Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Diky. Tyhle tabulky pouzivam pro Lapua Scenar 167 gr. Ale nevim, jestli muzu pouzit stejne hodnoty navazky pro strelu Nosler 168 gr.
Zarazilo me, ze ty tabulky uvadi pro Lapua Scenar 167 gr. max. navazku 44 gr. rychlost 801 m/s. Pro strelu Sierra 168 gr. HPBT jen 42,8 gr. rychlost 780 m/s.
Lapua Scenar 167 gr. mi chodi pekne pri 43,8 gr. Tuhle laboraci jsem dostal k pusce, kdyz jsem ji koupil. Jenze strely Lapua uz jsem vystrilel a chci prejit na strely Nosler 168 gr. HPBT. Cenove vychazi lepe. U .223 mi dokonce chodi daleko lepe, nez strely Lapua Scenar, tak doufam, ze u .308 budou chodit taky dobre.
Asi mi nezbude nic jineho, nez udelat kontrolni navazky s odtupem 0,2 gr. a testovat.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Caute chystam sa prebijat 308w. Vyuzitie je hlavne ako nahrada origo municie na polovne ucely. Chcel by som Vas poprosit o radu ake komponenty pouzit.
Momentalne strielam fabricke SAKO superhammerhead 11,7g presnost na 100m je na fabricke strelivo vcelku dobra ale zver mi odbieha pri strele na komoru tak chcem skusit nieco ine.

Rad by som splnil nasledujuce podmenky: presnot, ucinok, male poskodenie.

Nabojnice budu SAKO zbran R8 308w.

D.

PS Rozmyslal som napr nad hornady SST ... alebo nieco podobne.
PS2 Zmeral som hrubku nabojnice SAKO a vychadza mi bushing 0,333 je to OK ?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Lapua mega 185 grs.přesné do 300 m víc jsem nestřílel

Nebo Barnes TSX 180 grs
Případně TTSX
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Megu som tiez zvazoval mame k dizpozicii aj nejaku odporucenu navazku a zapalky ?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Zápalka winchester prach S060 já dávám 40,5 grs
délka na zásobník je to laborace ve spodním oknu.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

OK ake robis AOL ?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Prosím Vás chcem na 308 skusit prach Vihtavuori len neviem ktory by bol optimálny. Mam strelu Lapua Scenar L 168 grainovu.
Samozrejme na športovú strelbu.
Dik
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

N150
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Myslel som si.....dík
130 je na lahsie strely že?
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

To je moc rýchly prach. Skôr na 223rem a pod.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ja 168 gr. strely prebijim N-140.
Nosler Custom Competition 168 HPBT.
N-140 - 43,8 gr.
OAL 72,12 mm.
CCI BR-2.
Lapua zkracena na 51,10 mm.
827 m/s.
Spokojenost maximalni.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Zdravím. Chcel by som pekne poprosit o radu. Na Vianoce som si kupil hradlá od Caldwellu. Maju ich v akcii. Vybehol som s nimi nateseny na strelnicu ze odskusam. Na moje sklamanie meraju vsetko okrem 308 WIN. Vzal som ARku v 223 rem v pohode vsetko zmeralo. Devina pištol zmeralo. Kamos strelil z 9 luger zmeralo. Vratil som sa ku 308 W.....hradlá mlčia ako partizán pri vysluchu. Zobrazuju len ten obrazec ze su ready. Bolo to vo vnutri tak som zapol prisvietenie kt bolo pribalene. Ked meraju vsetko okrem 308 tak to nechapem. Skusal som to na 3,5 metra. Na 5 metrov nič.
No rozumiete tomu niekto? Viete poradit? Na laufe mam ustovku Roedale ale taku mam aj na AR. Dík za rady.
Este podotazka. Ak mate skusenosti s meraním ake odchylky tolerujete ze este je to presne? Radovo plus minus meter/sek....dva? Tri?
kelbly
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Registered for: 8 years 11 months

Príspevok od používateľa kelbly »

natři střely černou lihovkou
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Tieto hradla su najpresnejsie iba s prisvitom a sucasne eliminovat okolite svetlo. Idealne kryta strelnica, tma/sero, svetelny zdroj co najdalej od hradiel. Neonky su pre tento druh merania uplna pohroma. Na youtube najdes par videi kde si k tomuto hradlu urobili drevennu krabicu s malymi otvormi a prisvitom. Potom uz len presne strielat nad senzor a s malym treningom dosiahnes na limit hradla co cca 4-5 m/s ale vonku so slnkom to bude aj +- 10-15m/s
Zlata stredna cesta je vonku pod mrakom, len si odsleduj zmenu svet. podmienok inak budes mat statisticky skreslene a tym padom neporovnatelne vysledky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"