prebijanie brokovych nabojov - komponenty

ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

prebijanie brokovych nabojov - komponenty

Príspevok od používateľa ketchup »

Caute, ak sa tu najde niekto kto prebija brokove naboje mozte sa podelit o zdroje brokov a podobnych veci? som hanebne zlyhal pri hladani googlom zdroja brokov a kosikov...
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Skus GDU-Kosice. Nieco tam ma. Potom uz iba u bratov Cechov.
Ale ak ti mozem osobne poradit vykasli sa na to. Je to nerentabilne!
Dnes uz kupis aky chces naboj od brokovej naplne, az po jednotnu strelu, ktory ta vyjde lacnejsie, ako jeho vyroba z komponentov doma.
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

Prebíjať brok.náboje jednotnou strelou sa určite oplatí, nebavme sa o prebíjaný brokmi, to sa naozaj neoplatí snáď až od hrubších brokov. Príklad ceny prebitého slugu: ozápalkovaná nábojnica-ares (plast) - 0,05E, slug+stabilizátor cca 0,2E, prach Lovex S035 - 0,08E, spolu náboj za 33 centov, a stačí k tomu hocijaká stará zakružovačka "za flašku"!
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

S tym vypoctom ceny komponentov na slugy si sa trosku kopol: Ozapalkovana brokova nabojnica nestoji 5 centov - ak take vies zohnat daj mi vediet (brokova zapalka samostatna sa pohybuje niekde od 3-4 centov viac!) , obycajny slug s kosickom sa da zohnat za cca 20 centov ako pises. K tomu este prach a mozno casom zistis, ze pri pocte vystrelenych slugov sa ti to vobec nevyplati. Zo slugmi ta na strelnicu pusti iba samovrah a v hore nie je tolko diviakov, aby sa to oplatilo vyrabat doma. :wink:
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

Nábojnice som kupoval priamo v predajni Aresu v n.strede aj spolu so slugmi, necelých 100ks za 4E, viac vtedy nemali(čo bola naozaj škoda), možno som bol len x-tý zákazník, inač nábojnice tak na 1(2) prebitie - plast sa po výstrele už nedá pekne zakružiť. ale za tú cenu nevadí
doteraz som vystrelil nejakých 50-60 nábojov, ušetrených par €, ale o to mi primárne pri prebíjaný nejde.
p.s. a áno plnil som aj broky(4,5-vzduchovkové!), kde jeden náboj stojí ako dva kupované, ale ten pocit 8), samozrejme odskúšaný aj náboj z č.p. - aj s tím čistením to stojí zato
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

bagoo napísal:Nábojnice som kupoval priamo v predajni Aresu v n.strede aj spolu so slugmi, necelých 100ks za 4E, viac vtedy nemali(čo bola naozaj škoda), možno som bol len x-tý zákazník, inač nábojnice tak na 1(2) prebitie - plast sa po výstrele už nedá pekne zakružiť. ale za tú cenu nevadí
doteraz som vystrelil nejakých 50-60 nábojov, ušetrených par €, ale o to mi primárne pri prebíjaný nejde.
p.s. a áno plnil som aj broky(4,5-vzduchovkové!), kde jeden náboj stojí ako dva kupované, ale ten pocit 8), samozrejme odskúšaný aj náboj z č.p. - aj s tím čistením to stojí zato
to ma mongel ako utajeny vojensky material ze to vobec nema v ponuke na stranke?
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

aj keď to všetci popierajú na nete NIEJE všetko, treba tam prísť alebo volať

edit: tak predsa len je to na ich stránkach : http://www.ares-gun.sk/zoznam-striel-ares.html
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

osobna navsteva na zistenie aky maju sortiment mozno prichadza do uvahy ked to nie je 140 kilometrov daleko :) staci uz ze niekto vymyslel ze aj na neskodne kusky olova treba osobny odber (hlavne ked z ciech kludne strely zaslu)
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

bagoo napísal: doteraz som vystrelil nejakých 50-60 nábojov, ušetrených par €, ale o to mi primárne pri prebíjaný nejde.
p.s. a áno plnil som aj broky(4,5-vzduchovkové!), kde jeden náboj stojí ako dva kupované, ale ten pocit 8), samozrejme odskúšaný aj náboj z č.p. - aj s tím čistením to stojí zato
Tak to si mal hned napisat ze to beries ako zabavku a nie ucel! :lol:
Tak v tom pripade ano! Ladovat naboje, na stole pivecko a zapnuta telka v ktorej aj tak nic nie je! :lol:
Inac pozor na pokusy pri ladovani cohokolvek co ta napadne do nabojnice! :cry: Celkom zaujimave su videjka na youtube, kde ludia strielaju z brokovnice vsetko mozne aj nemozne!-je to urcite bezpecnejsie, ako to skusat osobne.
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa bagoo »

Tak žiadny súdny človek s IQ väčším ako húpací koník, ma dosť rád seba,svoje ruky a oči(asi aj pušku) aby nestrieľal napr. klince z brokovnice
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Bodaj by si mal pravdu! Ale ver mi ze poznam vela takych blaznov co do nabojnic by natlacili aj hovno-len aby vedeli ako sa sprava pri strelbe! :roll:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

.. ako alternativa k brokom/slugu ma najvaic pobavili centove mince a prazdna sifonka :-)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ZAlex napísal:... Zo slugmi ta na strelnicu pusti iba samovrah ...
aj vysvetlis?
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Odpoviem otazkou: Strielal si uz niekedy slugmi napriklad na poppra? Co viem tak spravcovia strelnic to nedovolia a celkovo uplatnenie takehoto naboja na strelbu na strelnici sa mi zda ako neopodstatnene.

Inac poznam polovnika, ktory z recesie (neumyselne z nevedomosti?) dal do nabojov nasekany zamocnicky pilnik! po vystrele to bola asi prva moderna brokova kozlica s drazkovanou brokovou hlavnou! :lol: -videl som tu zbran osobne. :twisted:
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

No kolega vyrabal slugy tak ze rozobral najlacnejsi trapovy naboj a vlozil tam jednotnu strelu. Ak si ju vies odliat doma tak ta jeden slug stoji cenu najlacnejsieho brokoveho naboja. Na youtube je kopec videi ako nato.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"