Olovo

inspiring_ganguly

Olovo

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

O chvíľku záčina strelecká sezóna začal som odlievať strely a prišiel som nato že mi dochádza olovo. Chcel by som kupiť čiste olovo najlepšie od vyrobcu zhruba 100-200kg neviete kto-kde predáva olovo ? Može byť aj vo veľkych tehlách len nech zas nie su 100kg :D .Olovo chcem nove z hute nie zo šrotu .Poradte.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

http://www.kovohutysk.sk/Predaj.html
tu som to skúšal mailom, nepochodil som. Osobná návšteva by bola možno úspešnejšia. Zaoberajú sa tým čo nás zaujíma, len ten slovenský podnikateľský duch 8)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

bum, stary akumulator do auta by sa ti nehodil ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

BKSL potrebujem olovo do predovky tak chcem čiste mäkučke , skoro všetko čo mam je už legovane . Olovo z baterky je fajn ,ale skôr sa oplatí akumulátor predať hutiam ,vykupujú ho za dobru cenu a kúpiť si už čiste olovo :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

No nic potom, jeden mam tak som ti ho chcel podarovat :wink: .
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Mám rovnakú otázku ako zakladateľ témy. Nemáte niekto tip kde na Slovensku kúpiť olovo na odlievanie striel?
Používateľov profilový obrázok
Jr. Mike
občasný prispievateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Jr. Mike »

Predajca olova: v roku 97 bola údajne cena 45Kč/kg Momentálne cenu netuším. Tehla sa dá poslať klasicky poštou. Ideálne sa dohodnúť a urobiť veľkoobchodný nákup, istotne by sa dalo na cene dohodnúť.

URL Kovohutě Příbram nástupnická, a. s :wink:
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

cca rok dozadu som pisal a volal a pisal a... do kovohuti pribram o cenu olova a nakoniec som sa dozvedel, ze asi 120kc/kg v 40kg ingotoch pri min odbere 700kg 8)
ak by sa dala kupit aj jedna tehla, neviem si predstavit cenu dopravy na SK a ist pre to autom sa tiez asi neoplati...
ozaj a o kolko by ste mali zaujem? nieco by sa dalo poriesit 8)
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Poslal som PM.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Je vhodne olovo z kablov na prebijanie ?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

A to v akych kabloch je olovo ? :shock:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Duso - no v olovenych predsa... :wink:

:lol: :lol: :lol:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Jean: sú dva druhy Pb opláštenia VN káblov, ak je v označení kábla písmeno O - napr ANKOY je plášť čisté olovo (rýpneš v pohode nechtom), ak Q tak legované ale netuším čím, všeobecne je Pb z káblov na prebíjanie moderných nábojov nevhodné, na liatie projektilov pre predovky vynikajúce.
Boris27
prispievateľ
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa Boris27 »

elegant_payne

Príspevok od používateľa elegant_payne »

Som tu nový, ale príspevky na tomto fóre čítam už niekľko dní. O zbrane sa zaujímam už od detstva, no v poslednej dobe sa pohrávam s myšlienkou ze by som chcel získať ZP a zbran (a samozrejme rád by som aj prebíjal nboje) Z toho co som sa tu dozvedel mi vyplýva že s olovom je vo vseobecnosti problém ako na Slovensku tak aj v Česku (najviac ma štve to že na jar som do šrotu odniesol asi 80 kg olova, lebo som si myslel že je absolutne nepoužitelne).

A teraz prejdem k hlavnej myšlienke :D : neviete ako je to z dovozom olova z Poľska (zberne alebo hute), Ukrajiny (ci je vôbec možné previezť cez hranice olovo - podozrenie colníkov či v nom nie je niečo zatavené), prípadne z madarska (o tom pochybujem lebo na juhu slovenska s pohybovali "mobilný" výkupcovia akumulátorov z HU). Predpokladám že asi najreálnejsí je dovoz z Polska, pretože poliakom je jedno čo predávajú, hlavne že predávajú (a za dobrú cenu). Pri dovoze niekolkých ton olova by to mohlo byť výhodné, či?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"