie niekto poradit kde na zap. slov. sa da kupit prasok na prebijanie 9mm luger (BA9, No2, S020,...)? prisiel mi balik s vercajchom z US, tak by som to rad spojazdnil. preliezol som predajne v BA a okoli a bud nemaju a nevedia kedy budu mat, alebo kukaju ze co by som prebijal, ked maju tovarenske :? . dik
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

chlape ideš prebijať a nepopznáš mongela ? blazen si ?:))) aresgun topoľčany !!! bez debaty ! inak aj zbrane-ke.sk len tam ti prach asi nepošle .. S020-2 už, ale nesype do sáčkov , bude ho predavať už len v pixli a isiel hore s cenou, ja musim najsť iný zdroj prachu bo neakceptujem také zvyšenie ceny prachu k akému tam došlo ..
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

a inak môžeš sa pochvaliť odkiaľ si objednával , ako ti to oclili a ako ti to dlho šlo akú dopravu si použil , možno by to šlo aj v zvlášť vlákne, ja sa len pochválim , brownells.com doprava za 100usd a za tri dni to tu bolo.. ale objednaval som toho vela..
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

jasne ze ares v TO poznam, len je mi to mimo pracovnych ciest. asi tam musim zajst 8) . zbrane-ke a ste nejaky e-shop v Presove som tiez nasiel, len to sa mi asi viac oplati strielat tovarenske ako ist na vychod (som z PN) a postou to asi neposlu....
objednaval som z factorysales.com, (lis, matrice, kalibr. matr., klieste, prachovac, ....) doprava USPS cca 90 USD, za 10 dni doma aj s colniocu.
inak dik. skoncilo to tak ako som predpokladal - cestou do TO
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

zacinas sam pokus - omyl, alebo mas "ucitela" ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"