strúženie krčkov

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Páni, mám podobný problém. Soudruzi z Juesej pre plnokrvné laborácie 400Corbon odporúčajú upraviť 308-čkovú nábojnicu. Neni problem, urezal som aj sformatovalo ale stena je hrubá. Potreboval by som upraviť krček ale ideálne zvnútra. Proste nenarvem tam strelu. Pri násilnom rozhrdlení mi zase zdeformuje krčok :(
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Osústružiť zvonku pred formátovaním krčku?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

O kolko potrebujes zvescit ? Rxpander by ti nepomohol?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

SteyerH5: Expander nepomôže lebo má veľa materiálu na krčku, po roztiahnutí nedostane do komory.

Bujny: ja som 7.62x25tt z .223rem nakoniec poriešil nákupom staviteľného ručného výstružníka u ťamana a trojhranným pilníkom.

http://www.ebay.co.uk/itm/HSS-Square-En ... SwbsBXlJWR

musíš si ho ale niekde v nástrojárni nechať upraviť na rozmer, aby si mal potrebný priemer gule hneď na začiatku nástroja bo ho hlboko nedostaneš, dá sa z neho ubrať aj na čele jak je staviteľná matica. Vhodne nabrúseným trojhranným pilníkom (do jemného kónusu) na jeden vrz odoberieš zvnútra matroš a potom prebehneš výstružníkom. Osvedčila sa mi akumulátorovka na 500rpm bo vyššie otáčky mažú mosadz a mazať parafínom. Tiež treba kúpiť od lee držiak hilzní na .308win do vŕtačky. Strúženie zvonku som skúšal a nakoniec zavrhol, je dobré pre hilzne s dlhším krčkom a ostrým prechodom do ramien. Navyše potrebuješ matricu s expanderom.

edit: pilník nejaký starý ajax z 19ky nástrojovky, nové sú nejaký povrchovo cementovaný hovnokov a po odbrúsení povrchu ho môžeš rovno zahodiť.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Na strúženie kŕčkov som si kúpil Lock-N-Load Neck Turn Tool od Hrnady. Po vložení Shell Holder č.1, na moje veľké prekvapenie neprejde prítlačný trn cez otvor v Shell Holder-i , tým pádom nepritlačí a neupevní ani nábojnicu. Následna odpoveď od HORNADY : použite držiak s väčším otvorom. Su niekde k dostaniu, alebo kto vyrába držiaky s väčsím otvorom, čap má priemer 7,3mm.
Alebo bude DODO - dorob doma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"