Ocelove nabojnice

inspiring_yonath

Ocelove nabojnice

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

ZDRAVIM zacal som s prebijanim no zatial som prebijal iba mosadzne nabojnice a mam asi 100 ks nabojnic
zo streliva barnual 9mm luger. Tieto nabojnice su ocelove neviem ci je vhodne ich prebijat niekde som sa docital ze ocelove
a lakovane nabojnice v ziadnom pripade neprebijat. Co je na tom pravdy ? Robi to nejake problemy ? Preco ich neprebijat ?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Warrior21 napísal:ZDRAVIM zacal som s prebijanim no zatial som prebijal iba mosadzne nabojnice a mam asi 100 ks nabojnic
zo streliva barnual 9mm luger. Tieto nabojnice su ocelove neviem ci je vhodne ich prebijat niekde som sa docital ze ocelove
a lakovane nabojnice v ziadnom pripade neprebijat. Co je na tom pravdy ? Robi to nejake problemy ? Preco ich neprebijat ?
Ked chces mat velke svaly, pokruteny lis a zodrate matrice tak mozes prebijat aj ocel.
Inak napisane: je to drina, niektore lisy nemusia zvysenu zataz prezit a ocel je tvrdsia ako mosadz :arrow: bude viac odierat matrice. Hlavne nekarbidove matrice.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Tie rovno vyhoď, zničia ti matrice, okrem toho by si nevedel vylisovať zápalku v lise, lebo nábojnice nemajú dierku v strede lôžka ale majú dve vystredené, pozri sa do nábojnice.
Na niektorých strelniciach si môžeš nazbierať dostatok nábojníc mosadzných.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

zo vsetkym suhlasim .
len doplnim info k tejto poznamke :
daredevil napísal:okrem toho by si nevedel vylisovať zápalku v lise, lebo nábojnice nemajú dierku v strede lôžka ale majú dve vystredené, pozri sa do nábojnice.
ceska firma KOOP vyraba strelivo s ocelovou nabojnicou a boxer zapalkou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"