7,65 Browning

elegant_lalande

7,65 Browning

Príspevok od používateľa elegant_lalande »

.x
Naposledy upravil/-a elegant_lalande v 21 Feb 2013, 20:04, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Tiež to mam takto urobene.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Teraz som prebíjal nejakých pár 7,65 Browning strelami od Mongela - jedným slovom katastrova... priemer striel kolísal tak že mi strela normálne voľne zapadla do nábojnice... No, tak som sa rozhodol liať svoje vlastné strely. Akurát, že je problém zohnať kokily na 7,65 Browning... :cry: Ako Vám to lieta s takto upravenými kokilami?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

No lieta to dobre ale len odfrezovať nestačilo lebo sa to odfrezovalo v strede dražky tak som musel drážky na mazanie prerobiť nevypadá to nejak super ale strieľať sa dá :D
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja by som este doporucil zavolat priamo Mongelovi a objednat si u neho osobne co potrebujete. Myslim, ze neni problem poziadat ho o prekalibrovanie 7,65 mm striel na potrebnu hodnotu. Mne tak vysiel v ustrety - bral som cca 700 ks.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Problém striel od toho výrobcu nie je len priemer ale aj váha skáče hore dole
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

erebos napísal: neni problem poziadat ho o prekalibrovanie 7,65 mm striel na potrebnu hodnotu.
Skalibrovať by som si to mohol aj sám, to nie je kumšt, ale táto séria striel mala presne opačný problém - strely prepadali už skalibrovanou nábojnicou až na prach, tzn., že cez kalibrátor by prechádzali tiež voľne.

Ešte, že mám špeciálne individuálne vyrobenú žehliacu matricu 7,65 Browning na spôsob factory crimp (normálne ju Lee nerobí), inak by som mohol každú 10-tu strelu tak maximálne roztaviť. :x Nakoniec som to poriešil vytesnením trochou voskovky na čmáranie a následným zakrimpovaním. Dúfam, že to bude lietať OK.
Naposledy upravil/-a floyd v 22 Nov 2012, 12:40, upravené celkom 2 krát.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To hej ale ja mam skusenost s akceptovatelnymi rozdielmy pre "buchanie" na strelnici. Neocakavam od toho tercovu presnost, to si kupim nieco ine. Rozhodne rozdiel v hmotnosti, ktory by znamenal prekrocenie tlakov som od Mongela nezaznamenal.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

floyd napísal:
inak by som mohol každú 10-tu strelu tak maximálne roztaviť. :x.
Presne to som s nimi spravil ,hodil ako dosť drahý odpad do olova :wink:

V manuáli mam pre 7.65br . 312 a ličko taky kalibrator nerobí len 311.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Urobit z kalibratora .311 kalibrator .312 je otazkou 10 minut, pokial mas sustruh. Treba upnut kalibrator do celusti, na tuzku namotat 400-vku smirgel, mierne tym pojazdit vo vnutri a nakoniec dokoncit 800-vkou. Radsej to treba par krat medzicasom prekontrolovat, aby si si v zapale prace trebars nevyrobil kalibrator .315 :lol:
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Je vhodne zacinat s prebijanim a ucit sa na tomto kalibri? Alebo lepsie ist do niecoho ako .45acp?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Podla mna nie, ad 1 je to taka gynekologicka robota, ad 2 slabsi vyber komponentov, ad 3 slabsia dostupnost nabojnic
Zacal by som s 9L alebo 45acp tie sa aspon daju normalne chytit do ruky :)
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Tak ja zase nemam velke labane. :D. Ja by som to ale prebijal skor rekreacne a nie za ucelom setrenia. Ide mi skor o to, ci to nie je chulostive s presnostou a tlakmi aby mi po prvych pokusoch nelietali prsty po strelnici namiesto striel. Este som neprebijal nic, mam zatial len lis v sklade uz nejaku dobu a vela zatial tovarenskych 7,65.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ako prvý náboj na prebíjanie to nieje práve to pravé orechové. 7,65-kovú navážku mne napríklad prachovač nedá. Musel som si spraviť odmerku z 6,35-kovej nábojnice. Lee robí trojmatricovú sadu, tak krimpujem rollkrimpom osadzovacou matricou. Prebíjam na jednooperáku. Nieje to až taký pôrod ako 6,35 Browninng ale dosť pracné prebíjanie. Ked už mám ozapalkované a rozkrčkované nábojnice ide to celkom od ruky. 300 kúskov som spravil za večer. Do čoho to chceš prebíjať? Robím Ares EPRX na 2grs Ba9 - z 50-ky to je ako malorážka ale obtiahlo aj Škorpíka v pohode. Pod S&B FMJ strelu som musel sypnuť 2,2grs, inak občas 50-ka robila stow pipe
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Primarne rekreacia s cz83 ale obcas aj 70ka. Skorpika neplanujem kupovat a ani ist do nejakych exotickych zbrani. Ja len viem, ze ma bude prebijanie bavit a aj to strielat svoje vyrobky. Takze moze sa stat lahko ze uz pri mensej zaciatocnickej nepresnosti sa dostanem ku kritickym tlakom alebo nie je to vhodne len kvoli pracnosti?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"