Kalibracia striel na 357 mag.

inspiring_yonath

Kalibracia striel na 357 mag.

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

Zdravim, vie mi niekto poradit chcel by som vediet ci je mozne nakalibrovat strely odlievane na 38sp/357mag na
kalibracnej matrici 356, ktoru pouzivam na kalibraciu striel na 9luger alebo je uplne nutne kalibrovat na matrici 357
a v pripade prebitia tychto striel ci by prekazal ten trocha mensi priemer strely. Dakujem za rady.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

C je spravne.

Kalibruj na .358
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Strely odlievam .358-kalibrujem na .357-v manuály od puš. prachu mam údaje len pre strelu .357.
Pozri do manuálu od prachu . Prebíjam 357mag.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Nejčastěji se olověné střely kalibrují na 0,358“, ale některá literatura a např. i firma Ranch Dog Outdoors, kterou zmiňuje floyd ve vlákně o přebíjení 357 magnum, doporučuje kalibrovat střely s mikrodrážkami na 0,359“.
Na 0,357" jsou kalibrovány plášťované střely.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Tabuľky čo mam od prachu acc. majú pre 357magnum pre všetky druhy strel rozmer len .357.
Keď ma v tabuľke údaje pre rozmer .358 v olove tak je to v poriadku bude prebíjať podľa nich ,ja také nemám.
Pre mňa kto čo napíše niekde je nepodstatne ,dôležite je to čo som dostal k danemu prachu.

Kliešte čo mam od lee majú v mikrodražkovom prevedení max priemer po odliati .358 na .359 ich neskalibrujem.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Kalibrovať Pb bez gaschecku do .357mag na .356 je zlé. Počítam že aj pri kalibrácii na .357 bude pri niektorých zliatinách problém a bude sa mazať. Kalibruj .358 ak ti kliešte vydajú. Príklad na obrázku LEE 310gr .430, zliatina hardball, po odliatí 431, kalibrácia 430, vývrt .430. 1300fps na hradlách. Podľa QL tlak 16000psi, skúška či to pôjde bez GC. Nepôjde, podfúklo ho v drážkach. A .357mag nebude nikto laborovať na tak nízkom tlaku.

Obrázok
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Hornady plášť.jpg
Hornady plášť.jpg (53.73 KiB) 2119 zobrazení
Bum: Samozřejmě je to jen a jen Tvoje věc, na jaký průměr kalibruješ svoje střely, jen si myslím, že to neděláš dobře. Střela menšího průměru umožňuje snadnější průnik horkých plynů mezi její vodicí část a hlaveň, tím dochází k snadnějšímu natavování vodicí části, což má za následek snadnější stržení střely ve vývrtu.
Původně se mi tomu nechtělo věřit, ale máš pravdu, v tabulkách Accurate ta hloupost skutečně je, u jedné ráže uvádějí jen jeden průměr střely, nezávisle na tom, zda je plášťovaná nebo olověná.
Přikládám 2 obrázky z dat střel Hornady pro 357 magnum, kde je pro plášťovanou uveden průměr 0,357“ a pro olověnou 0,358“.
Dál přikládám tabulku Nominální průměry střel, která pochází z knihy P. Leitnera „Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých zbraní“. I v této tabulce je uveden průměr plášťované střely 0,357“ a olověné 0,358“.
A do třetice přidávám obrázek krabičky střel Ares EPRX, kde je rovněž uvedena kalibrace 0,358“.

Tímto si nejsem moc jistý, ale mám za to, že jsem někde četl, že střely s mikrodrážkami se nekalibrují vůbec, ale mohu se mýlit, nepoužívám je.
Prílohy
358 FP.jpg
Přebíjení střeliva.jpg
Hornady olovo.jpg
Hornady olovo.jpg (48.46 KiB) 2119 zobrazení
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa shot »

Warrior 21:
Odpoveď si v podstate dostal. Takže trocha inak... Nepíšeš účel streľby. Nepíšeš nič o odlievacích kliešťach či kvalite striel, ktoré máš. Dobre by bolo vedieť aj ich približnú tvrdosť a kam až chceš ísť s tlakmi. Nepíšeš, aký reálne (nie nominálne) je kaliber hlavne a jednotlivých hrdiel komôr.
Jednoduchá odpoveď: Tie .356´´ ti dočasne budú na pár metrov v pohode fungovať. Treba počítať s ich mazaním v hlavni (ako už je vyššie spomenuté). Na väčšiu vzdialenosť nebudú, pretože sa v hlavni dostatočne nezastabilizujú. A ešte raz: budú mazať!
Ale, kým kúpiš vhodnú kalibračnú matricu, môžeš pokojne tie strely používať neskalibrované. Ak nie sú príliš tvrdé a nechceš strelivo tlakovať blízko maxima. A ak nie sú odliate v nekvalitných kliešťach a teda nesúosé. Treba ich prebrať, krivé odložiť a neskôr pretlačiť cez matricu.
Kalibrácia, resp. "vhodná" matrica: Tí, ktorým ide o maximálnu presnosť, nekalibrujú podľa hlavne, ale podľa hrdla valca (skôr, ako sa niekto opýta: Googel! Sú o tom tony info). Takže to pokojne môže byť .359-.360. Samozrejme musí byť každé jedno aspoň identické, ideálne o.0005-.001 širšie ako je hlaveň - ak nie je, treba ho otvoriť.
Takže začínajú pretlačením hlavne a komôr.
Kto sa s tým nemá chuť alebo potrebu babrať, kúpi.358 matricu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"