7,62x39 nakup na prebijanie...

Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

7,62x39 nakup na prebijanie...

Príspevok od používateľa Wolverine »

Zdravim Vas,na nete som nasiel v oblasti Moravy predajcu,ktory ponuka na prebijanie raze 7,62x39 nabojnice,zapalky a strely...ceny nabojnic /ocelove+lakovane/ su za kus 1,20Korun ceskych t.j. 0,04centov...zapalky SB 5,3LR kus o,60Kc.tj. 0,02centov...strela SB7,62x39 FMJ 2097 kus 3,30Kc.t.j.0,12centov...dohromady to vychadza bez casu a investicie na kus 5,10Kc...t.j.0,19centov...nezaratal som este pusny prach...nakolko neviem aky druh ci typ prachu treba na to...finske,nase ci americke alebo ceske...mna teraz zaujima puskove strelivo...
viem,ze naboje sa kupuju od 0,20-0,25centov a vyssie...lacnejsie casom nebudu...ked chcem na niecom"usetrit"treba zbierat vystrelene nabojnice na strelniciach...mozno niekto da tip na zaujimave ceny striel,aj tam sa da trosku skresat cena...mne nejde o setrenie a usetrit...chcem jednoducho strielat svoje nontoxy a kolko treba tolko si chcem prebit a nie furt sa poklonkovat predajcom a prosikat...dalsia vec je,som zaciatocnik v prebijani a uz mam vyhliadnute co to asi bude...zatial hlas padol pre Dillon XL650...
otazocka prosim,je to dobry napad kupovat co som spomenul vyssie???nie je to velmi drahe???neprehanam to???nebude ma zaujimat nazor kolko toho mesacne vystrelim a kolko chcem do toho vrazit...bude to moje hobby a basta,mjasto seksu s partnerkou...
neskor mam v plane prebijat aj 9mm..."poplasnak"toho mam plne zuby,to je nic oproti 58micky...ale budu sa aj tie prebijat...casom...dakujem priatelia...Palo
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ono to nebude az take jednoduche. Ocelove nabojnice nie su boxovane, ale berdan. Berdan zapalky som ani nevidel predavat (ale verim, ze sa predavaju nejake.

O prebijani berdanu tu uz oblo zopar diskusii.

Co sa tyka prachu, tak tam napr. Lovex ide 18-23gr.! To prida k cene dalsich zopar centov. Takze este to bude trochu (dlho) trvat, kym sa to oplati (financne) prebijat. Samozrejme - nie ocelove/berdan nabojnice.

Asi by som sa nepiplal s pripravou jedneho naboja tak dlho, obzvlast pri Sa vz. 58, kde strielanie ma trochu inu povahu ako s puskou na .300WM.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Najlepšie urobíš keď zájdeš k niekomu čo prebíja puškové náboje. Ten Dillon XL650 pracuje naraz na viac nábojniciach to nie sú malé lugre . Myslím to v dobrom nepotrébuješ dostať pruh.

Čo sa týka nontoxov budeš musieť poriadne ubrať.
Čo sa týka ceny ak na to máš niet čo riešiť.
Kovové nábojnice ani zadarmo nezbieram.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Kovove myslel bum urcite ocelove. 8)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Znamy prebija z pozbieranych a suchou cestou vycistenych nabojnic zo strelnice.
Pouziva vlastne odliate strely a zatial je spokojny!
Takze je to mozne i po ekonomickej stranke, ale stoji to vela prace.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

berdan kopa prace, napríklad https://www.youtube.com/watch?v=qgoiE_krxC8
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Stary znamy system, ale on ma na to spravenu ihlu ;-)
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

uauu...tak vazeni,najprv dakujem za reakciu...stale si myslim,ze je to boxer...berdan jasne ze nie...v ziadnom pripade...este si to overim u predajcu a dam vediet...kurnik sopa,tak som sa tesil...je mi jasne ze netreba ist na vsetko hrrr...skor pomaly dalej zajdes...dakujem hosi vsetkym...a dam vediet ako som pochodil,ak vas to bude zaujimat...
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pavol :

