Nakup zapaliek v CR

friendly_mendeleev

Nakup zapaliek v CR

Príspevok od používateľa friendly_mendeleev »

Ako je to z nakupom zapaliek v CR? treba k tomu aj nieco vybavovat, alebo ich je mozno kupit aj na Slovensky ZP? V zakone CR sa pise iba o nabojoch a strelnom prachu, takze neviem ako to je zo zapalkami.
Dakujem za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Iba na SK ZP ti to nepredaju, potrebujes bud CZ ZP alebo riesit ZPL. V kazdom pripade riesit dovoz komponentu cez statnu hranicu tak si nastuduj co mozes a co nie. Aby si nebol nemilo prekvapeny :roll:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pisem cisto o predaji a nie dovoze na SK...

Prach: 3 kg/osoba, predaj na obciansky preukaz.

Zapalky: ziadne obmedzenie

Steyr: odkial mas ze na nakup zapaliek potrebujes ZP?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Strely som v CZ kupoval a viem ze bez ZP, zapalky nie ale nehadam sa, mozu byt aj bez i ked info na CZ strankach sa lisi vid info :

http://www.alliancze.cz/zapalky-federal ... h/d-71470/

http://www.gunner.cz/cs/p-1267-zapalky- ... 50/?cat=56

U nas je to jasne, na ZP, a co je regulovane alebo pomienene vlastnictvom ZP je vzdy pri prevoze statnou hranicou kontrolovane.

§ 2 Vymedzenie niektorých pojmov
(1) Na účely tohto zákona sa rozumie
g) strelivom náboj alebo nábojka; za strelivo sa považuje aj komponent streliva


§ 40 Zbrojný sprievodný list
e) druh, značku, kaliber a množstvo streliva; ak ide o vydanie zbrojného sprievodného listu na dovoz, uvedie sa iba druh streliva,
f) údaje o druhu a množstve strelného prachu,
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Možná jsem něco z výše napsaného špatně pochopil, ale v ČR jsou od 18ti let bez ZP pouze perkusní zápalky, někteří prodejci prodají i zápalky do brokových nábojů, které se používají do některých předovek (většina prodejců ale chce při prodeji brokových zápalek ZP) a černý prach.
Zápalky i bezdýmný prach k přebíjení brokových, pistolových a puškových nábojů jsou na ZP.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

maju teraz centralny register , zápalky a prach majú istotne na ZP, pre obcana SR na ZSL.
O tom tu ani nemusíte diskutovať. Kazdý predaj maju hned vnasany do systému a v momente predaja je to u nich na policii kto si to kupil a kam s tym ide...

Takže si začni vybavovať predbežný súhlas na dovoz a dohodni si to na druhej strane nech ti vopred vybavia vývoz u nich na základe tvojich papierov.. a Pozor na maximalne množstvo prenasaneho prachu a koľko na raz na jeden ZSL ti predajú.

U nás platí nový banský zákon , kde je strelny prach kategozizovaný ako traskavina, alebo niečo obdobne a tiež môžes v osobnom aute bez oznacenia a doprovodu prevážať len obmedzené množstvo.
friendly_mendeleev

Príspevok od používateľa friendly_mendeleev »

Dakujem duros, toto som potreboval vediet, ide mi iba o zapalky a to kvoli cene v CR a u nas. A takisto to do CR mam aj tak blizsie ako do obchodu u nas s prijatelnou cenou zapaliek o ktorom viem. Ale ked musim vybavovat ZSL tak aj tak nic neusetrim, to rovno mozem kupit tu.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

videl som ceny zapaliek v CR a tez ma to dosť sere..
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Slovenský obchodník vie koľko si môže nadhodiť aby sa to zákazníkovi neoplatilo vybavovať z ČR.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"