Komponenty z USA

friendly_hertz

Komponenty z USA

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Máte niekto skúsenosti, ako je to s posielaním komponentov z USA fyzickými osobami? Jedná sa mi konkrétne o strely. Vďaka
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Neni co riesit, nic ti neposlu, a keby i ano nebol by si to postovne ochotny zaplatit.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Exportna licencia podliehacuja US Gun Law stoji tusim 300USD, je vybavenie (nie kazdy obchodnik je ochotny toto robit) trva cca 2-3 mesiace. Potom potrebujes samozrejeme od SK policie ZSL. Tu to vsak nekonci, pri nakupe zo zahranicia musis uviest hranicny prechod, co pri dovoze z USA sa neda :lol: , niekde na tom trvaju viac niekde menej. V principe ale aj tuto byrokraticku prekazku sa da legalne sprocesovat. Dalej budes potrebovat prepravcu ktory ma potrebne povolenia na prepravu Dengerous Goods, toto su vsak velmi nakladne prepravy, 3-4 krat drahsie ako normalny balik, naboje niesu lahke, tak aby si nebol prekvapeny za par krabiciek, povedzme 10kg, ti kludne nauctuju 500-700€ letecky !!! Z toho samozrejme na colnici CLO a DPH, tu sa zapocitava obstaravacia cena+cena za dopravu. No posledna vec, su naboje CIPovane? Ake nie, budes musiet s nimi do statnej skusobne a az ich vysledok ti povie ci ich vlastne mozes pouzivat alebo len zberatelstvo :roll: Najednoduchsie je oslovit nejakego dovozcu ci by bol ochotny, ale vecsinou ti ukazu chrbat. Ale ak nemas hlboko do kapsy, tak to do 6 mesiacov dovezies, len si prever skusobnu. Daj vediet ako si dopadol :wink:
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Dík, ale bavíme sa aj o neexplozívnych komponentoch, alebo o hotových nábojoch?
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Jedná sa mi o to, že mám známeho v USA, ktorý by mi mohol občas v nejakom malom množstve posielať čisto projektily loveckých kalibrov obyčajne poštou z USA. Preto sa chcem opýtať, či jemu alebo ja mne za to, nič nehrozí. Skrátka či je to legálne, alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Ak ti len tak zabali a posle len strely, on moze mat mat problem ked mu na to pridu, ty ho budes mat urcite a poriadny, skener ti na hranici EU/non EU odhali obsah zasielky a budes musiet zdokladovat povolenie PZ z dovozom. Nechaj to tak, radsej sa porad tu na fore kde zohnat strely ake potrebujes.
friendly_hertz

Príspevok od používateľa friendly_hertz »

Ok, Steyr, vďaka za info. Pochopil som :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"