Long range prebíjanie - vybavenie

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Long range prebíjanie - vybavenie

Príspevok od používateľa Jean »

Ahojte,
nakolko som si objenal zbran v kal. 7mmRM chcel by som zacat prebijat tento a casom aj ine kalibre podla potreby v mojom okoli. Nakolko mam koplet vybavenie na prebijanie pistolovych razi 9mm, 357 a pod. tak nejake vybavenie uz doma mam ale je mi jasne ze na tom robit presne puskovoe naboje nebude zdaleka idealne.

Iste ste si vsimli ze nakupovat z USA a krajin kde sa plati dolarom uz nie je az take vyhodne ako povedzme pred rokom do zadu tak chcem poprosit omnoho skusenejsich v tejto problematike o navrh zakladneho vybavenia tzn vyrobcu a typu a tak isto o doporucenie odkial toto vybavenie nakupit co mozno najlacnejsie.

1. Lis momentalne mam Dillon XL650 a jeden malicky Lee Reloader Press takze budem potrebovat nejaky schopnejsi jednooperak:
Celkom sa mi paci tento :) RCBS summit vyzera tak trocha neznicitelne ale myslim ze nejaka overena klasika ako napr Redding The Boss alebo nieco podobne by malo stacit ?

2. Matrice Tu si musim nechat jednoznacne poradit nakolko sa moc neorientujem v tom ake matrice vlastne treba na presnu strelbu vidim ze LEE predava sety podobne tym pistolovym.
Vyberal by som asi Redding respektive RCBS(samozrejme podla doporuceni):
-Odzapalkovanie
-Kalibracia krcka
-Kalibracia tela
-Kalibracia celeho formatu (toto predpokladam ze asi netreba kedze uz mam telo a krcok)
-Osadzovacia matrica predpokladam ze asi s mikrometrom.
-Bushing netusim ktore...
.... strelivo chcem prebijat aj na lov tak pokial je potrebne ho krimpovat alebo nieco podobne tak aj to.

3. Case trimmer Tu skuste odporucit nieco kvalitne ale nie extremne drahe ...

4. Odhrotovac + frezka na lozko zapalky Videl som viacere prevedenia ale neviem ktore je OK.

5. Kefky Predpokladam ze to je asi jedno ktoru...

Váhy mám mechaniku aj lacný digital, pračky mám tiež, mazanie tiež. Este aby som nezabudol nejaky ten powder trickler na precizne davkovanie prachu.

VDAKA ZA RADY.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa veritas »

lis: Redding Big Boss II prip. RCBS Rock Chucker. Iny by som na velkost prebijaneho naboja nebral. Ked chces top tak Forster CO-AX

matrice: Redding Neck Size Bushing. Ked nechces rezat krcok tak staci RCBS Copetition

orezavacka: staci obyc RCBS, ked chces top tak Wilson

davkovacka prachu: staci obyc, aj tak budes dovazovat na vahe, ked si pedant ako ja tak Redding BR-30

podlozka na mazanie: staci kus nejakej peny a mazadlo RCBS

odgrotovac: RCBS

uprava zapalkoveho lozka: RCBS

kefky hocijake

este sa to da riesit matricami napr Wilson a lisom napr Sinclair, ale to uz je troska extrem, nepredpokladam ze budes mat zbran, ktora by to ocenila
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Vie mi niekto poradit odial to vybavenie nakupit ?

Pozeral som este trocha blizsie na matrice a mam niekolko otazok:

Redding ma set troch matric Competition Bushing Neck Die Set

Matrica na kalibraciu krcka je s mikrometrickym nastavenim oproti tomu RCBS nema tento mikrometer v sete je o jednu matricu menej. Otazka na skusenejsich ake hlavne vyhody prinasa sada od Reddingu?

Nie je potrebne dokupit k tymto matriciam este nejaku expander matricu ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"