Zápalky Small Pistol 4,4

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Zápalky Small Pistol 4,4

Príspevok od používateľa Igrlik »

Všimol som si aktuálne v ponuke zápalky Fiocchi za celkom prijateľnú cenu. Vie mi niekto povedať nejaké praktické skúsenosti s nimi? Doteraz som používal S&B a CCI.
Moja praktická skúsenosť s rozdielmi v zápalkách: V 9mm BrKr pri mini terčovej navážke som mal s CCI 500 štandardný výstrel s obtiahnutím zbrane, vyhodením nábojnice a zásahom v terči v očakávanej zóne, zatiaľ čo pri takej istej laborácii so zápalkou S&B SP bol výstrel citeľne slabší, nábojnica sa "pregúľala" cez okienko a padla k nohám a zásah bol cca 10-15 cm nižšie.
Vie niekto porovnať "intenzitu" týchto Fiocchi voči S&B resp. CCI 500, 550 ? Prípadne nejaké ďalšie informácie?
Ďakujem :wink:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Aky prach pouzivas?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Standardne pouzivam S&B zapalky, zopar stovak som raz zapozical a vratili sa fiocchi, nebadal som nejaky rozdiel, ale musim povedat, ze u mna sa naboje zmiesavaju v jednej bednicke :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Lovex S020
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Tipoval som. Mal som aj ini chalani a s Fioki to robilo kolisanie rychlosti. Mne sa podarilo ustalit vykon na oal pod 27mm pri 8g sb ogival strele fmj a prach tusim pod 4 grn. Radsej vecer pozrem do dennika. Ako ekono variant na nesutaznu strelbu by som to bral kludne.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pozrel som do dennika a mam tam 4,7grn S020. Rychlost okolo 1110fps pri 25 st. C.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Esteze tak. Uz som sa zlakol, ze co som robil s tymto prachom zle. 4grainy by ani zaver neobtiahlo asi na nicom.

Navazku som pri Lugri pouzival s S020 4,8grainu pri 124grs strele, bolo to trochu slabsie ako strelivo od AlsaPro.
elegant_agnesi

Príspevok od používateľa elegant_agnesi »

Síce prebíjam len krátko, ale Fiocchi už si nekúpim. V 45acp pri maximálnom tlaku (podľa quickload) ani neobtiahnu. Prach S020-2, zápalka large pistol, navážka 5,8 gn, OAL 30,8 mm. Strieľané z Glock 30
Pri CCI magnum spoľahlivo cykluje aj 5,2 gn pri OAL 32 mm.
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

No len porovnavas magnum a obycajnu zapalku - ten problem neobtahovania bude asi v tom oznaceni magnum plus ak som dobre pozrel tak pre 230gr strelu je 5,6gr minimalna navazka podla tabuliek co pre prcka glocka nemusi stacit.

moje skusenosti posledny rok pouzivam len tieto zapalky(stale ich kupim za dobru cenu) myslim ze som spotreoval uz 4 balenia a bez jedineho zlyhania.
eager_heyrovsky

Príspevok od používateľa eager_heyrovsky »

S Fiocchy na bezne buchanie ako chalani pisu sa da a su v dobrej cene sam som bral celu bednu 12 000 s S020. Len tiez zalezi od varky sam som sa stretol 3 roznymi vyhotoveniami a varky prachu taktiez vzdy ked kupujes dalsi matros sprav si testovacky. ja davam okolo 5gr prachu pri 124 grs Luger FMJ. viem tiez potvrdit ze
vedia kolisat rychlosti cez chrono ale nie je to nic hrozne vela faktorov sa na tom podiela. A kazde zelezo ovsem inak papa ze :D u jedneho 4,9 prachu super spokojny u druheho uz malo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"