Prachovač LEE

Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Prachovač LEE

Príspevok od používateľa Wolverine »

Zdravim priatelia...chcel by som na jednooperaka lis LEE pouzit prachovac...aky mi doporucujete prosim???mam prachovaciu matricu,len prachovacku k tomu mi chyba...chcem ju presnu a spolahlivu...v ponuke je vela typov a druhov,takze poradte a popripadne ponuknite ak ma niekto nazvys...budem vascinou lugrove ako aj puskove-neskor...je k tomu nieco dokupovat na prachovac alebo ti ho automaticky predaju aj na lugre a ostatne veci musis dokupovat???ako to je ???dakujem chalani...
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

Presnu a spolahlivu by som odporucil Hornady ale na jednooperak to bude asi trochu overkill
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

K jednooperáku je podľa mňa oveľa pohodlnejšie napríklad toto http://leeprecision.com/perfect-powder-measure.html :)
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

K jedooperaku tiez pouzivam ten od LEEcka a je uplne perfektny. Mechanicky je sice trosku "jednoduchsi" , ale ked sa s nim clovek nauci pracovat, tak ide uplne super. :|
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

dakujem chalani...
to Igrlik...toto co si ukazal sa da namontovat na prachovaciu matricu ku jednooperaku???alebo to je na stojanku???
to ketchup...v podstate mas pravdu,nechcem mat nejaky misung ako je v greckom salate...jedna znacka a tak jedna,sem tam nieco ine ako vaha atd...dakujem...
to ZAlex...mas taky ako Igrlik???
dakujem vsetkym...ja totiz si myslim,ze jednoduchsie je sypat prach za pomoci lofasu na jednooperaku,je to rychlejsie a pohodlnejsie...len neviem ako je to s presnostou...
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

Ano presne ten co uviedol Igrlik. Dokonca ho mam upevneny aj na podobnej doske ako je na obrazku! :)
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Alebo aj auto disk powder measure od lee. Ten mam doma a slape spolahlivo a presne. Urcite kup nejaky do matrice.
Wolverine
občasný prispievateľ
Príspevky: 51
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Wolverine »

zdravim...
to bum...ano toto som si predstavoval...
to Miro389...hej bude to auto disk powder measure od lee...
vdaka...
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Ten Auto Disk Powder Measure od Lee nekupuj. Pri pouzivani prachu jemne konzistence rozhazuje prach vsude okolo. Navic davkuje prach pomoci der v diskoch, takze velke skoky mezi dvema dirama v navazce. Neda se plynule menit navazka po desetinach gr. Mam aj suplik na plynule davkovani prachu po desetinach gr, ale je to dobre tak na pistole a nezvlada male navazky. http://leeprecision.com/adj-charge-bar.html Z desti navazek, jsou cca 3 navazky uplne bez prachu, nebo jen s minimem prachu. Je to problemove u nizkych navazek. Resilo se to na kazdem streleckem foru. Bez upravy to nefunguje na 100%.
Auto disk nedoporucuji.
Kup ten, co tu dal odkaz BUM. Tam si pomoci stelovaciho bubinku muzes navazky delat plynule po desetinach gr. A navic je utesneny, takze nerozhazuje prach kolem sebe vubec.
Ja sam mam Lee Pro Auto Disk Powder Measure od Lee http://cs.strobl.cz/lee-pro-auto-disk-powder-measure/ a budu ho davat pryc a misto nej budu porizovat ten LEE AUTO-DRUM POWDER MEASURE. K nemu prikoupim jeste dalsi bubinky LEE AUTO-DRUM QUICK CHANGE SET
http://cs.strobl.cz/lee-auto-drum-powder-measure/
http://cs.strobl.cz/lee-auto-drum-quick-change-set/
Tady je malicka mini recenze z jednoho ceskeho fora.
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... =77&t=6629
Zbytecne bys vyhodil penize za nekvalitni prachovac.
Naposledy upravil/-a tomas fuk v 04 Jún 2016, 11:13, upravené celkom 1 krát.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

S prachmi S020, Acc7, Ba9, S070 ani tubal 7000 som nikdy tvoje popisovane problemy nemal. Prebijal som 9mak, 9L, 38sp, 357 mag, 45acp, 44mag, 7x57, 7x64. A stale ho pouzivam.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tak si tam dej prach Vectan Ba9, Vectan Ba10 a uvidis, kolik prachu budes mit po prebiti 100 naboju okolo prachovace, nebo lisu. Kazdopadne stoji ten prachovac za ho.no uz jen proto, ze nejde plynule zvysovat navazky. Plus ten rozsypany prach okolo.
Pokud se ma tazatel Rozhodnout mezi Lee Auto Disk, nebo Lee Auto Drum, tak jednoznacne Lee Auto Drum. Navic na Lee Auto Drum muze pohodlne delat i puskove navazky, kde je daleko vetsi duraz na presnosti!!!
To, ze ty si spokojeny je samo sebou dobre, ale druhy by spokojeny byt nemusel.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Alebo vyskúšaj acc no9 tiež to sype okolo, ale acc2 bez problémov. Mam podobnú skúsenosť ako tomas.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

tomas umis cist?

Ba9 cez neho prepadlo cez 10kg. Viac k teme nepisem...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Veď sa nerozčuľuj :D Problém je v tom disku . Pravidelným používaním sa na ňom zalešti cestička a vznikne okolo nej hrana ,keď sa potom pootočí na inú dieru a použije jemný prach tak začne sypať. Z acc9 som nedokázal časom spraviť ani 30nabojov už som chcel vyhodiť cely prachovač ale skúsil som acc2 a stou funguje ďalej bez problémov. Takže problém vznikne len pri určitej kombinácii v závislosti zaleštenia a prachu :D
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"