Mokré pranie nábojníc

Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Tak som sa dnes konecne dostal k zvaracke aj ja a pozvaral som daco pre seba :D
Po spusteni som zistil ze sa to toci o nieco rychlejsie ako som si predstavoval, tak som objednal novu remenicu z ebay, cena 1,50 eur ale dodanie .. no dufam ze do dvoch tyzdnov pride :D
plus to chce este natriet farbou nech sa liska nechyta 8)

ale masinka ma svoj potencial :D

Obrázok

Obrázok
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Predpokladam, ze budes tu novou, vetsi remenici davat na hridel co se po ni odvaluje becka. Takze celou konstrukci budes muset zvednout, aby nedrhla o zem. Bud rovnou privar nozicky, nez to nalakujes, nebo provrtej rohy konstrukce a jako nozicky pouzij sroubovicu, nebo dlouhe srouby.
Jinak dobre. Prat to bude jedna basen.
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Ee budem dávať menšiu na motor, teraz je 40 zubova a dam 20 zubovu.. Pôvodne som chcel dat tak ako vravíš ale väčšina vychádzala asi 4x drahšie ako menšia, a keďže na funkciu je jedno ktorú vymením tak jasná voľba :D
A áno do rohov dam ešte asi aj nožičky, ale najskôr to chcem plne zfunkcnit :D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

asi by som to aj uzemenil :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Formaggi: daj prosím link na tú remenicu
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

momentalne tam mam 2x
http://www.ebay.com/itm/40-Teeth-GT2-Ti ... qp5z7RBZuw

a idem prehodit jednu za
http://www.ebay.com/itm/322087618903?_t ... EBIDX%3AIT

.. mozes si tam najst s roznym poctom zubov a samozrejme stredovou dierou a vyskladat si prevod aky potrebujes

a potom este remen
http://www.ebay.com/itm/182377671044?_t ... EBIDX%3AIT

oapt rozne dlzky .. . tento je 6mm siroky, remenice tie cosom daval su na 10 .. ten sa tiez da najst .. ale mal som doma 6mm tak som tam dal ten .. a vyzera ze to drzi dobre
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

A kolik ma ten motor otacek? Nez objednas tu mensi remenicu, tak bys to mohl zkusit bez remenice. Sundat remenicu z motoru a dat remen rovnou na hridel motoru. Kdyby to bylo porad moc rychle, tak budes aspon vedet, ze tudy cesta nevede a bude treba dat vetsi remenicu na hridel, po ktere se odvaluje becka.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Ja som inak nabojnice nepral asi 5 rokov vobec. Teraz som zacal v lavore s jarou a citrodekom. :lol: Pre mna efekt uplne postacujucy -IPSC a Dillon 650. A mam oprate do 10 min. :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Formaggi: dík, pôvodne som chcel ísť cestou klinového remeňa ale ozubený nemá chybu, navyše pri tej cene nie je čo riešiť.
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Tomas : no motor nemá uvedené koľko má otaciek, takže dom nemohol ani neako počítať rýchlosti a tak som šiel metódou pokus omyl. Proste som nahodil kolieska a dúfal ze to bude ok. :D nebolo tak zmena kolieska a bude to už ok... cítim to v kostiach :D

Niko : to vieš ide o princíp :D popravde nemám ešte ani lis kúpený a už stávam práčku :D :D takže diagnóza jasná :D

R:ja som tiež chcel pôvodne klasický klinovy remeň a remenice, ale zohnať remenice tých priemerov čo potrebujem je problém. A ako vravíš keď som našiel tieto kolieska, čo sa používajú na 3D tlačiarne tak som to musel skúsiť 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

ako si vyriesil prepazky v nadobe?
Motor ma predpokladam standardnych cca 1400ot co je dost uvidis sam, nabojnice to operie, ale budu ako v mixery.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Formaggi: Jasnee. Viaceri tu mame taku diagnozu. Ved ono to v prvom rade musi byt zabava. Inak by to cloveka nebavilo travit tie hodiny pri lise. ;)
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Rasto : práve že 1440 by som nepovedal, tipoval by som menej, prepazky... No skúšal som asi 4 rôzne lepidlá, sekundak, mamut, dvojzlozkovy epoxid a ešte čosi... A nepodarilo sa mi v lepiť gumové prepazky. Nádoba je z HDPE plastu a to je nezlepitelny bordel.
Dnes kúpim nerezové nity a proste ich tam nanitujem a bude :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

ten locktide poznam :D ale ked som ho kupoval do firmy pred x rokmi tak stal ak si dobre pamatam okolo 40 eur :D .. tak to mi pride nitovanie ekonomickejsie :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"