Lee classic loader a Lee hand press

ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Lee classic loader a Lee hand press

Príspevok od používateľa ivo_PN »

Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

chces to na puskove alebo pistolove prebijanie?
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

tak skor do revolvera 38 spl. 4inch hlaven.
Mozno po ekonomickej stranke by sa oplatilo aj gulovnicove si prebijat 7x64. Ale toho by som sa asi bal...
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

na tom videu robi naboj cca 2 minuty. po 10 by som mal dost.....tie odmerky su nepresne a vazit kazdu jednu navayku na vahe si tiez neviem predstavit
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

robi to dlho, lebo premiena matice. Teda myslim na tom hand loaderi.
Keby si najprv vsetky odzapalkuje, potom nazaplakuje, potom nasype prach .... a tak jedno po druhom mozno by to trvalo tolko co na jednooperacnom lise. ci nie?

Ten classic loader je o volaco rychlejsi.
http://www.youtube.com/watch?v=UeEl9wZy ... re=related

len neviem ako je to s krimpovanim. Cim silnejsie udres tym viac sa zakrimpuje alebo jako? Myslim ze aj to davkovanie prachu by sa malo doriesit nejakym davkovacom a nie na odmerky...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

handpres sú vyhodené peniaze, je z hovnokovu a časom sa ohne, navyše to musí byť šílená kamasutra takto sa j*bať s prebíjaním.
classic je fajn ako WTSHTF mobilný nástroj, inak nevidím zmysel keď za oceľového turreta dáš iba o stovku viac.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ani by som nad tym neuvazoval!
Na niektorych veciach (vsetkych) sa neoplati setrit, na co pride clovek casom :?
Ako pisal R WTSHTF only.
ivo_PN
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa ivo_PN »

ja som to aj tak myslel ze len ako poistku na WTHSTF... inak kupujem prebijane od aresu za nejakych par patakov... na postrielanie do papiera to staci...
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

No podla poslednych prispevkov tušim v teme" hromadny nakup streliva" to už na nejake pataky :) moc nevyzera :(
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

jo nevyzera, Ares vyrazne zdrazel. a preto som sa pytal ci pistolove alebo puskove, lebo je to strasny opruz, podla mna, na tom prebijat. minimalne by som uvazoval o jednooperaku (aj to je vopruzň ale ason nevyrobim za hodinu 20 nabojov ako na tomto.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Ja ten classic loader mam, kupil som ho viacmenej zo zvedavosti. Prebil som na tom prvich 100 nabojov a trvalo to necele 2hodiny. Na prach som pouzil tu odmerku ktora tam bola, prach No.9, strela 158gr. celoplast. Pre mna to ako uvod do prebijania staci. Jasne je to taka mravcia robota ale ja akosi nemam v byte miesto na lis a dalsie veci.
Prebijance buchaju dobre a na rekreacnu strelbu su vpohode. Jeden .357Mag ma takto stoji asi 12 centov
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Classic loader je dobra vec pre nudzove situacie, ak mate malo miesta atd atd. Myslim ze jeho kladom a zaporom sa venuje dost stranok. Merat rychlost "spracovania" naboja je sice fajn, ale ci to spoteny chlapik na youtube urobi za dve minuty alebo za jeden a pol nie je uplne smerodatne. Ja som si ho kupil, lebo sa prebijaniu nemam potrebu venovat "naplno" ale bolo mi luto tych par stoviek nabojnic a chcel som sa trochu pohrat pocas dlhych zimnych vecerov. A teraz k rychlosti, meranej na 60 ks .308-iem sposobom "podla navodu":

- odzápalkovanie: 8 minut
- formatovanie krckov a zapalkovanie: 31 min.
- davkovanie prachu: 40 min.
- osadzanie striel: 20 min.

Kazdy ukon som robil oddelene, teda nie celkom podla navodu. Ked to takto spocitam, vychadza to na 1,65 minuty / kus. Vela z tej rychlosti je v tom, ako mate rozmiestnene veci na pracovnom stole, krabicky, kolkokrat sa buchnete po prste kladivom, kolkokrat vam padnu veci na zem, kolkokrat buchnete kladivom po nabojnici, ako "pocuvate" svoj nastroj, aku mate dlhu nabojnicu - 30-06 pri rovnakom pocte aj postupe by trvala dlhsie a 9mm zase kratsie. Prach: ako ho budem sypat len cez prilozeny davkovac, trva to horeuvedeny cas (do 50-ks krabicky a cez 3 lieviky). Ak ale budem kazdu davku prevazovat, takto bude uplne o inom case. Ak si kupim lepsie lieviky (hladsie zvnutra) bude to zase o 1-3 sekundy na kuse rychlejsie. A tak podobne.
Vobec v tomto case nemam zahrnute cistenie nabojnic, zatraviek, zapalkovych lozok, premeriavanie dlzok nabojnic.....hora casu. Meranie OAL, pripadne opravne udery na zrovnanie dlzok, triedenie atd. A dalsia vec: mozem to robit len ked som dom sam alebo cez den (nie pocas mojich oblubenych dlhych vecerov). A to som vdacny za hluchu susedu.

Takze nehovorim ze je to najsam super vec na svete, zdaleka nie, ale funguje to. Jedna .308 s Hornady strelou ma stoji menej nez 40 centov. Ak by som mal ale uplatnit princip time is money, tak to nerobim vobec

:lol:
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Opravujem predch. prispevok:

25 minut trvalo davkovanie prachu, teda spolu 84 minut / 60 nabojov (to je 84 sekund alebo 1,4 minuty / naboj).

A aktualna sada vychadza dokonca (bez nabojnic) 32 centov / kus (rozpocet je s inou strelou a inou zapalkou stale 50 centov / kus).
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja len doplnim:
Tato "hracka" rozhodne neni urcena na "klasicke" prebijanie ako lacnejsia alternativa k lisu. Povodne je to urcene pre lovcov ktori sa dlhodobo zdrziavali v terene a mali zo sebou tak 100 ks. nabojov. Poveceroch si odliali "gule" z olova a narobili si naboje. Nomu zodpoveda aj davkovanie prachu a presnost osadenia strely a krimpovanie.Teraz to sice Lee ponuka ako "nudzovy reload sistem" ale je to hlupost - skor je to hracka pre velkych chlapcov.
V podstate takto vyzerali prve prebijacie sety ked lovci prechadzali z perkusnych zbrani na zbrane strielajuce jednotny naboj. Teraz to tak nebereme ale vtedy sa pocital kazdy cent, cize si dokupil len zapalku a prach. Nabojnicu mal a strelu si vyrobil. Toto zariadenie malo o.i. podporit predaj zbrani na jednotny naboj pre lovcov ktori sa neradi vzdavali perkusnych a kresadlovych zbrani. Bavime sa o obdobi okolo roku 1900.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Po tom Lee classic loader poskulujem uz dlhsi cas. Neviem ale najst sadu pre 9mm browning kratky. Pozeral som aj na ich domovsku stranku, ani tam to nemaju. Alebo sa da pouzit sada pre 9mm luger ? Prach by som vazil na dig. vahe, ale co to zalisovanie strely ? Bolo by to o.k. ? Nepotrebujem prebijat tisicky nabojov, mesacne mi staci tak 50 ks na treningovu strelbu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"