Presna strelba - prebijanie nabojov .308W

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

pri krimpe je podstatnejsia co najrovnakejsia dlzka nabojnic ako pouzita sila pri krimpovani , kazdy lis ma predsa doraz v krajnej polohe.. a ci do tej polohy dojdem silou 30 N alebo 35 N je uplne jedno
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

mám dojem, že tato ráže je určena na jiný vzdálenosti než 100 m.
Pán se určitě s navážkou moc netrefil.Tipuju na nevhodnej prach, pokud mu sedí rychlosti.Anebo mu střílení moc nejde,.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapy to bolo propagacne video, lebo je to jeden z tych stastlivcov, co ma na youtube svoj kanal a vyrobcovia ci predajcovia mu posielaju svoje produkty na "otestovanie" a musel za odmenu ukazat, ze to ma zmysel kupit.
U mna by sa to mozno i ujalo, lebo by som to skusil na semi auto .223, takze min lahky krimp potrebujem.
PS pri testovani apelovali na fakt, ze je rovnaka vytahova sila pri pouziti roznych nabojnic s roznymi hrubkami steny, lebo je pouzita rovnaka sila pri krimpovani.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Chalani, ako davkujete prach?

Ja vazim kazdu jednu davku na digitalnej vahe. Je to sice presny, ale zdlhavy proces ktory by som rad urychlil.

Viem o davkovackach ako reding BR-30, alebo automatickych vahach ako Hornady alebo RCBS.

Ktory sposob je najrychlejsi/najpresnejsi pre .308win?
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

davkovacku red br30 mam, s vihtavouri ide na presnost cca 0,5gr. takze s davkovackou dam na mechanicku vahu a dovazim. pocitovo mi to pripada rychlejsie ako robenie na digi davkovacke rcbs (mal som)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mam digitalnu smartreloader a po presnom nastaveni na dany objem a rychlost davkovania ti 46gr nadavkuje za cca 10-15s, pricom si zatial mozes uz nasypany naboj osadit strelou, nech to mas efektivnejsie.
Len musis mat dva stoly na jednom digitalnu vahu a na druhom lis, koli vybraciam
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

tema presna strelba - so smalloader asi taku pozadovanu presnost vazenia - merania nedosiahnes....
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Smartloader a ine automaticke davkovace maju presnost navazky +/- 1gr., co si myslim je u .308 uz dost.

* (pri .338 by to az take hrozne byt nemuselo)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

neviem o com tu tocite, ale presnost tam je 0.1gr, prakticke prevazovanie som zatial neskusal, ale pri poslednom kontrolnom merani som bol tak kde som chcel byt.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Sorry, mas pravdu, presnost 0,1gr a nie 1gr - trosku som to poplietol.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

no mozno na papier daju 0.1gr ale v skutocnosti. Rasto aby si chapal nic proti tebe ale pri digi davkovacoch sa vzdy robia porovnavacie testy kolko ten ktory davkovac "drzi" danu vahu. tvoja znacka nejaky standart asi dosahovat nebude, este raz nic proti...

co je na na fore robeny test tak rcbs podla navazok "drzalo" vahu cca 50 - 70 navazok. potom boli odchylky. to je ale problem vacsiny digi vah.

preto pre max presnost je lepsie pouzivat klasiku mechanicke vahy.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Viem ze s digitalnymi vahami je vopruz, treba ich kalibrovat, temperovat pred pouzitim ... ale za ten komfort to stoji.
Ked som robil tak zatial max 20 nabojov v rade, lebo som skusal navazky, takze ziadna velkovyroba.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Pouzivam mechaniku RCBS 1010 a navazku navazim do 30 sekund , aku ma ta vaha odychlku ma nezaujima, rovnako ma nezaujimaju ani odychlky rychlosti .. ale zaujima ma co to robi na papieri na velku vzdialenost vid. 500 metrov, seriova 308 w , raster je 2,5 cm
Obrázok
a ak by som chcel urychlit proces tak by som si kupil sypacku - ta vsak musi byt specificka na urcity vybraty prach .. a tiez s nou treba vediet pracovat, nie je to iba ze dam klucu hore a dole , clovek co s tym nevie robit sa rychlo oklame aj o 0,5 gr
veritas : suhlas
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tango , dufam ze aj ine veci davkujes konzistentne :lol:
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Dnes prisiel balicek od strycka Sama, par drobnosti este chyba ale inak komplet 8)
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"