Prebijanie .300WM

eager_black

Prebijanie .300WM

Príspevok od používateľa eager_black »

Zdravim,

prebija niekto pls .300WM. Pri mojej spotrebe cca 300 ks rocne sa mi neplati kupovat komplet vybavenie.
Resp ak by sa niketo za rzumnu cenu chcel zbavit vybavenia na prebijenie pouvazoval by som.

dakujem
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

je otázkou, jestli se Ti přebíjení vyplatí.
Viděl jsem federal á 60 kč , přebití s kvalitní komponentou vyjde na 40, pokud bys měl platit práci vychází mi porád lepší ty federaly.
eager_black

Príspevok od používateľa eager_black »

Hej, to je mozne ... musim si to este odsledovat. Zatial som skusal Sellier a Normu, oboje vcelko OK, cena okolo 2,0 2,30E. Prepokladal som ze pokial budem mat nabojnice, vedel by som sa dosta niekde na 1,5 - 1,6E. Kazdopadne casom by som chcel prebijat uz kvoli presnosti a unifikacii ... ale vzhladom na zatial nulovu skusenost bude trvat nejaky cas kym si nastudujem potrebne a s niekym sa ja prakticky pobavim.. :-)
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

přebíjet na lov, kdo se tím neživí nemá smysl.
Na sport je to něco jiného, to ale nebude 300 ks za rok stačit.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pri spotrebe 300 ks. rocne sa ti rozhodne rebijat neoplati, pokial ti ide o usetrene peniaze.

Radsej si nabojnice pozbieraj a predaj ich...
eager_black

Príspevok od používateľa eager_black »

Na polovne ucely to nie je, to by som sa tym ani nezaoberal :-) je to na sport. Hej ide aj o nejaku usporu, predsa len 2,0E + za naboj zase nie je celkom lacne a casom aj o odladenie streliva.. na to ale este potrebujem nieco nastrielat . Ale rozumiem aj samozrejme aj argumentu ze pri 300 ks sa to neoplati. Napd predat nabojnice nie je celkom od veci Len pre zaujimavost ... kolko priemerne nastrielate za sezonu?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

soutěž 50-60 ran, trening podobně.
v česku a slovensku se sejde za měsíc 2-3 soutěže, když je zima i míň.
Pokud máš jednu zbraň tak tolik, pokud víc jde to podělit.
eager_black

Príspevok od používateľa eager_black »

na long range dve, ale jednu z nich budem o chvilu menit. Mam CZ527 v .223 a strielam s nou vyrazne horsie ako s .300WM. Kazdopadne dakujem za info.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Takze nabojnica napr.Remi, alebo Hornady cca1e/ks, strela napr.dobry A-max 208gr cca 0,38e/ks a prach ak mas po 72e/kg napr N165 a nasypes tam 70gr priblizne, tak si to prerataj na gramy a mas cenu naboja. Samozrejme,nejake postovne...
Co sa tyka setrenia na strelive pre sport.ucely, z toho nech ta hlava neboli, casom skoncis aj tak pri lise, pretoze sa neuspokojis s tovarenskym nabojom. Otravovat niekoho, kto ti vyladi a bude prebijat "tristovku" tiez nie je stastna volba. Na Slovensku momentalne tuto raz sportovo strielaju asi 4 ludia a samozrejme kazdy z nich si nici oci a chrbat pri prebijani.
Radsej sa prid pozriet na sutaz, popozerat, popytat sa ... A snad ta niekto da do obrazu, poradi ti, usmerni....Aj teraz v sobotu bude v kategorii "Magnum" strielat asi 5 pusiek tejto raze.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

na druhé straně hranic je již firma,která je schopna náboj vyladit na konkrétní zbraň.
eager_black

Príspevok od používateľa eager_black »

Dik za odpoved. vacsinou preferujem spytat sa niekoho kto uz ma skusensti ... usetri to minimalne vela casu :-) chel si ist zatrielat tento tyzden/dnes aspon na trening do enice, zial nevydalo. Na sutaz je mi zatial chodit zbytocne, natolko sa viem ohodnotit + nemam vobec odskusanu balistiku a optiku na +300 a +500 m
eager_black

Príspevok od používateľa eager_black »

Pani, nema niekto dobru radu aky prach pouzit v prebijani .300WM. Osobne mi dobre vychadza Lovex S70 aj ked by som mozno isiel radsej do dvojzlozkovych prachov. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tvoja otazka je prilis nekonkretna. Aku strelu chces pouzit, aku dlhu mas hlaven, na aky ucel bude konkretna laboracia urcena... ??
eager_black

Príspevok od používateľa eager_black »

Hlaven 600mm, pouzitie Long range shooting, strela 180gr FMJ. Dik
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vihtavuori N560, Norma MRP, Hodgdon H4381, Vectan SP12 .....

Neviem, ake mas nakupene komponenty, ale 180grs. FMJ nie je pre 300WM na LR zrovna to prave orechove. Vyvstava otazka, co je LR v tvojom ponimani - 500m, 1000m, 1500m ? Aj s kratsou hlavnou nie je problem pouzit tazsie 208-210grs. strely s omnoho lepsimi predpokladmi pre strelbu na dlhe vzdialenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"