Spätný ráz zbrane

glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

Dancek: Hej lenže toľko je v tabuľkách explosie 0,25g alebo 3,9grain zrejme číslo 3,85808959 zaokrúhlili. Ale ja myslím že by to zase nemalo vadiť. Šiel som s navážkou radšej kúsok nižšie keďže len začínam bál som sa tam toho sypať moc veľa :) A keďže sa nedá nadávkovať úplne presne tak je podľa mňa v každom náboji málinko viac čiže v tom doporučenom rozmedzí. Používam prachovač LEE s dierkou .40 čo by podľa kolegov z iného fóra mali byť 4grainy pri prachu D032. A aj mi to tak vlastne vychádza lebo váha mi ukazovala pri kontrolách od 0,25 po 0,28gramu (dosť zle sa takéto malé navážky vážia).


Abakan: áno to mi je jasné ale tu som sa pýtal na jednu zbraň a rozdielny spätný ráz v nej pri rozdielnom strelive.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pokiaľ nepoznáš navážku, druh prachu, zápalku ani škrtenie tých druhých "aresáckych" nábojov, je úplne zbytočné o čomkoľvek meditovať... so svojím strelivom si s navážkou na dolnej doporučenej hranici, neuvádzaš ani dĺžku náboja, ani škrtenie, teda opäť informácia ako z dennej tlače :lol:
Myslím, že k spätnému nárazu tu už bolo povedané dosť, viac nevymyslíme... pokiaľ nevezmeš hradlá, nezmeriaš si rýchlosť a nehodíš to do kalkulačky :wink:
glocker
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa glocker »

OK :) dĺžku náboja 29,7 a náboje škrtím. Mno máš pravdu asi k tomu nič nevymyslíme ak sa nedá nejako všeobecne povedať..

Ešte pre abakana k otázke. Všetky matrice mám od LEE čiže aj formátovaciu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Odfot ako velmi ti to robi cocacola náboje.
Okrem ineho razancia vyslahu zapalky ma nemaly vplyv na rychlost prehorenia prach naplne a tym aj na celkovy pocit s vystrelu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ale ma (zapalka).
I tuto nedelu som pukal a mal som par slabych odpalov koli fiochi zapalke s rovnakou prachovou navazkou.
U mna sa osvedcili S&B a dokonca i na ginexy nemozem kriveho slova povedat, ked sa dobre zalisuju :-)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

abakan: ako povedal Rasto zapalky maju vplyv na rychlost .

Pri porovnavani rovnakych navaziek prachu, rovnako zapustenych, rovnakych striel Alsa pro 147 grn. , mali naboje zo zapalkami Fiochi faktor vyssi o 3 az 4 oproti strelam so zapalkami S&B.

Ja som zase na zapalky Fiochi nemohol povedat jedno krive slovo, kebyze ich viem zohnat, prebijam s nimi stale.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Preco sa obaja pokusate abakana presvedcit o tom co sam pisal, ze to tak je? :D
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Chlapci, som rad, ze obidvaja potvrdzujete moje slova.
Ano zapalky maju vplyv, tak ako to vyplyva z hore uvedeneho mojho prispevku:

Okrem ineho razancia vyslahu zapalky ma nemaly vplyv na rychlost prehorenia prach naplne a tym aj na celkovy pocit s vystrelu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

mrzo napísal:Preco sa obaja pokusate abakana presvedcit o tom co sam pisal, ze to tak je? :D
Lebo je skoro rano, a este mame oci zalepene karpinami :idea: :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"