7,62x39 nakup na prebijanie...

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vzdy som si myslel, ze ocelove nabojnice sa sice daju prebit, ale za cenu vyrazneho znizenia zivotnosti matric. Bavite sa tu o prebijani ocelovych nabojnic, ze ? Alebo mi nieco uslo ?
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Tu nie je problem v ocelovej nabojnici-ta kvalitnej matrici urcite neublizi. Tu je ale problem v tom, ze ocelove nabojnice sa pouzivaju pre armadne ucely. No a armada pouziva zapalku typu Berdan a nie Boxer-ako sucasne civilne naboje. Berdany sa sice tiez daju prebijat, ale vzhladom k technologickym narocnostiam je to pre laika nerentabilne! :)
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Registered for: 12 years

Príspevok od používateľa slimaaak »

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

slimaak: Iba ak je pacient na dôchodku. A aj tak je jednoduchšie kúpiť berdan zápalky ako sa ebať s odvrtávaním kovadlinky, navŕtaním zátravky a prelisovaním vložky ktorá tam drží iba na dobré slovo a po každom prebití ju treba meniť. Za necelých 50 centov sa dá kúpiť mosadzná hilzňa s boxer lôžkom.
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Ahoj, som v prebijani max nový , ale čaká ma to. Hladám čo najviac automatizovanú línku / výrobnú / , , alebo po výrobných častiach línku na prebíjanie alebo na výrobu nábojov. kaliber 7,62 a .32sw long , ma zaujima . rady a odkazy su vitane .
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

za 40.000eur mozes mat full auto linku s produkciou 3000ks/hod
Obrázok
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

Prosím výrobcu alebo link .
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ahoj, som v prebijani max nový , ale čaká ma to. Hladám čo najviac automatizovanú línku / výrobnú / , ,
Ahoj, .. ides na to zle: prebijaci lis nieje stroj na popcorn (len tolko som chcel).
gabrielm6
prispievateľ
Príspevky: 133
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa gabrielm6 »

vdaka , fajn este výroba nábojníc, prípadne striel, by ma zaujímala .
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nech sa paci, citaj forum, studuj uz raz zodpovedane otazky. Alebo googli. Tiez fasa vec. 8)
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

myslim ze tu si najdes toho dost na produkcnu linku:
http://www.magmaengineering.com/
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Zdravim Vas pani,

chcel by som sa spytat ake matrice pouzivate na prebijanie tejto raze.
- ide mi najma o to ze vacsina vyrobcov ponuka v zakladnej sade matric pre prebijanie 7,62x39 na vypichovacej ihle tu "hrusticku" (=expander) v kalibracii pre strely .308Win (=7,82mm) - a nie 7,62x (= 7,92mm)

- v sade Redding je expander v rozmere na gulu pre .308Win a nie 7,62x (potrdzujem)
- v sade Lee by mal byt ten expander v spravnom rozmere = mozte niekto potvrdit?
.. doobjednavanie nahradnej ihly alebo samotneho expanderu byva vzhladom na dostupnost niekedy problem tak sa chcem uistit ake mam vlastne moznosti.

1.) ako su na tom matrice RCBS, Lyman, Hornydy, Dillon ..resp od ostatnych vyrobcov?
2.) ako alternativa by mala byt pouzitelna vypichovacia ihla s expanderom pre kalibre 7,62x54R, .303 British - mate s tym niekto skusenost?
3.) skusal ste niekto na celoformatovacej matrici prehadzovat cely ten system "vypichovacia ihla + objimka ktora ju drzi" medzi matricami od roznych vyrobcov? Mam nepotvrdenu info ze Redding by mal byt kompatibilny s RCBS (hovorim o rozmere zavitu v hornej casti matrice). Viem potvrdit ze Hornady ma iny zavit (= je nekompatibilny s Reddingom a teda asi ani s RCBS)

Diky
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

x39 neprebíjam, iba x54R. Matrica RCBS FL, expander tej mojej má 7.86mm. Prehadzovanie expanderov medzi LEE a RCBS nebude fungovať, medzi RCBS a CH4D áno, tyčka čo ho nesie musí ostať pôvodná. Zľava LEE/RCBS/CH4D. LEEčko má pevnú ihlu a ochranu pred ulomením klieštinou, zle som to odfotil ale závit je kónus reznutý napol. Iného výrobcu nemám tož hádam niekto doplní. By z toho mohlo byť samostatné vlákno, kompatibilita matríc abo tak dajak...

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

R dakujem za info - na nete som nasiel ze ihla s expanderom od Lymana sa da osadit v puskovych matriciach RCBS.

Takze zatial sa nam tu crta viacero skupin ktore niesu vzajomne kompatibilne no v ramci skupiny tam kompatibilita je:

Skupina 1: Lee
Skupina 2: Lyman - RCBS - CH4D

Ja mam doma momentalne matrice len od Reddingu a Hornadyho - ktore navzajom kompatibilne niesu, ale neviem do ktorej z tych dvoch skupin ich zaradit. Mam vsak pozicanu jednu LEE sadu a ak bude s jednymi z nich kompatibilna tak to vieme priradit. Ak nebude kompatibilna so ziadnou tak tu mame nabeh na tretiu skupinu :D
Naposledy upravil/-a theplaky v 26 Júl 2018, 23:26, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"