7,62x39 nakup na prebijanie...

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Lee nebude kompatibilná s ničím, tyčka expandera, samotný expander a ihla je vytočená z jedného kusu materiálu. Na fotke čo som sem vylepil to nie je vidno bo je to bastel, zajtra nalepím lepšiu. Dávnejšie som mal v ruke staršiu matricu 30-06, nepamätám výrobcu ale expander bol iba malý krúžok tvrdokovu ktorý držala na tyčke klieština ihly. Žeby Lyman ?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Princip akym je v LEE matrici uchytena ihla s expanderom poznam (ihla prechadza obimkou ktora je pozdlzne narezana aby posobila ako kliestina ktora ihlu zviera tlakom ktory zodpoveda tomu ako hlboko je obimka zaskrutkovana v matrici).
- to ze je ten system uchytenia iny ale myslim este neznamena ze by obimka (s ihlou) nemusela pasovat do tela inej matrice ak by zodpovedal priemer zavitu..ci?

Na nete som nasiel ze co sa tyka bushingov tak Hornady, Redding, RCBS, Wilson a Whidden su vzajomne plne kompatibilni - iba Forster je atyp.
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

Takto vyzera ihla zo sady Lee. Najvacsi priemer "hrusticky" je 7,82mm

EDIT: Doplnam - priemer stopky na ihle je 5,1mm
Prílohy
lee_7,62x39.png
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

R: teraz pozeram ze v tom tvojom prispevku s fotkou si hovoril o priemere zavitu na ktory je naskrutkovany expander. Ja som mal skor na mysli rozmer zavitu tej casti ktora sa zaskrutkovava do matrice (= cela zostava ihla+obimka v ktorej je ihla uchytena).
- na tej fotke totiz zavit CH4D posobi sirsi nez ten RCBSkovy ..potvrd ako to je nech sa tu navzajom nemystifikujeme - idealne by bolo keby priamo vyskusal ci to ide naskrutkovat do matrice..

Salam baca: diky .. tu ihlu s hrustickou priemeru 7,82mm si mal v sade uz ked si ju kupil alebo si ju dokupoval dodatocne? (pytam sa lebo na fotke je vidno ze mas dve)

Zajtra sem nafotim a premeram tie moje matrice Redding a Hornady - najma priemer expanderu, rozmer zavitu na ihle a rozmer zavitu na "obimke“ ktora sa zaskrutkovava do matrice.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Theplaky: Priemer tyčky LEE je 5.1mm, klieština nezvládne priemer 5mm (vyskúšané) navyše je z hovnokovu takže závit strhneš raz dva. Priemer tyčky so závitnicou RCBS je 6.2mm, CH4D 6.32mm. Priemer závitu tej časti na ktorú sa pýtaš (dobre vidíš) je u CH4D 14,3mm a u RCBS 11mm. Riešiť Tvoj problém tak objednám LEE a ak nebude sedieť priemer expandera nechám vytočiť nový. Mám tak urobenú sadu expanderov na resize z 8x50Lebel na .41swiss. Tyčky z kvalitnej samorezky do dreva, na nich tvrdospájkou hrušky.
Používateľov profilový obrázok
salam_baca
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Registered for: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa salam_baca »

Theplaky: Obidve, jedna bola v matrici a druha prihodena ako nahradna.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

SIZING DIE od vyrobcu REDDING
- rozmery 7,62x39 vs .308Win
* expander ma rovnaky priemer = na rusa treba dokupit sirsi
Prílohy
2.jpg
1.jpg
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

theplaky: závit ktorý máš okótovaný .182'' je u ch4d 4,84mm a u rcbs 4,52mm do oboch sadne mierka whitw.55° 32G5/32
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

super, dakujem - vies premerat este tie zavity 0,499" resp. 0,562"? (.. pokial mozno v palcoch)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

rcbs 20G1/4 ch4d 18G5/16 obe W55°
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..priemery tych zavitov v najsirsom bode v palcoch su ake?
(..niesom strojar - nemam tie tabulky s rozmermi/stupanim zavitov)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

R napísal:Theplaky: Priemer závitu tej časti na ktorú sa pýtaš (dobre vidíš) je u CH4D 14,3mm a u RCBS 11mm.
nedisponujem šublerou čo meria v paľcoch a prepočítavať sa mi dnes nechce :lol: skúsim sa cez víkend dokopať k podobne obsiahlej fotodokumentácii akú si stvoril, nech to môže admin odrezať do novej témy. Dovtedy podumám či fotku skomponujem s kalkulačkou alebo bez :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..a sprav z toho potom aj PDFko :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

pekne!
..vyzera to ze jedine co by mohlo byt vzajomne kompatibilne je obimka co drzi ihlu (Redding / CH4D) ~ 0,562-0,563" (za predpokladu ze bude sediet aj stupanie zavitu).

Cez vikend skusim dorovnat mincu a pomeram matrice Hornady.
- a Vy Dillonaci, Forsteraci, Lymanaci nespite a skuste to pomerat tiez - nech to dame dokopy :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"