Tak ako ti pisali vyssie. Lis co si si vybral je primarne urceny na pistolove naboje. nehovorim, ze nezvladne puskove, ale doporucujem bud vyssiu radu, alebo ist do klasickeho jednooperacneho oceloveho "O" lisu. Podla toho co pises tak s jednooperakom hravo zvladnes tebou udavane mnozstvo Pri ocelovej klasike "O" je v podstate jedno od koho to kupis LEE, Dillon, Lyman, Hornady, RCBS... Je to jednoduche a nema sa ti tam co pokazit. Pockaj si na akciu a kup si to co ta vyjde cenovo najvyhodnejsie...
O ocelovych nabojniciach ani neuvazuj nakolko je to sice mozne, ale tie problemy za tych par usetrenych € nestoja...
Ja osobne poouzivam iba Vihtavuorri, alebo Hodgdon. Je to sice drahsie, ale nesvini mi to zbran a kazda pixsla sa chova rovnako ne ako poniektore lacnejsie kde je kazde balenie unikatom s unikatnymi a jedinecnymi vlastnostami....
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..na Morave robi(la) v tejto razi ocelove nbc s lozkom na Boxer zapalku firma Kopp. Ako uz stoji vyssie prebijat ocelove nbc vo viacoperacnom lise prinasa viac problemov nez vyhod, chod do jednooperaku pripadne ak by si chcel trosku zrychlit tak nejaky lis turreroveho typu (robia ich napriklad Lee, Lyman ..). K formatovacej matrici si budes muset asi dokupit na vypichovaciu ihlu "hrusku" s prislusnym priemerom nakolko byva bezne ze matrice kupis s "hruskou" (to co ti formatuje krcok zvnutra) s priemerom na raz .308" (vs .311") - to si over nech nenakupujes na 2x.
Osobna poznamka: ja zatial v prebijani 7,62x39 zmysel nevidim ani po ekonomickej (pracnost) a ani po kvalitativnej stranke. Zmysel by to malo iba ak by si sa snazil zostavit si nejaky speci naboj, ale ak to ma byt 8g FMJ do 58my tak si myslim ze Ta to nikam neposunie..
.. inak ak sa este len chystas zacat prebijat, odporucam Ti zacat na nejakej pistolovej razi, nakolko je to jednoduchsie a aj pruserovovzdornejsie :wink:
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Pridavam sa k nazoru theplakyho. Prebijanie tohto nabojana na ucel "sypania" z 58 cky je podla mna neekonomicke a nikam to nevedie. Poznam zopar polovnikov co si to prebijaju do SKS a CZ 527 , ale to su lovecke specialy , takze osobne by som touto cestou nesiel.
Len pre zaujimavost, poznam aj ludi, co skusali vyrabat naboj zo slepaku (vojenske zasoby) tak, ze vysypali prach , nabojnicu "stiahli" na sustruhu na pozadovanu dlzku a osadili tam poloplastovu strelu . Takze zasa to bol specialny naboj a na sypanie zo samopalu by som to urcie takto neriesil (aj ked ekonomicky to vychadza uz zaujimavejsie)! :|
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

hmmm...hmmm...tak si mozem hmmmkat,alebo gule skrabkat...dakujem za vase prispevky a nazory...verim tomu co je napisane od vas...suhlasim s tym,co som presiel vdaka marodke vsetky fora ohladom prebijania...nie som polovnik a ani nebudem,tato parketa prebijania co sa tyka raze patri,tym,ktori chcu mat extra patrony na polovacky alebo extra terc. strelby...kedze mam dve kosy,tak sa pomaly rozhodujem,ze si dam tu druhu prerobit na 9mm kaliber v Kostolanoch...az po kriminal. expertize so suhlasom KRPZ so suhlasom na zmenu kalibra...mam to dojednane s nimi,este si pockam ako sa vyvinie situacia u mna atd...

to:theplaky...presne si trafil na tu Kopp firmu,co si spominal...ja to tak vidim,ze pomer spravnosti k tomuto prebijaniu je 1 : 5...jeden suhlasi a 5ti nedporucuju...takze asi fakt to nema cenu robit to...mne by to islo o zabavu,mozna bych aj zaexperimentoval s navazkou prachu...ved nahradnu hlaven budem mat ked tu druhu kosu rozoberu... :roll: fujtabl...

a este som si len tak vsimol,ze na puskove strelivo je doporuceny model: RCBS RELOADER SPECIAL-5 PRESS
za 220eurobrmbolcov,masivna konstrukcia v tvare "O"...na ebay a amazon maju o tetinu lacnejsie...len to clo a nejaka prirazka...u colnikov bych to asi dokazal vybavit,ale nemam istotu...ja len tak som si zasnival s tym prebijacom...ved uvidime...adrenalin v hormonovej podobe sa mi uz ukludnil...majte sa...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Pozri si aj Lee Classic Turret Press podľa návodu zvládne aj 50bmg automaticke otáčanie sa da vypnúť keď treba. Pracuje len na jednom náboji . Pripadne iný turret.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Otacanie sa da vypnut na kazdom progresivnom lise. Staci vymontovat spravnu suciastku :D
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Lee Classic Turret Press bol moj prvy lis a ak by som si mal kupovat prvy lis znova kupim si ho opat. Cenovo pristupny, kvalitou pre zaciatocnika urcite OK, vdaka turret systemu relativne rychly (je to v podstate jednooperak s otocnou hlavou v ktorej su osadene 4matrice). Ako pise Bum, ak by sa Ti pozdaval urcite zober verziu Classic (ma ram zo zeleza, ten "druhy" typ ho ma hlinikovy). Classic ma hlavy na 4 matrice, ten druhy len na tri..Nevyhody: trochu vacsie vole (Lee) a material vymennych hlav (hlinik = nebude to na vecnost..ale nez to zoderies tak sa nadries). Hlavna vyhoda je ze mas vsetky operacie pekne jednotlivo pod kontrolou a mas moznost zistit "co je co a co je na co". Ak Ta to chyti nevyhnes sa upgradu za dospely lis od renomovaneho vyrobcu (ten Dillon je dobra volba, ja som vsak za Hornady, ale ani RCBS nieje vobec zla volba). Ak sa chces vyhnut medzikroku, kup si KVALITNY jednooperacny lis ktory zuzitkujes aj neskor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"